589 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 07 Ağustos 2014 21:48
Mısır'da Filistin heyeti ile yapılan görüşmelerin ardından 4 Ağustos'ta varılan ateşkes anlaşması sürecinde, Türkiye ve Katar'ın Mısır'In anlaşma modelini kabul etmesi için Hamas'a baskı yaptığı belirtildi.

(soL - Dış Haberler) Müzakereleri takip eden Mısırlı bir yetkili, Al-Monitor'e yaptığı açıklamada ABD'nin İsrail'e anlaşma için baskı yaparken, Katar ve Türkiye'nin de Hamas'a baskı yaptığını açıkladı.

Cuma, 15 Ağustos 2014 16:00
Moody's: Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye'nin ekonomik ve kurumsal kredibilite zorluklarını çözemeyebilir. Cumhurbaşkanlığının etkisi yeni başbakan atanmadan ve genel seçimler yapılmadan netleşmez.

Moody's Türkiye'deki cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

"En azından Haziran 2015'teki parlamento seçimlerine kadar etkili olacak mevcut politik tansiyon ve belirsizlik nedeniyle cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarının Türkiye'nin temel ekonomik ve kurumsal kredi zorluklarını çözme olasılığı yok.

Pazar, 24 Ağustos 2014 22:22
Abhazya Devlet Başkanlığı seçimlerinde Türkiye'de oy kullanmak isteyen Abhazya vatandaşlarının polis engellemesi ile karşılaşmasının ardından Sosyalist Çerkesler'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Sosyalist Çerkesler, Abhazya Devlet Başkanlığı seçimlerinde Türkiye'de oy kullanacak olan Abhazya vatandaşlarının engellenmesi üzerine açıklama yaptı.

Perşembe, 14 Ağustos 2014 02:49
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi Rusya'dan ülkesine dönerken Türkiye hava sahasına girmemek için uçuş güzergahını değiştirdi.

(soL - Dış haberler) Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es Sisi’yi taşıyan uçağın Rusya'nın Soçi kentinden Kahire'ye giderken Türkiye ve Ukrayna hava sahalarını kullanmamak için fazladan binlerce kilometre yol katettiği ortaya çıktı.

Çarşamba, 13 Ağustos 2014 21:47
ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Suudi Arabistan ve Türkiye ile büyük bir silah satışı anlaşması yaptığını duyurdu.

Ajans'ın haberine göre Suudi hükümeti, erken uyarı ve kontrol sistemlerindeki güncelleme için 2 milyar dolarlık bir talepte bulundu. Suudi askeri kuvvetleri Boeing tarafından üretilen komut ve kontrol uçaklarını kullanıyor.

Salı, 12 Ağustos 2014 22:10
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, IŞİD saldırısı sonucu Mahmur'da öldürülen Fırat Haber Ajansı Muhabiri Deniz Fırat ile Şemdinli’deki çatışmada yaralanan İhlas Haber Ajansı muhabiri Ayhan Dinç için bir açıklama yayınladı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

Perşembe, 14 Ağustos 2014 21:00
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail'in son Gazze saldırısının planlı bir şekilde başlamadığını söylerken, Gazze'de karşılaştığı direniş nedeniyle Lübnan'a yönelik saldırı planlarının da ertelendiğini savundu. Nasrallah, Gazze için, Türkiye ve Katar'ın Mısır'la kavga etmeyi bırakması gerektiğini de söyledi.

(soL - Dış Haberler) Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan'dan yayın yapan El Ahbar gazetesinden 4 gazeteciye uzun bir mülakat verdi.

Cuma, 15 Ağustos 2014 21:15
Hizbullah lideri Nasrallah, bir canavar olarak nitelediği IŞİD’in tüm bölgeyi tehdit eden ve mutlaka yenilmesi gereken bir örgüt olduğunu söyledi. Nasrallah, IŞİD’in palazlanmasında ABD, Körfez ülkeleri ve Türkiye’nin de payının olduğunu ifade etti ve bu ülkelerin de güvende olmadıklarını savundu.

(soL - Dış Haberler) Lübnanlı direniş örgütü Hizbullah’ın lideri Hasan Nasrallah, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) bölgede giderek büyüyen ve mutlaka yenilmesi gereken bir tehdit olduğunu söyledi.

Salı, 05 Ağustos 2014 18:01
TCDD, İzmit’te arıza yapan Yüksek Hızlı Tren’in lokomotiflerle çekilmesine yönelik yorumlara tepki gösterdi. Açıklamada TCDD, "Hele hele 'yeni Türkiye'yi eski Türkiye çekti' başlığıyla istihza edilmesi bu konularla ilgili bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır" dedi.

TCDD Genel Müdürlüğü, Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında meydana gelen arızayla ilgili açıklama yaptı.

Pazar, 24 Ağustos 2014 15:28
The Observer gazetesi, bugünkü “ABD IŞİD’in üst düzey terör şeflerini vurmak için Suriye’de hava saldırılarını başlatmaya hazır” manşetli haberinde, “Türkiye’nin cihatçı akınını durdurmak için baskı altında” olduğunu yazdı.

İngiltere'de yayınlanan gazete bugünkü “ABD IŞİD’in üst düzey terör şeflerini vurmak için Suriye’de hava saldırılarını başlatmaya hazır” manşetli haberinde, “Türkiye’nin cihatçı akınını durdurmak için baskı altında” olduğunu yazdı.

Salı, 19 Ağustos 2014 18:28
Dün, Suriye'de bulunan bir Japon vatandaşının Irak-Şam İslam Devleti tarafından kaçırıldığı haberleri ajanslara düştü. Japonya'da bir özel askeri şirketin sahibi olan bu kişi, en son Halep civarında görülmüştü. Suriye'ye Türkiye'den geçen Japon vatandaşının İslami Cephe ile birlikte olduğu iddia ediliyordu.

(soL - Dış Haberler) Dün, başta Reuters olmak üzere uluslararası ajanslara düşen bir haberde, Japonya hükümetinin Suriye'de kaybolan bir yurttaşı için arama faaliyetine başladığı belirtiliyor, ancak kaybolan kişinin kimliği konusunda netlik bulunmadığı belirtiliyordu.

Çarşamba, 20 Ağustos 2014 13:11

Yakın tarihe ve olaylara bakıldığında ekonomisi güçlü, dünyada eğemenliğini kanıtlamış emperyal devletlerin müstemleke yada yarı sömürge konumuna getirdiği ülke halklarını nasıl birini birine düşürüp savaştırdığı, perişan ettiği açıkça görülecektir.

Perşembe, 21 Ağustos 2014 15:06
Dışişleri Bakanlığı, bugün Taraf gazetesinde yayımlanan, "Türkiye Süleyman Şah Türbesi'ni IŞİD'e verecek" haberiyle ilgili açıklama yaptı.

(soL - Haber Merkezi) Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

Cuma, 01 Ağustos 2014 14:44
Katar ve Türkiye dışişleri bakanları ortak bir açıklama yaparak, Gazze'de sağlanan 72 saatlik ateşkesten memnuniyet duyduklarını belirtti. Açıklamada, Katar ve Türkiye'nin ABD ile koordinasyon halinde çalıştığı vurgulandı.

(soL - Haber Merkezi) Katar ve Türkiye dışişleri bakanlıkları tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:

Salı, 05 Ağustos 2014 02:09
Afrika'da 729 kişinin ölümüne neden olan Ebola salgınıyla ilgili bir "uyarı" yayınlayan Türkiye Dışişleri Bakanlığı, yurttaşların yurt dışına seyahatleri öncesinde, Sağlık Bakanlığı'nın ve ilgili Büyükelçiliklerin yapacağı uyarı ve duyuruları takip etmelerini istedi.

Dünyayı tehdit eden Ebola salgını nedeniyle Dışişleri Bakanlığı bir uyarı yayınladı. Uyarıda "Ebola vakalarının görüldüğü ülkeler ile diğer bölge ülkelerine seyahat edecek vatandaşlarımızın, hijyen hususuna azami dikkat göstermeleri, mecbur kalmadıkça kalabalık yerlere gitmemeleri ve et ürünlerini tüketmekten imtina etmeleri uygun olacaktır.

Pages