787 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 13 Eylül 2014 15:37
Pentagon Sözcüsü, IŞİD'e karşı Arap ülkeriyle imzalanan ortak bildiriye Türkiye'nin imza atmamasına, "Türkiye bir NATO müttefiki, sırf coğrafi konumunun avantajı için bile bu çabanın bir ortağı olacak" dedi.

Pentagon Sözcüsü Tuğamiral John Kirby’ye, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin perşembe günü Suudi Arabistan’da yapılan terörle mücadele toplantısının ardından yayınlanan bildiri metnini, “askeri harekata yapılan gönderme nedeniyle imzalamaması” soruldu.

Çarşamba, 17 Eylül 2014 16:07
Türkiye Yazarlar Sendikası, 40. yıl etkinlikleri kapsamında Göztepe Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda etkinlik düzenleyecek.

1973 yılında Aziz Nesin'in girişimleriyle kuruluş çalışmalarına başlanan ve 1974 yılında kurulan Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), 40. Yıl etkinlikleri kapsamında "TYS, 40 Yaşında, 40. Yıl Şenliği" düzenliyor.

Salı, 23 Eylül 2014 22:32
ABD Dışileri Bakanı John Kerry, Türkiye'nin, IŞİD'e karşı kurulan uluslararası koalisyona katılma sözü verdiğini söyledi.

Fransız haber ajansı AFP’nin haberine göre, Türkiyeli yetkilerle yaptığı görüşmenin ardından New York’ta bir forumda konuşan Kerry, Türkiye’nin koalisyonun bir parçası olduğunu ve IŞİD’e yönelik mücadelenin ön saflarında yer alacağını belirtti.

Salı, 16 Eylül 2014 15:14
New York Times gazetesi, IŞİD konusunda Türkiye’yi zor durumda bırakacak bir habere daha imza attı. Haberde Ankara’da bulunan Hacı Bayram Veli Cami'nin IŞİD’in örgütlenme bürosuna dönüştüğü belirtilirken, hükümetin örgütlenmeyi önlemek için hiçbir adım atmadığının altı çiziliyor.

IŞİD’e karşı ABD inisiyatifiyle oluşturulan uluslararası koalisyonda çok fazla öne çıkmayan Türkiye’nin örgüte örtülü desteğini deşifre eden haberler ABD basınında yer almaya devam ediyor.

Pazar, 07 Eylül 2014 19:23

Sovyetler Birliği yıkıldığında bu en çok söylenen şey “yeni” dünya düzeniydi. Bu düzen sınırları ortadan kaldırarak insanları özgür kılacaktı. Çünkü özgürlüklerin önünde ki engel sosyalizmdi. 20. Yy’a damgasını vuran bu sorun ortadan kalktıktan sonra, bir daha aynı sorunla karşılaşmamak için, her takıma uygun mücadele yöntemleri geliştirip bir daha ortaya çıkmasının önü kesilmeliydi.

Salı, 23 Eylül 2014 11:34

Okullar açıldı ama…

Bu yıl, önceki yıllara oranla biz öğrenciler için çok daha zor geçecek.

Çünkü dinci gericilik, piyasacılık ve kapitalist-emperyalist saldırılar her geçen gün daha da artmakta. "Yeni Türkiye’’de, mevziler biraz daha farklı…

Durumu biraz inceleyelim

Pazartesi, 01 Eylül 2014 15:11
Türkiye, Ortadoğu ve Kürt meselesi konularında "uzman" olan eski CIA şefi Graham Fuller, Ezgi Başaran’a verdiği röportajda ‘ABD Esad’ı kabullendi, Türkiye de kabullenmeli’ dedi.

Türkiye’yi, Ortadoğu’yu ve Kürt meselesini iyi bilen eski CIA sorumlusu Graham Fuller, Ezgi Başaran’a verdiği röportajda ‘ABD Esad’ı kabullendi, Türkiye de kabullenmeli’ dedi.

Cuma, 26 Eylül 2014 12:25
soL yazarı Kemal Okuyan, IŞİD barbarlığı aracılığıyla, AKP'nin "Yeni-Osmanlı" projesinin güncellendiğini savunurken, ABD planının şimdilik işlediğini, Rusya ve Suriye'nin son IŞİD hamlesine hazırlıksız yakalandığını söyledi. Okuyan, oldukça agresif bir karşı koyuş örgütlenmesi gerektiğini ifade etti.

(soL - Haber Merkezi) soL yazarı Kemal Okuyan, İstanbul Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde, AKP'nin geleceğini tartıştı.

Çarşamba, 10 Eylül 2014 23:28
Başbakanlık’ta bugün yapılan güvenlik zirvesinden, Türkiye’nin NATO zirvesinde alınan karar gereği IŞİD'e karşı oluşturulacak çekirdek koalisyonda kısıtlı görev alması kararı çıktığı öğrenildi.

NATO Zirvesi'nde IŞİD'e karşı 10 ülkenin katılımıyla oluşturulacak çekirdek koalisyona Türkiye'nin de katılması bekleniyor. Başbakanlık'ta bugün yapılan güvenlik toplantısında, kurulacak koalisyona direkt olmasa da kısıtlı görevle katılma kararının çıktığı belirtildi.

Cumartesi, 27 Eylül 2014 13:20
Kuzey Ren Vestfalya İçişleri Bakanı Ralf Jäger düzenlediği basın toplantısında Avrupa'daki “cihad turizmi”nin Türkiye üzerinden gerçekleştirilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

(soL – Almanya )

Çarşamba, 24 Eylül 2014 13:01
Le Monde gazetesindeki habere göre 'Türkiye polisinin ihmalkârlığı' nedeniyle, haklarında yakalama kararı olan üç cihatçı bugün Marsilya sokaklarında serbest dolaşıyor.

Haklarında yakalama kararı da bulunan Fransız vatandaşları Imad Djebali, Gael Maurize ve Abdelouahed Baghdali ‘cihada katılmak’ üzere Suriye’ye gitti. Suriye’de ‘aradıklarını bulamayınca’ Ağustos ayında Türkiye’ye gelip teslim oldular ve Fransa’ya iadelerini talep ettiler.

Salı, 09 Eylül 2014 15:48
Türkiye üzerinden IŞİD’e katılım herhangi bir engelleme girişimi olmadan devam ediyor. Libyalı bir gazetenin bugünkü haberi söz konusu durumun çarpıcı örneklerinden birine dikkat çekiyor.

Libya Herald adlı gazetenin haberine göre, Libyalı gençlerin IŞİD’e katılabilmesi için Türkiye’de faaliyet gösteren bir şebeke bulunuyor. Bu gençlerden birinin babasının gazeteyle paylaştığı bilgilere göre, "Emir" Hamza adında bir şahıs, Libyalı gençlerin IŞİD’e katılması için Suriye ve Irak arasında mekik dokuyor.

Cuma, 12 Eylül 2014 17:34
ABD eski Ankara Büyükelçisi Ricciardone, Türkiye'nin Suriye'deki cihatçı gruplar El Nusra ve Ahraru'ş Şam'a yardım ettiğini, ABD'nin "yardım etmemeleri" gerektiği yönünde uyarıda bulunduğunu ifade etti.

Türkiye'de üç yıl süren ABD Büyükelçiliği görevinden sonra geçtiğimiz Temmuz ayında emekli olan Francis Ricciardone, Türkiye'iddia geldi.

Cuma, 05 Eylül 2014 14:06
Financial Times, Türkiye'nin IŞİD tehditi altında olduğuna ilişkin bir haber yayımladı. Kilis'te cihatçıların sınırı geçmesine yardımcı olan bir kişiyle de görüşen gazete, "Radikaller sadece çok yakında bulunuyor değiller. Kilis'ten sadece 20-30 km uzakta" dedi ve IŞİD'in Türkiye'den para topladığını da yazdı.

Financial Times'ın Türkiye muhabiri Daniel Dombey, Gaziantep'in Kilis ilçesinde daha önceden Suriye'ye giden savaşçıların sınırı geçmesine yardımcı olan biriyle hem de Londra merkezli bir düşünce kuruluşunun Türkiye uzmanıyla görüştü.

Cuma, 05 Eylül 2014 19:24
ABD yönetimi, müttefik bazı ülkelerle birlikte Irak-Şam İslam Devleti'ne karşı "çekirdek" bir grup oluşturduklarını ve bu grubun dünyada "aşırı" unsurlarla mücadelede model olarak görülebileceğini açıkladı.

(soL - Dış Haberler) Galler'deki NATO zirvesi sırasında, ABD'nin liderliğinde bir araya gelen bazı NATO ülkeleri, Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) ile savaş için bir "çekirdek grup" oluşturdular.

Pages