819 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 15 Mayıs 2014 12:20
Türkiye, ILO 176 numaralı "Madenlerde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi"ni imzalamadı. Lübnan'dan, Zimbabve'ye 28 ülkenin imzaladığı sözleşmeyi, Türkiye'nin neden imzalamadığı merak konusu.

Radikal'den Merve Erdil'in haberine göre Soma’da maden ocağında meydana gelen kaza, Türkiye ’yi yasa boğdu. Birçoğu yıllardır çözüm arayan sorunları da yeniden kamuoyunun gündemine taşıdı.

Cumartesi, 24 Mayıs 2014 17:43
Irak Merkezi Hükümeti’ne rağmen Kuzey Irak petrolünün Ceyhan’dan satışına başlandı. Bağdat’tan hemen karşı hamle geldi. Irak Petrol Bakanlığı, Türkiye ve kamuya ait boru hattı işletmecisi Botaş aleyhine, Uluslararası Tahkim Mahkemesi’ne başvurdu.

(soL-Haber Merkezi)Irak Merkezi Hükümeti’nin kendilerinin izni olmadan sevkiyatına ve ihracına karşı çıkmasına rağmen Kürt Bölgesel Yönetimi’nin idaresi altında olan Kuzey Irak topraklarında çıkarılan ve Aralık ayından bu yana Ceyhan’da depolanmakta olan petrolün uluslararası piyasalara sevkiyatına dün başlandı. Gelişme bölgesel bir krize neden olabilir.

Çarşamba, 14 Mayıs 2014 21:07
Soma'da yaşanan katliamı protesto etmek için halk Türkiye'de pek çok yerde meydanlarda toplanıyor.

Güncelleme 22:10

İzmir'de TOMA ve polisler ayrıldı. Oturma eylemi yapanlar türküler söyleyerek Soma'da hayatını kaybeden işçileri anıyorlar.

Güncelleme 21:53

Kocaeli'de polisin özellikle gazetecilere yönelik saldırdığı. Pek çok kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Pazartesi, 12 Mayıs 2014 15:41
İsrailli kaynaklar, Binyamin Netanyahu'nun Japonya'dan dönmesinin ardından İsrail-Türkiye anlaşmasının tamamlanacağını iddia etti.

(soL - Dış Haberler) Jerusalem Post'un haberine göre, İsrailli bir diplomatik kaynak, Türkiye ile anlaşmanın tamamlanması için Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Japonya'dan dönmesini beklediklerini söyledi.

Perşembe, 15 Mayıs 2014 14:45
İzmir'de Basmane'de toplanıp Soma için yürümek isteyen belediye işçilerine polis tazyikli su ve gaz bombalarıyla saldırdı. Gazi Caddesi'nde çatışmalar başladı. İşçiler İkiçeşmelik'e geri çekildiler. Tüm ülkede Soma için iş bırakıldı.

Güncelleme 18:42

Ankara'da Güvenpak'ta iş çıkışı saatinde yoğunlaşan kalabalığa polis bir kez daha müdahale etti. Polis müdahalesinin Konur ve Yüksel Caddesi civarında sürdüğü ve iki kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.


Güncelleme 18:30

İzmir'de halk yeniden toplandı. Sevinç pastanesi önünde oturma eylemi yapılıyor.

Perşembe, 15 Mayıs 2014 01:08
Türkiye'nin birçok ilinde 15 Aralık Pazar günü binlerce kişinin "Bize Bir Sol Cephe Gerek" çağrısına yanıt vermesiyle kurulmuş olan Sol Cephe'nin merkezi twitter hesabı kullanıma girdi.

"Gericiliğe karşı aydınlanma, emperyalizme karşı yurtseverlik, sömürüye karşı eşitlik, AKP faşizmine karşı özgürlük" ilkeleri ile kuruluşunu gerçekleştirmiş olan Sol Cephe'ye kuruluş aşamasında birçok kesimden destek gelmiş, çağrıya kulak verenler bir araya gelmiş ve çağrı metninin ilk imzacıları olmuşlardır.

Salı, 27 Mayıs 2014 23:31
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Örgütü AGİT Ukrayna'daki bir gözlemci ekibiyle teması kaybettiğini açıkladı.

BBC'nin haberine göre AGİT dört kişilik ekibin Donetsk'in doğusunda rutin bir misyonda olduğunu söyledi. Açıklamaya göre, iletişim Pazartesi günü 18:00'de kayboldu ve yeniden kurulamadı. Bir sözcü BBC'ye verdiği demeçte, hepsi erkek olan ekibin Türk, İsviçreli, Estonya ve Danimarkalı üyelerden oluştuğunu kaydetti.

Çarşamba, 14 Mayıs 2014 13:45
Türkiye Komünist Partisi tarafından yapılan açıklamada, Soma'da facianın sorumlusunun patronların kâr hırsı, azmettiricisinin de AKP hükümeti olduğu vurgulanırken, acil önlem olarak tüm özel madenlerin kamulaştırılması talep edildi.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Merkez tarafından yapılan "Türkiye sizleri unutmayacak!" başlıklı açıklama şöyle:

Çarşamba, 21 Mayıs 2014 14:10
Alman Der Spiegel dergisi muhabiri Hasnain Kazim, Soma’daki maden faciası ile ilgili yaptığı haberler nedeniyle ölüm tehditleri aldığını açıkladı. Spiegel, muhabirini güvenlik gerekçesiyle Hamburg'a çekti.

Alman haber ajansı dpa'ya açıklamalarda bulunan Hasnain Kazim “Kışkırtma kampanyası gittikçe saldırganlığa dönüşüyor” dedi. Der Spiegel muhabiri, Soma'daki bir madencinin “Cehenneme kadar yolun var Erdoğan!” sözlerini haberinin başlığına taşımış bunun üzerine Twitter'da “Cehenneme kadar yolun var Spiegel” başlığı altında Der Spiegel ve muhabirine karşı bir kampanya başlatılmıştı.

Cuma, 23 Mayıs 2014 13:50
Mavi Marmara katliamının ardından İsrail'de yaşanan "alçak koltuk" krizinin aktörlerinden emekli büyükelçi Oğuz Çelikkol, dönemin İsrailli yetkilisi Danny Ayalon'un, Ermeni lobilerine karşı Türkiye için çalıştığını iddia etti. Çelikkol, Mavi Marmara katliamında Mısır parmağı da olabileceğini söyledi.

Hürriyet'ten Barçın Yinanç'ın haberine göre, Türkiye ile İsrail arasında yaşanan “Alçak koltuk” krizinin de aktörlerinden olan Çelikkol emekli olduktan sonra yazdığı kitapta kendisine kurulan kumpasın mimarı o dönemin Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un milletvekili seçilmeden önce Ermeni lobilerine karşı Türk hükümeti için çalıştığını bilgisine de yer verdi.

Cuma, 16 Mayıs 2014 23:28
Soma'daki polis saldırısı üzerine bir açıklama yapan Türkiye Komünist Partisi, "Siz zalimsiniz. Er ya da geç Türkiye halkı sizin gibi vicdansızlardan, katillerden kurtulacaktır" dedi.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi tarafından yapılan "Ölülerimize de dirilerimize de saygı duymayı öğreneceksiniz" başlıklı açıklama şöyle:

Pazar, 11 Mayıs 2014 13:08
Üzerinden bir yıl geçen Reyhanlı, hükümetin kirli savaş planlarının Türkiye halkına çıkan ağır faturalarından biri oldu. Katliamın yıldönümünde Türkiye halkı, AKP hükümeti hesap vermediği için yeni bedeller ödeme tehdidiyle karşı karşıya...

Elif Örnek

Perşembe, 15 Mayıs 2014 23:20
Suriye'nin Türkiye sınırındaki Es-Saleme Kapısı yakınlarında bomba yüklü aracın infilak etti. Olayda en az 29 kişi öldü.

Radikal'in haberine göre Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada, Halep’in Türkiye sınırındaki Azez ilçesine bağlı sınır kapısının yakınındaki garajda, bomba yüklü bir aracın infilak ettiği belirtildi. Ölenlerden 5’inin kadın ve 3’ünün de çocuk olduğu saldırıda, onlarca kişinin de yaralandığı ifade edildi. Yaralıların bir kısmı tedavi için Türkiye’ye getirildi.

Cumartesi, 10 Mayıs 2014 16:29
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu Başbakan'ın tepkisinden sonra ilk kez konuştu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında Danıştay'ın kuruluş yıl dönümü programında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sonrası açıklama yapan Feyzioğlu, “Ben burada TBB Başkanı'nın yapması gerek konuşmayı yaptım. Ne öyle bir talebim, ne de öyle bir beklentim var. Seçimlere kalmış 2 ay. Ben birbirimizi kucaklıyorum diyorum.

Salı, 13 Mayıs 2014 19:08
Türkiye Komünist Partisi, Babis Angurakis'in ölümü nedeniyle Yunanistan Komünist Partisi'ne başsağlığı mesajı gönderdi.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi, Yunanistan Komünist Partisi (KKE) üyesi ve milletvekili Babis Angurakis'in hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak KKE'ye bir başsağlığı mesajı gönderdi.

Pages