897 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 25 Şubat 2014 20:30
Başbakan Erdoğan ve Bilal Erdoğan arasındaki telefon görüşmelerinin yayımlanmasından sonra ülke çapında 'Hükümet istifa' diyenler sokağa çıkmaya başladı. Tüm yurttaki eylemler dakika dakika soL'da.

Güncelleme 21.10: Çorlu'da da halk sokağa çıktı. Eylemciler, "Kapıları tutun kaçacaklar, "AKP mezara, halk iktidara" sloganları attı.

20140225_190812.jpg

Pazartesi, 10 Şubat 2014 22:44
Türkiye’nin, terörü destekleyen ülkeler arasında sayılması gündemde. Yarın başlayacak ve üç gün sürecek FATF toplantısından bu yönde bir karar çıkarsa, ekonomi en az kredi notunun kırılması kadar ağır bir darbe alacak.

(soL-Ekonomi) Dış politikada tehlikeli bir yönde ilerlediği için eleştirilen AKP’nin, şimdi de Türkiye’yi terörü destekleyenler listesine sokma ihtimali olduğu konuşuluyor.

Pazar, 23 Şubat 2014 12:34
Suriye'nin Türkiye sınırına yakın Atme kasabasında şiddetli bir patlama meydana geldi.

Patlama, sabah saat 09.30 sıralarında Reyhanlı İlçesi Bükülmez Köyü’nün karşısında bulunan Atme Kasabası’ndaki bir hastanenin yakınlarında meydana geldi. Olay yerine Reyhanlı'dan çok sayıda ambulans sevk edildi.

Patlamada 12 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtiliyor.

Kasabada, 30 bin kişinin yaşadığı bir çadır kent bulunuyor.

Pazartesi, 03 Şubat 2014 17:38
Irak merkezi hükümetiyle ilişkileri Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’yle kurduğu bağlar yüzünden zaman zaman gerilen Türkiye’nin Kürt bölgesinde en çok yatırım yapan ikinci ülke olduğu duyuruldu.

Türkiye’nin, 1.1 milyar dolar yatırımıyla Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), Birleşik Arap Emirlikleri'nden sonra en çok yatırım yapan ikinci ülke olduğu açıklandı.

Perşembe, 20 Şubat 2014 13:59
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tartışmalı internet yasasını imzalaması üzerine Almanya'da Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) Türkiye ile müzakerelerin dondurulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tartışmalı internet yasasını imzalaması üzerine Almanya'da Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) Türkiye ile müzakerelerin dondurulmasını istedi.

Hıristiyan Birlik Avrupa politikaları sözcüsü Michael Stübgen, Cumhurbaşkanı Gül'ün onayıyla interneti kontrol altına alan yasanın kabul edilemeyeceğini söyledi.

Cuma, 21 Şubat 2014 17:19
Türkiye, Avrupa Birliği'nin Orta Afrika Cumhuriyeti'ne göndereceği askeri birliğe katkı yapmayı planlıyor.

Avrupa Birliği’nin (AB) Orta Afrika Cumhu­riyeti’ne (OAC) göndermeyi planladığı birlik için Türkiye’den de katkı istemesi üzerine Ankara, çalışmalara başladı.

Hürriyet’in haberine göre Ankara, AB’nin istekleri doğrultusunda OAC misyonuna nasıl katkı yapabileceğini belirlemek için iki ayaklı bir koordinasyon mekanizması kurmayı kararlaştırdı.

Cumartesi, 22 Şubat 2014 22:42
"Çin'den Türkiye'ye 100 Entellektüel" projesi kapsamında İstanbul'a gelen Nobel Ödüllü Mo Yan, gerçekleştirdiği basın toplantısında Türkiyeliler için inanılması güç açıklamalarda bulundu. Mo Yan'a göre Türkiye, "televizyonlarda görüldüğü gibi değil" ve insanlar çok mutlu...

Pasifik Ülkeleri ile Sosyal ve İktisadi Dayanışma Derneği (PASİAD) ve Türk-Çin Sanayici İş Adamları Derneği'nin (TÜÇSİAD) bu yıl birlilte hazırladığı"Çin'den Türkiye'ye 100 Entellektüel" isimli proje kapsamında, 2012 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan edebiyatçı Mo Yan Türkiye'ye geldi.

Pazartesi, 24 Şubat 2014 11:08
Sol Cephe Yüzüncü Yıl, 23 Şubat Pazar günü ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri'nde "Haziran'ın ardından Türkiye nereye gidiyor?" başlıklı bir panel düzenledi.

(soL - Haber Merkezi) Sol Cephe Çankaya Meclisi'nin, Çankaya'nın çeşitli mahallelerinde düzenlediği etkinlikler kapsamında Yüzüncü Yıl Mahallesi'nde "Haziran'ın ardından Türkiye nereye gidiyor?" başlıklı bir panel düzenlendi.

Pazartesi, 03 Şubat 2014 10:51
AB ile yapılan Geri Kabul Anlaşması hakkında, CHP Kırklareli Milletvekili ve İçişleri Komisyonu üyesi Mehmet S. Kesimoğlu’yla konuştuk. Anlaşma sonucu yüzbinlerce göçmenin Türkiye’ye gönderileceğini belirten Kesimoğlu, AB’nin Türkiye’ye sömürge muamelesi yapmış olduğunu söylüyor.

Serdar Şahinkaya

Cumartesi, 22 Şubat 2014 15:19

Son haftalarda Ukrayna ve Venezuela’da yaşanan ayaklanma deneyimlerinin ardından genel anlamda son yılların sokağa kolaylıkla çıkan toplumsal hareketleri ve bu hareketlerin gerek ülke iktidarları, gerek emperyalizm, gerekse halkın çıkarları açısından ne gibi olanak ve tehditler barındırdığına dair daha çok söz söyleyebileceğimizi düşünüyorum.

Pazartesi, 03 Şubat 2014 18:22
Türkiye Komünist Partisi İstanbul Seçim Bürosu tarafından düzenlenen “Seçimlere Doğru Türkiye” toplantılarının ilki, 5 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de Nåzım Hikmet Kültür Merkezi’nin kışlık bahçesinde yapılacak.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi İstanbul Seçim Bürosu tarafından düzenlenen “Seçimlere Doğru Türkiye” toplantılarının ilki, 5 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de Nåzım Hikmet Kültür Merkezi’nin kışlık bahçesinde yapılacak.

Pazartesi, 24 Şubat 2014 12:22
Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) 13.5 milyon TL zarar etti. Nedeni, maliyeti yüksek banka kredisi ve işletmecilik hataları...

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na (TCDD) bağlı Türkiye Vagon Sanayii AŞ’nin (TÜVASAŞ) Bulgaristan Demiryolları’nın siparişi olan 30 vagonu toplam 88.6 milyon TL maliyetle üretirken, 75.1 milyon TL’ye satarak yaklaşık 13.5 milyon TL zarar etti. Zararına vagon satışının nedeni maliyeti yüksek banka kredisi ve işletmecilik hataları olarak belirlendi.

Pazar, 09 Şubat 2014 16:37
Türkiye Diyanet Vakfı'na ait hastaneler ile bu hastanelerde çalışan personel Sağlık Bakanlığı'na bağlanacak.

Cumhuriyet'ten İklim Öngel'in haberine göre tüm taşınır ve taşınmazlarıyla birlikte bakanlığa devredilecek hastanelerde çalışanlar da kadro aranmaksızın İstanbul ve Ankara'da uygun kurumlarda memuriyete başlayacak.

Salı, 25 Şubat 2014 18:12
Türkiye Komünist Partisi il örgütleri, AKP'den hesap sormak için bu akşam eylem çağrısı yapıyor.

(soL - Haber Merkezi) Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul İl Örgütü tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Hükümet derhal istifa etmelidir.

2013 Haziran’ında boyun eğmeyeceğini gösteren halkımız zorbalığa, yolsuzluğa ve adaletsizliğe karşı tekrar ayağa kalkmalıdır.

Salı, 18 Şubat 2014 11:46
Türkiye Komünist Partisi'nin Samandağ'daki Seçim Bürosu şair yazar Nihat Behram ve partinin Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan'ın konuk olduğu bir toplantıyla açıldı.

(soL - Samandağ) Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) Samandağ belediye başkan adayı Salim Diyap'ın seçim bürosu, şair Nihat Behram ve TKP Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan'ın katılımıyla açıldı.

Pages