918 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 27 Mart 2014 21:49
Yıllarca “Büyük Türkiye” diye bağırıp çağırdılar. Hayalleri ABD'yle uyumlu bir Sünni ekseninin merkezi olmaktı. O hayalin arkasındaki Amerikan desteği çekilince rezil oldular.

Alper Birdal

Yaklaşık bir buçuk yıl önceydi. Ahmet Davutoğlu, İstanbul Ticaret Odası'nda yaptığı konuşmada “Bugün ‘sıfır sorun’ ilkesini Suriye üzerinden yıkmaya çalışanlar, o gün görecekler ki, bırakın sıfır sorunu, Suriye ile Türkiye arasında sınır kalmayacak” diyordu.

Çarşamba, 12 Mart 2014 15:17
Dün hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın bugünkü cenazesinin ardından Türkiye'nin dört bir yanında eylemler devam ediyor. Polis bir çok yerde halka saldırıyor.

Güncelleme 23:19

Kennedy Caddesi ile Büklüm Sokak köşesinde başına biber gazı kapsülü isabet eden bir kişinin ambulansla hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.


Güncelleme 22:49

Hastane tarafından yapılan açıklamada, Dersim'de gazdan etkilenerek kalp krizi geçiren polisin hayatını kaybettiği bildirildi.

Pazartesi, 24 Mart 2014 19:13
Twitter, kendi hesabından yaptığı açıklamada, "Twitter Türkiye'deki kullanıcılarımızın gizlilik haklarını savunmaya devam etmekte kararlı" dedi.

(soL - Haber Merkezi) Twitter, Twitter'daki "policy" resmi hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'deki kullanıcıların gizlilik haklarını savunmaya devam edeceğini ilan etti.

İşte o tweetler:

ekran_resmi_2014-03-24_17.05.47.png

Pazar, 23 Mart 2014 19:04
Keseb'te yaşanan çatışmalarda, cihatçıları korumak için sınırın Türkiye tarafından ateş açıldığı iddia ediliyor.

Al Alam'da yayınlanan, Suriye'nin Türkiye sınırındaki Keseb kasabasında 3 gündür devam eden çatışmalara ilişkin bir haberde, Suriye Ordusu'na karşı savaşan cihatçı güçleri korumak için, Türkiye tarafından ateş açıldığı, cihatçıların Türkiye'nin açtığı ateşle korunduğu iddia edildi.

Aynı haberde, Hirbet Sulaf'taki çatışma bölgesinde güvenli geçişin sağlandığı belirtiliyor.

Pazar, 30 Mart 2014 12:45
Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, dün yaptığı konuşmada, Suriye'deki askeri varlıkları üzerine değerlendirmelerde bulunurken, Suriye'nin egemenliğini Hizbullah'ın değil, Türkiye'nin tehdit ettiğini ileri sürdü.

(soL - Dış Haberler) Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, dün önemli bir konuşma yaptı. Filistin ve Lübnan'daki direnişten Suriye sorununa kadar bir dizi konuya değinen Nasrallah, Türkiye'nin pozisyonunu da eleştirdi.

Perşembe, 13 Mart 2014 11:44
Türkiye, Dışişleri Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nı istişareler sonrasında, Orta Afrika Cumhuriyeti'ne asker gönderme konusunda prensipte uzlaştı.

(soL - Haber Merkezi) Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanlığı Afrika Genel Müdürü Büyükelçi Hulusi Kılıç başkanlığında sivil ve askeri yetkililerden oluşan heyetin OAC’ye yaptığı ziyaret sonrası hazırlanan rapor çerçevesinde, Genelkurmay Başkanlığı ile Dışişleri Bakanlığı arasında yürütülen çalışmalar tamamlandı.

Cuma, 28 Mart 2014 14:57
Barış Derneği dün yayınlanan ses kayıtlarıyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada ses kaydının Türkiye'nin bir suç şebekesinin eline düştüğünü gösterdiği vurgulanırken, "Bu hükümet üyelerinin emirlerinin herhangi bir meşruiyeti yoktur" sözlerine yer verildi.

(soL - Haber Merkezi) Barış Derneği dün yayınlanan ses kayıtlarıyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada ses kaydının Türkiye'nin bir suç şebekesinin eline düştüğünü gösterdiği vurgulanırken, "Bu hükümet üyelerinin emirlerinin herhangi bir meşruiyeti yoktur" sözlerine yer verildi.

Açıklama şu şekilde:

Pazar, 23 Mart 2014 00:04
Twitter'a ait IP'lerin de engellenmesiyle DNS ayarlarında yapılan değişiklikler artık işlevsiz. İnternet hiç olmadığı kadar yavaşlamış durumda. Twitter'a yönelik engellemeler ise çeşitli yollarla aşılabiliyor.
Çarşamba, 05 Mart 2014 22:13
Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye raportörü Oomen-Ruijten çok ilginç bir yorumda bulundu: "Türkiye raportörü iseniz bir anınız bile sıkıcı geçmez."

(soL - Dış Haberler) Oomen-Ruijten’ın bürosundan Türkiye ’de son yasal düzenlemelere ilişkin “Bu yasaların Türkiye’yi Kopenhag kriterlerine giden yoldan uzaklaştırdığını hissediyoruz” açıklaması geldi, aylarca süren görüşmelerin ardından sert Türkiye Raporu’nu ve buna ilişkin karar tasarısını onayladı.

Perşembe, 13 Mart 2014 11:22
Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, 2013 yılı Türkiye İlerleme Raporu'nu kabul etti. Oylama bugüne kadar ki en sert 'İlerleme Raporu' olarak anılıyor.

(soL - Haber Merkezi) Fransa’nın Strasbourg kentinde gerçekleştirilen oylamada, 2013 yılı Türkiye İlerleme Raporu kabul edildi.

Çarşamba, 12 Mart 2014 21:24
Türkiye’deki son yasal değişiklikler ve yolsuzluk iddiaları üzerine açıklama yapan Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, "Berkin (Elvan) için çok üzgünüm. Türk halkının demokrasi talebini görüyorum. Bu talep benim çalışmalarımda hep rehberim olacak” dedi.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye raporu tartışmalarına katıldıktan sonra resmi Twitter hesabından açıklamalar yapan Füle, parlamentodaki konuşmasında Türkiye ile hukukun üstünlüğü ve temel özgürlükler konusunda açık bir iletişim içinde olmakta kararlı olunduğunun altını çizdiğini belirtti ve parlamentodaki tartışmanın ardından, "Avrupa Parlamentosu'ndaki bu akşamki tartışma Türkiy

Perşembe, 27 Mart 2014 12:04
BM Suriye Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Türkiye'nin Suriye'ye karşı saldırılarda İsrail ile müttefik olduğunu söyledi.

(soL - Dış Haberler) Caferi, El Kaide bağlantılı grupların, Suriye hükümeti kuvvetlerine karşı saldırılarının kuzey sınırından Türkiye tarafından desteklendiğini, bu durumun İsrail'in işgali altındaki Golan Tepeleri'nde teröristlere verdiği destekle aynı şey olduğunu belirtti.

Perşembe, 27 Mart 2014 13:11
İsmini vermek istemeyen bir NATO yetkilisi, Türkiye'nin Suriye uçağını düşürmesinin şüpheli olduğunu, bunun bölgedeki radikal militanlara yardım için yapıldığını söyledi.

(soL - Dış Haberler) Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milliyet'ten Serpil Çevikcan'a verdiği mülakatta Türkiye'nin Suriye politikasının "takdir topladığını iddia ederken, bir NATO yetkilisinden kritik bir açıklama geldi.

Cuma, 07 Mart 2014 11:26

“Evvela milli topraklarımızı taht-ı işgâlde bulunduran Emperyalist kuvvetleri tard ve atiyen emperyalizm aleyhine vuku bulacak mücadelatı müşterekemiz için kuvayı dâhiliyemizi taazuv ettirmek üzere şimdilik ilk taksit olarak beş milyon altının ve takarrür ettirilecek miktarda cephane vesair vesaiti fenniye-i harbiye ve malzeme-i sıhhıyenin ve yalnız şarkta icrayı harekât edecek kuvvetler için e

Pazartesi, 17 Mart 2014 13:50
Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Örgütü bir açıklama yayınladı. Açıklamada "Bütün parti üyelerimizi, parti dostlarını, komünizme gönül veren herkesi, Türkiye halkını bu hesaplaşmada güçlü kılmak için ayağa kalkmaya çağırıyoruz" denildi.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi İstanbul İl Örgütü bir açıklama yayınladı. Açıklamada "Bütün parti üyelerimizi, parti dostlarını, komünizme gönül veren herkesi, Türkiye halkını bu hesaplaşmada güçlü kılmak için ayağa kalkmaya çağırıyoruz" denildi.

Açıklama şu şekilde:

İSTANBUL’A ÇAĞRI

Pages