611 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 17 Temmuz 2014 15:18
İsrail, Türkiye ve Katar’ı Mısır’ın sınduğu ateşkes önerisini sabote etmekle suçluyor.

(soL - Dış Haberler) İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye ve Katar’ı Mısır’ın bu hafta başlarında sunduğu ateşkes teklifini sabote etmekle suçladı.

Pazar, 06 Temmuz 2014 21:06
Türkiye'nin Suriyeli cihatçılara sağladığı desteğe ilişkin Almanya'nın Focus dergisi, "Türk yetkililer selefi terörist savaşçıları bilinenden çok daha fazla destekliyor, kontrol edilmesi yakında imkansız bir canavar yetiştiriyor" iddiasında bulundu.

Almanya'da yayımlanan Focus dergisi, Türkiye hükümetinin Suriyeli cihatçılara askeri malzeme desteği sağladığını, cihatçıların Türkiye'de tedavi edildiğini iddia ederek, "Türk yetkililer selefi terörist savaşçıları bilinenden çok daha fazla destekliyor" dedi.

Salı, 29 Temmuz 2014 12:37
Davutoğlu, “Filistinli kardeşlerimizin davasını kendi davamız olarak görüyoruz” derken Filistinliler, Paris’te görüşmede dışlanmaktan rahatsız. Türkiye ve Katar’ın tutumu nedeniyle FKÖ’nün ilk defa görüşmelerde masada yer almadığına işaret edildi.

Cumhuriyet'ten Duygu Güvenç'in haberine göre, Türkiye’nin Mısır’ın ateşkes planını son anda durdurarak Gazze’de 24 saatlik ateşkes için yeni bir zemin oluşturulması girişimi, Filistin’in El Fetih kanadını kızdırdı.

Çarşamba, 16 Temmuz 2014 11:44
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi'nde, partisinin dış ilişkiler başkanlığınca düzenlenen 7. geleneksel büyükelçiler iftarına katıldı.

Erdoğan Dışişleri Bakanlığı 7. geleneksel iftar yemeğinde İsrail'in Filistin'e saldırılarıyla ilgili BM'yi sert bir şekilde eleştirerek, "Onlar ne derse o... Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı sevilmez, tabii sevilmez. Doğruları söyleyen bu dünyada nerede sevildi ki, ama biz doğruları söylemeye devam edeceğiz" dedi.

Cumartesi, 19 Temmuz 2014 20:08
Türkiye Kadın Voleybol A Milli Takımı Avrupa Ligi finalinin rövanş maçında Almanya'yı yenerek tarihnde ilk defa şampiyon oldu.

Türkiye kadınlar voleybolunda bir ilki yaşadı. Türkiye Kadınlar Voleybol A Milli Takımı Avrupa Ligi finalinin rövanş maçında Almanya'yı 3-1 yenerek tarihinde ilk kez altın madalyaya ulaştı. Maçın setleri 25-19, 25-23, 20-25 ve 25-20 olarak sonuçlandı. Türkiye finalin ilk maçını da aynı skorla 3-1 kazanmıştı.

Cuma, 18 Temmuz 2014 16:29
İngiliz Independent gazetesinden Patrick Cockburn dünkü değerlendirmesinde Türkiye’nin ve Suudi Arabistan’ın desteğiyle palazlanan IŞİD'in nasıl kontrolden çıktığını ve kendisini destekleyenlere karşı nasıl bir tehdit haline geldiğini yazdı.

YDH'nin aktardığına göre, Irak ve Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Suudi Arabistan ve Katar’daki özel bağışçılardan gelen hatırı sayılır meblağlardaki sürekli devam eden fonlarla desteklendiğini savunan Independent muhabiri Patrick Cockburn, bu paraların IŞİD’in saldırılarının merkezinde olduğunu ileri sürdü.

Salı, 08 Temmuz 2014 15:12
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Nedim Şener ve Ahmet Şık davalarında hak ihlali olduğuna hükmetti. Türkiye Nedim Şener'e 20 bin Avro, Ahmet Şık'a ise 10 bin Avro manevi tazminat ödeyecek.

Radikal'den Fatih Yağmur'un haberine göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Nedim Şener ve Ahmet Şık davalarında hak ihlali olduğuna hükmetti. Her iki gazetecinin başvurularını değerlendiren mahkeme "adil yargılama hakkının ihlal edildiği" sonucuna vardı.

Cuma, 04 Temmuz 2014 15:52
IŞİD'in Musul'u ele geçirmesi için ABD, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün ve Türkiye'nin bilgisiyle Amman'da bir toplantı düzenlendiği öne sürüldü. Ayrıca İran'ın, toplantıya ön ayak olan Mesud Barzani'yi tehdit ettiği ve Maliki'ye destekleme sözü verdiği iddia edildi.

Katliamcı örgüt IŞİD'in Musul'u ele geçirmesine dönük hamlenin, ABD, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün ve Türkiye'nin bilgisiyle Amman'da planlandığı iddia edildi. 1 Haziran'da Irak Baas'ı ve KDP'nin de katıldığı toplantıya Mesud Barzani'nin ön ayak olduğu ve bu nedenle İran'ın da Barzani'yi tehdit ettiği öne sürüldü.

Salı, 29 Temmuz 2014 01:42
ABD'nin 2013 yılını kapsayan yıllık 'Din Özgürlükleri Raporu', Dışişleri Bakanı John Kerry tarafından Dışişleri Bakanlığında açıklandı. Raporda, Türkiye'de 2013 yılında 'siyasi liderlerde ve hükümet yanlısı medyada anti-semitik yaklaşımların arttığı görülmüştür' ifadesi yer aldı.

Rapor dünya çevresinde 200 kadar ülkenin yıllık dini özgürlükler gelişimini değerlendiriyor. ABD Dışişleri Bakanlığının Demokrasi, İnsan Hakları ve Çalışma konularından sorumlu Tom Malinowski de, Kerry'den sonra, incelemenin sorumlu konumdaki en üst yetkilisi olarak, raporun 'dünyanın neresinde dini özgürlüklere müdahalede bulunulduğunu ve nerede korunduğunu' gösterdiğini belirtti.

Cuma, 18 Temmuz 2014 20:28
Türkiye Komünist Partisi'nde yaşanan ayrışma, tarafların anlaşması neticesinde tamamlandı.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi'nde (TKP) yaşanan taraflaşma, tarafların bir denetleme heyetinin gözetiminde ayrışmasıyla birlikte sonuçlandı.

Yapılan açıklama şöyle:

"Basına ve kamuoyuna,

Cumartesi, 26 Temmuz 2014 21:58
İsrail ve Hamas arasında geçici ateşkes sağlanmasının ardından Türkiye, Tel Aviv'e uçuş yasağını kaldırdı.

Türkiye bugün itibariyle Tel Aviv Ben Gurion havalimanına yönelik uygulanan uçuş yasağını kaldırdı. Yasağın kaldırılması kararında geçici ateşkes durumunun etkili olduğu bildirildi.

Türkiye, geçen Salı günü, Gazze'den Tel Aviv'e yönelik roket atışlarının devam etmesini gerekçe göstererek Tel Aviv uçuşlarına yasak getirmişti.

Pazartesi, 07 Temmuz 2014 18:22
Türkiye-Suriye sınırında akaryakıt kaçakçıları tarafından döşendiği düşünülen ve toplam uzunlukları 50 kilometreye ulaşan boru hatları bulundu.

Türkiye-Suriye sınırında toplam uzunlukları 50 kilometreyi bulan ve akaryakıt kaçakçılığında kullanıldığı düşünülen boru hatları bulundu. Bazı medya kuruluşları söz konusu boru hatlarının Hatay'daki sınır bölgesinde görev yapan askerler tarafından bulunduğunu belirtti.

Salı, 01 Temmuz 2014 21:12
IŞİD'in ele geçirdiği Musul'da konsolusluk basıp Türkiyeli yurttaşları kaçırmasıyla ilgili haberlere getirilen basın yasağına yapılan itiraz reddedildi.

IŞİD'in Musul Başkonsoluğu'nu basıp Türkiyeli yurttaşları kaçırması hakkında Türkiye'de getirilen basın yasağına karşı yapılan itiraz mahkemece reddedildi.

Perşembe, 03 Temmuz 2014 16:18
IŞİD, rehin aldığı 32 Türkiyeli şoförü serbest bıraktı. Erbil'e doğru yola çıkarılan şoförlerin uçakla Şanlıurfa'ya getirildi.

Güncelleme: 21:00

IŞİD militanlarınca 23 gün alıkonulduktan sonra serbest bırakılan 32 Türkiyeli tır şoförü, Türk Hava Yollarına (THY) ait özel uçakla Erbil'den Şanlıurfa'ya getirildi.

Salı, 15 Temmuz 2014 02:02
Dışişleri Bakanlığı, Gazze'den ayrılmak isteyen 16 Türkiye yurttaşının İstanbul'a getirildiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Gazze'den ayrılmak isteyen 16 vatandaşımız bugün İstanbul'a getirildi" denildi. İsrail'in saldırısı altında bulunan Gazze'de yerel halk da bulundukları yerleri terk ediyor.

Pages