321 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 14 Aralık 2013 19:54
Suriye'de faaliyet yürüten 6 İslamcı örgütün birleşmesiyle kurulan İslami Cephe'nin ABD istihbaratıyla önümüzdeki günlerde Türkiye'de görüşeceği açıklandı.

(soL - Dış Haberler) Reuters'in haberine göre Suriye'de faaliyet gösteren 6 İslamcı örgütün geçen ay birleşmesiyle kurulan İslam Cephesi, ABD İstihbaratı ile önümüzdeki günlerde Türkiye'de görüşecek.

Pazartesi, 16 Aralık 2013 23:24
Uludağ Üniversitesi’nde propaganda yapan El Kaide bağlantılı El Nusra’yı teşhir eden öğrencilere, İslamcı çetenin imzasını taşıyan korkunç bir tehdit mesajı geldi: “Kanlarınızla besleyeceğiz toprağı, ey kafirler!”

(soL - Haber Merkezi) Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Uludağ Üniversitesi’nde Suriye’ye yardım adı altında stant açan El Kaide bağlantılı El Nusra örgütünü teşhir eden üniversitelilere korkunç bir tehdit mesajı ulaştığı ileri sürüldü.

Cuma, 13 Aralık 2013 23:08
El Kaide'ye bağlı çete ISID, Halep'te 120 Kürt'ü kaçırdı.

(soL-Dış Haberler) Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, El Kaide'ye bağlı İslamcı çete Irak Suriye İslam Devleti'nin(ISID), Türkiye sınırına yakın bir Halep'teki bir Kürt köyünden, 120 Kürt'ü kaçırdığını açıkladı.

Perşembe, 26 Aralık 2013 13:08
New York Times gazetesinde çıkan bir yazıda, Erdoğan Bayraktar'ın Başbakan'ı da suçlayarak istifa etmesiyle birlikte skandalın Erdoğan'a doğru yaklaştığı belirtiliyor.

(soL - Dış Haberler) New York Times'tan Tim Arango, dünkü istifa depreminde Erdoğan Bayraktar'ın "Başbakan da istifa etmeli" sözlerini hatırlatarak, rüşvet ve yolsuzluk skandalının Recep Tayyip Erdoğan'a doğru yaklaştığını söyledi.

Salı, 31 Aralık 2013 12:45
Geçen sene Libya'nın Bingazi kentinde ABD Büyükelçisi'nin öldürülmesiyle sonuçlanan saldırıyı gerçekleştiren İslamcıların, Muammer Kaddafi devrilirken ABD ile müttefik olduklarına dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

(soL - Dış Haberler) Libya'ya yönelik NATO saldırısı, Muammer Kaddafi'nin İslamcı çeteler tarafından yakalanarak linç edilmesiyle sonuçlanmıştı. ABD ve NATO'nun, Kaddafi karşıtı cihadcı çetelerle kurduğu ittifaka dair yeni tanılıklar ortaya çıktı.

Cumartesi, 21 Aralık 2013 13:20
Rusya ile ABD’nin Suriye konusundaki mutabakatı ve yaklaşan Montrö mutabakatına rağmen Suudi Arabistan, Suriye’ye yönelik vekalet savaşında vitesi artırdı. İsrail’in de yardımını aldığı iddia edilen Suudilerin stratejisi ise başkent Şam’da belirgin bir askeri başarı elde etmek.

Ali Örnek - soL

Pazartesi, 09 Aralık 2013 17:58
Dört gün önce ÖSO’dan ayrıldığını duyuran İslami Cephe önceki gün bu örgütün elindeki Türkiye sınırında bulunan Bab el Hava sınır kapısını ve bölgedeki tüm cephanelikleri ele geçirdi. Söz konusu cephaneliklerde Türkiye’den gönderilen silahlar bulunuyordu.

(soL - Dış Haberler) Suriye’de hükümete karşı savaşan dış destekli militanlardan oluşan ve kendisine Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) adını veren gruptan geçen ay ayrılan altı İslami örgütün kurdukları İslami Cephe önceki gün ÖSO’nun elinde bulunan Türkiye sınırındaki Bab el Hava sınır kapısını ele geçirdi.

Pazar, 29 Aralık 2013 18:52
Suriye’de kanlı savaş yeni yılla birlikte 34’üncü ayına girecek. Suriye ordusunun sahada pozisyonunu güçlendirmesi, İslami Cephe’nin yükselişi ve ÖSO’nun düşüşüyle Montrö’ye Esad ve müttefikleri elleri son derece güçlü gidiyor.

Ali Örnek

Pazartesi, 30 Aralık 2013 16:44
Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dünya gündemindeki yerini koruyor. Yapılan analizlerde Erdoğan’ın “başarılı” döneminin geçmişte kaldığı vurgulanırken, İran’daki Cuma hutbelerinde, AKP’nin Suriye’deki siyasi krize yönelik tavrının bedelini ödediği belirtildi.

(soL - Dış Haberler) AKP hükümetini çöküşün eşiğine getiren yolsuzluk ve rüşvet operasyonu dünya gündeminde de ön sıralarda yer almaya devam ediyor. Operasyona dair siyasi değerlendirmelerde bulunan yabancı siyasetçiler kervanına son olarak Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Elmar Brok katıldı.

Pazar, 22 Aralık 2013 10:52
"11 yılın bütün yükünü çeken halkımız, gidişatın yönünü değiştirdiğinin farkına pek varmaksızın “Amerikan zaferi”ni kabul etmeye hazırlanıyor. Buna izin vermemek bütün derdimiz."

Amerikan zaferi…

Yaşananları salt Cemaat-AKP kapışması olarak görenler saat başı tahmin yapıyor, “Erdoğan bu sefer bitti” dedikten kısa süre sonra “Cemaat kendini yok ediyor” diye buyuruyor, ardından “Tayyip bunu da atlatır, gözünü kararttı” yorumuyla karşımıza çıkıyor.

Bu nedir ya!

Salı, 03 Aralık 2013 13:48
Reyhanlı Katliamı'nın arkasındaki isim olduğu iddia edilen, Türkiye'den El Kaide'ye giden silahların nakliye işlerini gerçekleştiren Heysem Topalca Suriye'de kaçırıldı.

Yurt'tan Ömer Ödemiş'in haberine göre, Adana ve Konya'da üretilen ve tıra yüklenerek Hatay’ın Reyhanlı ilçesine sevk edilirken yakalanan havan başlıklarının siparişini veren kişi olarak bilinen Heysem Topalca'nın Lazkiye'de kaçırıldığı öğrenildi.

Cuma, 27 Aralık 2013 12:03
Dershanelerin kapatılması üzerinden somutlaşan bir kavga olan AKP-Cemaat kavgası geri döndürülemez bir noktaya geldiğinde, 17 Aralık günü, özellikle Emniyet ve Yargıda örgütlenmiş olan paralel devlet harekete geçiyor ve devleti paralize ediyor, yani felce uğratıyor.

Fatih Yaşlı - soL

Salı, 31 Aralık 2013 19:29
Ortaya çıkışı gibi çöküşü de sıradışı bir biçimde gerçekleşen bir iktidar AKP. Bugün AKP'nin çöküş sürecinde iç ve dış boyutların iç içe geçtiği görülüyor. Kurulurken de bunun böyle olduğunu asla unutmamak gerek.

Volkan Algan - soL

Pazar, 29 Aralık 2013 16:24
AKP’nin engellediği yolsuzluk operasyonunda ikinci dalganın dikkat çekici bir dış boyutu bulunuyor. Ancak bu, Erdoğan’ın diline doladığı dış mihrak söylemine uymuyor. Adı geçenlerden bazıları, doğrudan doğruya AKP ile Müslüman Kardeşler ve El Kaide arasındaki ilişkilerin açığa çıkarılmasının hedeflendiğini gösteriyor.

Alper Birdal - soL

Yolsuzluk, rüşvet ve kara para operasyonunun ikinci dalgası AKP tarafından hukuk skandalları göze alınarak engellendi. Yaşanmakta olan “devlet krizi”nin yarattığı sarsıntı devam ederken, hakkında gözaltı emri verilen isimlerin listesi de basında yer aldı.

Cumartesi, 14 Aralık 2013 10:27

Bu yazı İran hapishanelerinde 1988 Temmuzunda başlayıp aynı yılın Aralık ayına dek süren yargısız infazlarda idam edilerek Khavaran toplu mezarına gömülen yaklaşık 30 bin 1 devrimciyi anmak ve İran İslam Cumhuriyeti’nin ellerindeki kanı Türkiye devrimci - demokrat kamuoyuna teşhir etmek için kaleme alınmıştır.

Pages