765 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 09 Nisan 2014 12:18
Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti.

Türkiye'nin ilerici halkının AKP faşizminin gerici kuşatmasını yarmak için ölüme meydan okuyarak ayağa kalkmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. O günden bu yana daha umutlu bir Türkiye'de yaşıyoruz.

Pazar, 20 Nisan 2014 23:07
33. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri, genel olarak seyirci ve eleştirmenlerin beğenisini toplayamadı. Birçok yapısal yetersizliğe de neden olan daha önemli bir sorun var sinemamızda. Türkiye sinemacısının hayatın gerçekliği ile bağları iyice zayıflamış durumda.

Murat Akgöz

Çarşamba, 16 Nisan 2014 18:20
Twitter Küresel Kamu Politikasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell, hükümet ile Türkiye'de bir ofis açmak konusunda herhangi bir anlaşmaya varmadıklarını söyledi.

Twitter Küresel Kamu Politikasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell, Ankara'da Pazartesi gününden bu yana yaptıkları görüşmeler sonucunda hükümet ile Türkiye'de bir ofis açmak konusunda herhangi bir anlaşmaya varmadıklarını söyledi.

Perşembe, 03 Nisan 2014 12:26
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘Biraz daha sert oldu’ dediği yerel seçim sürecini ve etkilerini değerlendirdi: "Artık dışarıda oluşan algı bozukluklarını süratle düzeltmek gerekir. Yoksa bu hasarlar, ileride tamiri zor hasarlara dönüşür."

Cumhurbaşkanı Gül, Kuveyt ziyaretinde, akşam saat 22.00’de, geziye katılan 9 gazetecinin sorularını yanıtladı. Milliyet'ten Mehmet Tezkan'ın haberi şöyle:

Salı, 15 Nisan 2014 16:22
Türkiye'nin Suriye'deki Ermeni kasabası Kesab'a yönelik cihadcı saldırısına verdiği destek dünya medyasında haber olmaya devam ediyor. İngiliz Telegraph'a konuşan cihadcılar, Türkiye'nin saldırıda kendilerine çok yardımcı olduklarını söylediler.

(soL - Dış Haberler) The Telegraph'tan Ruth Sherlock'un haberine göre, Suriye'nin Türkiye sınırına yakın Ermeni kasabası Kesab'a yönelik saldırıda Türkiye sınırlarını açarak cihadcılara yardımcı oluyor.

Pazar, 06 Nisan 2014 14:23
Reyhanlı'da yaşanan patlamaları El Kaide'nin üstlenmesinde sonra AKP durumu inatla inkar etmiş, dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler, 'örgütle ilgisi yok' demişti. AGİT toplantısında ise, Büyükelçi İldem konuşmasında Reyhanlı saldırısını El Kaide'nin yaptığını itiraf etti!

11 Mayıs 2013'te, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamada resmi rakamlara göre 52 kişi yaşamını yitirmişti.

Patlamanın ardından hükümet adına konuşan Başbakan Erdoğan, Suriye rejimini suçlamış, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşen CHP heyetini de dolaylı olarak Reyhanlı'da yaşananlardan sorumlu tutmuş "Elimizde belgeler var" demişti.

Çarşamba, 02 Nisan 2014 12:45
Türkiye’deki Twitter ve YouTube yasaklarının da etkisiyle, ABD Kongresi’nde Türkiye aleyhtarı karar tasarılarında patlama yaşanıyor.

Türkiye’deki Twitter ve YouTube yasaklarının da etkisiyle, ABD Kongresi’nde Türkiye aleyhtarı karar tasarılarında patlama yaşanıyor.

Perşembe, 10 Nisan 2014 23:15
Somali’nin başkenti Mogadişu’da Türk büyükelçiliği binası inşaatına yapılan roketli saldırı sonucu 2 işçi ağır yaralandı. İşçiler, ambulans uçakla Türkiye’ye getirilecek.

Mogadişu'da Türk büyükelçiliğinin yeni binasının inşaatının yapıldığı araziye roketli saldırı düzenlendi. Roketin işçilerin kaldığı konteynere isabet etmesi sonucu yangın çıktı. Olayda işçi ağır yaralandı.

İşçileri almak için Türkiye’den ambulans uçağın da artık Mogadişu’ya doğru yola çıktığı bildirildi. Yaralı işçilerin bugün gece Türkiye’ye ulaşmaları bekleniyor.

Pazartesi, 07 Nisan 2014 18:08
Kırım Tatarları'nın lideri Mustafa Cemilev, Türkiye'nin Kırım yüzünden ticaret hacmi 40 milyar dolara ulaşan Rusya ile ticari-ekonomik işbirliğinden vazgeçmeyeceğini açıkladı.

Kırım Tatarları'nın lideri Mustafa Cemilev, Amerika'nın Sesi'nin Rusça Servisi'ne yaptığı açıklamada Türkiye'nin Kırım yüzünden ticaret hacmi 40 milyar dolara ulaşan Rusya ile ticari-ekonomik işbirliğinden vazgeçmeyeceğini açıkladı.

Çarşamba, 23 Nisan 2014 14:11
Independent'ın deneyimli Ortadoğu muhabiri Patrick Cockburn, Türkiye'nin Suriye politikasının yalnızca radikal İslamcıları güçlendirdiğini, bunun sonucunda Suriye'deki kanlı savaşın hızlandığını vurguladı.

BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici'ye konuşan, 1979 yılından beri çeşitli gazeteler için Orta Doğu muhabirliği yapan ve bu alanda birçok kitabı bulunan İrlandalı gazeteci Patrick Cockburn son dönemdeki haber ve analizlerinde Suriye'deki iç savaşa yoğunlaşmış durumda.

Cumartesi, 19 Nisan 2014 01:18
New York Times gazetesi Twitter'a, kullanıcı bilgilerini Türk yetkililerle paylaşmaması için çağrıda bulundu.

New York Times'ın 18 gazeteciden oluşan Editoryal Kurul'u Twitter'a çağrıda bulunarak kullanıcı bilgilerini Türk yetkililerle paylaşmamasını istedi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Editoryal Kurul imzasıyla yayımlanan "Türkiye'nin Twitter'la Savaşı" başlıklı başyazıda şöyle denildi:

Perşembe, 03 Nisan 2014 20:38
Bugün medyada yer alan bir habere göre, Kesab'daki “muhalifler" bölgede yaşayan ikisi Ermeni üç kişiyi 'kendi istekleri üzerine' Türkiye”ye gönderdi. Ancak yapılan görüşmede, iki yaşlı Ermeni'nin muhalifler ve Türkiye tarafından kandırıldığı ortaya çıktı!

(soL - Haber Merkezi) Suriye'nin Lazkiye kentindeki Ermeni kasabası Kesab'a yönelik saldırılara Türkiye'nin aktif destek vermesi, Ermeni lobilerini harekete geçirince Türkiye imaj kurtarma operasyonuna girişti. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, “muhalifler" bölgede yaşayan ikisi Ermeni üç kişiyi 'kendi istekleri üzerine' Türkiye”ye gönderdi.

Perşembe, 17 Nisan 2014 20:59
Türkiye Komünist Partisi tarafından yapılan açıklamada, "AKP, acının, savaşın, terörün, katliamların iktidarıdır" diyerek, 1 Mayıs'ta işçi sınıfının ve halkın AKP'yle mücadelede tek meşru yolun direniş olduğunu göstereceği vurgulandı.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komite tarafından yapılan "Hâlâ katil, hâlâ hırsız... Diren Türkiye!" başlıklı açıklama şöyle:

Pazar, 06 Nisan 2014 16:23
Kesab’lı Ermeniler, Türkiye destekli El Kaide saldırısı nedeniyle kaçmak zorunda kaldı. Olay çok duyulunca, AKP 'zorla güzellik' kampanyası başlattı.Kasabadan kaçan iki yaşlı kadın, 'Lazkiye’ye götüreceğiz' yalanıyla Türkiye’ye getirildi. Agos gerçeği yazdı. Hürriyet, yalanda ısrarcıydı!

Kanlı Suriye savaşının ilk üç yılı boyunca çatışmaların uğramadığı bir kasaba, iki haftadır dünyanın gündeminde. Hatay Yayladağı ilçesinin tam karşısında bulunan Kesab kasabası, 21 Mart'ta başlayan İslamcı çetelerin saldırısı nedeniyle boşaltıldı. Kasaba nüfusunun çoğunluğunun Ermeni olması nedeniyle hem Ermeni toplumu hem de Hıristiyan dünyası, olaya büyük tepki gösterdi.

Çarşamba, 30 Nisan 2014 11:28

Nasıl korumalı çocukları, bu ruh hastası sapıklardan. Ülkenin dört bir yanından işkence görmüş, tecavüz edilmiş, cesetler fışkırıyor adeta. Dayak, saldırı, yaralama olayları sıradanlaştı. Gün geçmiyor ki, bir öncekinden daha vahşisi haber olarak karşımıza çıkıyor ! Bütün bu olaylar toplumsal ve kişisel sorunların en büyük boyuttaki çığlıkları.

Pages