976 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 08 Ocak 2014 13:34
Japonya gezisini sürdüren Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin bölgesel ya da küresel bir güç olma amacının olmadığını söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin yalnızca üzerine düşeni yaptığına dikkat çekti.

(soL - Dış Haberler) Japonya'nın başkenti Tokyo'daki bir konferansta konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bölgesel ya da kürsel bir güç olma hedefinin olmadığını açıkladı.

Pazar, 05 Ocak 2014 18:53
Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye sınırına yakın kasabalarda silahlı gruplar büyük bir iç savaşa tutuştu. Saldırıya uğrayan El Kaide bağlantılı gruba yakın kaynaklara göre, saldırı Türkiye’de planlandı. Çatışmaların Türkiye’ye sıçraması tehlikesi bulunuyor.

(soL - Dış Haberler) Suriye’nin kuzeyinde bir süredir El Kaide bağlantılı Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) ile diğer silahlı gruplar arasında devam eden gerilim Cuma günü patladı. Taraflar arasında İdlib ve Halep’te şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Çarşamba, 08 Ocak 2014 13:17
Cenevre 2 yaklaşırken, konferansın hangi bileşenlerle yapılacağına dair soru işaretleri de çoğalıyor. Türkiye'nin, Batı destekli muhalefette meydana gelen istifa depremine önce destek verdiği sonra arabuluculuk yaptığı konuşulurken, Suudiler koalisyonun tek temsilci olduğunu belirtiyor.

(soL - Dış Haberler) Suriye'deki krizin siyasi çözümü için toplanması planlanan ikinci Cenevre konferansı öncesinde, uluslararası ve bölgesel güçler de Suriye üzerinden kendi hamlelerini yapmaya başladılar.

Çarşamba, 15 Ocak 2014 10:50
Hâlâ “yeni Türkiye” güzellemesi yapan utanmazlar var. Oysa “yeni Türkiye” diye diye sirke çevirdikleri bu ülkenin, sadece yarım saatlik “performansını” izlemek, utanıp susmaları için yeterli...

Yeni Türkiye!

Hâlâ “yeni Türkiye” güzellemesi yapan utanmazlar var. Oysa “yeni Türkiye” diye diye sirke çevirdikleri bu ülkenin, sadece yarım saatlik “performansını” izlemek, utanıp susmaları için yeterli

Cumartesi, 18 Ocak 2014 15:38
17 Aralık yolsuzluk operasyonu çerçevesinde gün yüzüne çıkan devlet krizi Türkiye ekonomisini nasıl etkiledi?

(soL - Ekonomi)

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası dış rüzgârlara açık olan Türkiye ekonomisi, AKP-Cemaat tartışması adı altında yaşanan devlet krizi ile karşı karşıya kaldı. Kapitalizmin sürekliliğinin temel dayanaklarından biri olan siyasi istikrarın ortadan kalkmasıyla Türkiye ekonomisi yeni bir kırılmanın etkisi altına girdi.

Pazartesi, 27 Ocak 2014 11:07
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdad, Suudi Arabistan'ın farklı uyruklardan 450 tutukluyu Suriye'de cihat etmeleri şartıyla serbest bıraktığını ve mahkumların Türkiye üzerinden Suriye'ye girdiğini açıkladı.

Cenevre'de Suriye'deki savaşa ilişkin arayışlar sürerken Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, terörist grupların ülkeye Türkiye yoluyla girdiğini ileri sürdü.

Çarşamba, 29 Ocak 2014 22:56
Türkiye Sanatçılar Hareketi, Bilgi Üniversitesi’nde yapılacak “Sanat Konseyi Modeli” konferansı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sanatçılar, konferansı “iktidarın çıkarmak istediği TÜSAK yasasını kamuoyu nezdinde meşrulaştırma girişimi” olarak nitelendirdi.

(soL-Kültür) İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Yerleşkesi’nde bugün 14.00-18.30 saatleri arasında yapılacak “Sanat Yönetiminde Yeni Arayışlar, Sanat Konseyi Modeli” konferansında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geliştirilen Türkiye Sanat Kurumu (TÜSAK) yasa önerisi, Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül ve İngiltere Sanat Konseyi’nden katılımcılarla tartışılac

Perşembe, 09 Ocak 2014 18:12
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Perde gerisinde IŞİD ile Suriye rejimi arasında ortaklık var" derken, "Türkiye'ye dönük bir psikolojik harekat yapılıyor sanki, Türkiye silahlı grupları destekliyormuş gibi" değerlendirmesinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Türkiye'nin Suriye'deki radikal unsurları desteklediğine dönük psikolojik hareket yürütüldüğünü belirterek, "Suriye rejimi unsurları, PYD unsurları, El-Kaide unsurları bizim için güvenlik riski oluşturan faktörlerdir" dedi.

Perşembe, 02 Ocak 2014 19:27
Bağdat yönetiminin El Kaide bağlantılı gruplara yönelik operasyonunun ardından Ramadi kentinde başlayan çatışmalar devam ediyor. Kentte çalışan Türkiye’den 90 işçi günlerdir şantiyede rehin durumda. Bağdat’taki Türkiye Büyükelçiliği ise kendilerinden yardım isteyen işçilerle dalga geçiyor.

Özlem Başarır - soL

Cuma, 03 Ocak 2014 21:51
Türkiye Barolar Birliği (TBB), hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını korumak çerçevesinde, Türkiye için acil çözüm önerileri başlıklı bir açıklama yayınladı.

(soL - Haber Merkezi) TBB Başkanı Av. Metin Feyzioğlu'nun imzasını taşıyan metin şöyle

"Sayın Basın Mensupları

Salı, 14 Ocak 2014 16:29
Dışişleri Bakanı, tüm dünyadaki Türk diplomatları toplayıp konuştu. Çizdiği Türkiye tablosu, ülke gerçekliğini bilen herkes için ancak “masal” denecek türdendi. Davutoğlu’na göre yargı çok bağımsız, herkes hesap veriyor, hiçbir vatandaş “tehdit” olarak görülmüyor, demokrasimiz çok iyi durumda, herkesin başı dik.

(soL - Haber Merkezi) Dün Ankara’da 6. Büyükelçiler Konferansı vardı. Dünya genelinde görev yapan Türk diplomatlar Ankara’da toplandı. Konferansta konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ülkeye dair çizdiği tablo, ancak bulundukları ülkede televizyondan dahi Türkiye’yi takip etmeyen bir diplomatın inanabileceği tezler içeriyordu.

Pazartesi, 20 Ocak 2014 18:58
Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısındaki Suriye'nin Babel Hava Sınır Kapısı yakınlarında iki araçta 5 dakika arayla patlama meydana geldi - Patlamalarda yaralanan 3 kişi Türkiye'ye getirildi.

Güncelleme: 17:52
Olaylar ilgili ayrıntılar belirginleşmeye devam ediyor. Buna göre Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşı tarafında yer alan Babel Hava Sınır Kapısı'nda 5 dakika arayla iki bomba yüklü araç patlatıldı.

Pazar, 19 Ocak 2014 18:13
IŞİD'den kaçan ve Karkamış'a sığınan muhalifleri takip eden IŞİD militanlarının, gümrük kapısına kadar gelerek muhaliflerin silahlarını istediği iddia ediliyor.

Dün, Gaziantep'e bağlı Karkamış'taki gümrük kapısına, Suriye tarafından gelerek sığınan 50 kadar silahlı muhalifin ardından IŞİD bugün, muhaliflerin silahlarını geri istedi.

Perşembe, 02 Ocak 2014 13:32
Suriye İçişleri Bakanlığı Şam'daki Türkiye Büyükelçiliği'nin çevresinin çeteler tarafından havan topuyla bombalandığını duyurdu

Suriye Haber Ajansı Sana’ya göre, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "muhalif grupların", Türkiye’nin Şam Büyükelçiliği’nin çevresine birkaç kez havan ateşi yaptığını açıkladı.

Bakanlık saldırıda ölen ve yaralananların olduğunu duyurdu, ancak elçiliğin isabet alıp almadığı belirtilmedi.

Pazartesi, 06 Ocak 2014 11:10

Kemal Okuyan’ın Yazılama Yayınlarından Eylül ayı içinde basılan eseri hem çok güncel hem de tarihsel olayları içerdiği içeriyor. Yurtseverlikle milliyetçilikle arasındaki farklar kitabın ilk bölümlerinde irdelenmiş.

Pages