29 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 13 Eylül 2011 14:08
İslamcı basın, "Arap Baharı" turu vesilesiyle Erdoğan övgüsüne iyiden iyiye hız verdi. Bugünkü köşesinde aynı konuda ölçüyü kaçıran İhsan Dağı'nın "Erdoğan'ı neden seviyorlar?" başlıklı yazısı, daha çok "Erdoğan'ı sevme kılavuzu"nu andırıyor.

Erdoğan'ın Mısır, Tunus ve Libya'yı kapsayan turu, özellikle islamcı basında büyük bir coşkuyla aktarılıyor.

Salı, 13 Eylül 2011 17:33
Türkiye, Somali'ye ilk büyükelçisini atadı. Fakat atanan isim, ne büyükelçi, ne de diplomat. Cemalettin Kani Torun, Gülen cemaatinin son yıllarda artan Afrika "hizmetlerinin" bir parçası olan "Yeryüzü Doktorları" isimli örgütün İngiltere ayağının yönetim kurulu başkanı!

Türkiye'nin, iktidarı ve muhalefeti ile "yardım" için çeşitli gösteriler yaptığı Somali'ye gönderdiği büyükelçinin kimliği kafaları karıştırdı. Hatırlanacağı üzere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ağustos ayında Somali’ye yaptığı ziyaret sırasında Türk Büyükelçiliği açılacağını ilan etmişti. Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye'nin Somali Büyükelçisi olarak atanan Cemalettin Kani Torun, bir doktor.

Pazartesi, 05 Eylül 2011 20:15
Eski Libya Dışişleri Bakanı’nın ofisinde bulunduğu öne sürülen gizli bir CIA belgesi, ABD ve İngiliz istihbaratının, İslamcı bir terör zanlısının Trablus’a teslim edilmesi için Kaddafi hükümetiyle işbirliği yaptığını ortaya çıkardı.

2009 yılında Libya’nın Dışişleri Bakanı olmadan önce Dış Güvenlik Örgütü’nün başkanı olan Musa Kusa’nın ofisinde İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) ve gazeteciler tarafından bulunan çok sayıda gizli belge, 2003-2004 yılları arasında Libya ile ABD-İngiltere arasındaki yakınlaşma döneminde İngiltere ve Libya istihbarat servisleri arasında kurulan kirli ilişkileri ortaya çıkardı.

Perşembe, 15 Eylül 2011 17:00
Bu akşam oynanacak olan Beşiktaş- Maccabi Tel Aviv maçı öncesi İslamcı grupların maça bilet alarak eylem yapacağı duyumlarına karşı Çarşı ‘Halklar Kardeştir’ açıklaması yaptı.

Maçla ilgili konuşan Çarşı’nın lideri Alen Markaryan, ırkçı hareketlerin kulübe zarar vereceğini ve Beşiktaş taraftarının sağduyulu olduğunu söyledi. Maccabi Tel Aviv taraftarının Beşiktaş taraftarına şeker ikramıyla ilgili bizde eğer izin verilirse lokum ve baklava ikram edebiliriz diyen Alen, A Haber’de Selin Ongun’a tüm garip maçların kendilerini bulduğunu söyledi.

Pazartesi, 05 Eylül 2011 02:12
Şanlıurfa'da, Mustazaf-Der'in öncülük ettiği İslamcı örgütlerin düzenlediği eylemde, velilere kızlarını türban ile okula göndermeleri istendi. "Türbanlı kadın makyaj yapmasın" diyen gericiler, kadın giysilerinin erkeklerinkine benzememesi gerektiğini söylediler.

Doğan Haber Ajansı'ndan Ömer Pınar'ın haberi şöyle:

Pazartesi, 19 Eylül 2011 11:27
Batı basını tarafından "Arap Baharı" diye adlandırılan sürecin Cezayir'i de etkileyebileceği sık sık gündeme geliyor. Gazeteci Julien Teil, Libya ve Suriye'deki gelişmelerde "insan hakları örgütleri" ve İslamcı güçlerin işbirliğine işaret ederek "sırada Cezayir mi var" sorusunu soruyor.

Fransa'da yaşayan Cezayir asıllı gazeteci Julien Teil, "Arap Baharı" adı altında yürütülen "insancıl savaşlarda" Batılı insan hakları örgütlerinin nasıl bir rol oynadığını ve çeşitli islamcı güçlerle bağlantılarını tartışıyor.

Pazar, 11 Eylül 2011 13:33
İçinde bulunduğumuz Eylül ayı itibariyle 3. sayısını yayınlayan “Ala Güzel Yaşam Dergisi”, gerici İkinci Cumhuriyetin popüler kadın dergisi olmaya aday. Üst-orta sınıf muhafazakar kadınlara hitap eden dergi, yoksul muhafazakar kadınlara hitap eden islamcı dergilerden biraz farklı...

Geçtiğimiz Temmuz ayında yayın hayatına başlayan Âlâ dergisi, kendisini “konusunda bir ilk” olarak niteliyor. Geçmişten günümüze Türkiye’de yayınlanan İslami kadın dergileri düşünüldüğünde Âlâ, gerçekten de “Türkiye’de bir ilk” sıfatını hak ediyor. Dergi “kadınların vazgeçilmez tutkusu olan modayı beklenen bakış açısıyla” ikinci cumhuriyetin İslamcı üst-orta sınıflarına sunuyor.

Perşembe, 01 Eylül 2011 17:46
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem Grubu ile olan anlaşmasını bitiren Fenerbahçe Kulübü’nü Ülker grubunun finanse edeceği belirtiliyor. Bu gelişme, AKP'nin kendine yakın sermaye grubu eliyle Fenerbahçe kulübünde kontrolü tamamen ele geçirebileceğini gösteriyor.

Hürriyet'in haberine göre, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem Grubu ile olan anlaşmasını bitiren Fenerbahçe Kulübü’nün 10 milyon dolarlık açığını Ülker kapatacak.

Perşembe, 29 Eylül 2011 17:47
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na AKP'nin kapatılması için başvuruda bulundu.

Kamer Genç, AKP hakkında kapatma davası açılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Tayyip Erdoğan'ın Arap coğrafyası gezisi sırasında Mısır'da 'kendisinin laik olmadığı Müslüman olduğunu, ancak laik bir devletin başbakanlığını yaptığını' söylemesi üzerine dava açan Genç, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na vermiş olduğu dilekçede şu ifadeler kullandı:

Cumartesi, 17 Eylül 2011 11:21
Libya'da Kaddafi'nin devrilmesinden sonra yeni yönetimin hangi ilkelere dayanacağı sorusu, Batı'nın da gündemine girmeye başladı. Özellikle medyada çıkan yazılarda, İslamcıların sürece ağırlık koymasından duyulan rahatsızlık artık daha fazla dile getiriliyor.

ABD'nin ve Libya'nın yeni yöneticilerinin, ülkedeki İslamcıların, "demokratik çoğulculuğa adanmış" oldukları sinyalini verdiklerini ve samimiyetlerinden şüphe duymak için hiçbir sebep olmadığını vurgulamalarına rağmen, Batılı basında İslamcı grupların etkinliklerini artırdığına dikkat çeken haberler yazılmaya başladı.

Çarşamba, 14 Eylül 2011 15:13
Başbakan Erdoğan Mısır gezisi kapsamında bir televizyon programına konuk oldu. Erdoğan programda "Laiklikten korkmayın", "laiklik kesinlikle ateizm değildir" dedi.

Başbakan Erdoğan Mısır gezisi kapsamında dün akşam, uydudan yayın yapan bir televizyon kanalında, Mona Şazli tarafından sunulan bir programa konuk oldu. Programda Mısır'a "laik bir anayasa" yapmasını tavsiye eden Erdoğan, "laiklik kesinlikle ateizm değildir" dedi.

Salı, 13 Eylül 2011 12:21
Başbakan Erdoğan, 'Arap Baharı Turu' kapsamında dün gece Kahire'ye indi. Kalabalık bir patron grubu ile Mısır'a giden Erdoğan'ı havaalanında, ağırlıkla Müslüman Kardeşler örgütü üyelerinin bulunduğu bir topluluk karşıladı.

Başbakan Erdoğan'ın dört gün sürecek olan 'Arap Baharı Turu' dün gece başladı. Koruma ordusu ve kalabalık bir işadamı grubu ile Kahire'ye inen Erdoğan, Müslüman Kardeşler tarafından kurulan Özgürlük ve Adalet Partisi imzalı pankartlarla karşılandı.

Erdoğan'ı havaalanında resmi olarak Mısır Başbakanı İsam Şerif karşıladı.

Cuma, 09 Eylül 2011 11:50
ABD tarafından NATO'ya tahsis edilen radar sisteminin Türkiye'ye yerleştirilmesi kararının İran'a karşı bir hamle olduğunu hemen herkes gibi islamcılar da kabul ediyor. Ancak bu kesimin çoğunluğu kafayı kuma gömerek konuyu geçiştirmeye çalışır gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanlığı'nın, füze kalkanı projesi kapsamında Türkiye’ye erken uyarı radarı konuşlandırılacağını açıklaması üzerine, islamcı kesimin karara ne tepki vereceği de merak konusu oldu. Farklı değerlendirmeler yapılsa da, radar sisteminin İran'a karşı olduğu çoğunlukla sessiz kalarak az da olsa açıktan yazarak kabul ediliyor.

Cuma, 02 Eylül 2011 19:18
ABD Somali'deki açlık üzerine "zavallı Afrikalılar'a yardım" propagandasını artırıp yiyecek yardımını ön plana çıkarırken, ülkedeki askeri varlığını güçlendiriyor. CIA ajanlarının cirit attığı Mogadişu'da, Somali hükümetini kuşatmak ve petrolü ele geçirmek için savaş planları yapılıyor.

ABD'nin solcu The Nation dergisinde Jeremy Scahill imzasıyla çıkan haber, Somali'de insani yardım kisvesi altında bir işgal gerçekleştirildiğini gözler önüne seriyor. Mogadişu'daki Aden Adde Uluslararası Havaalanı'nın bir bölümünü karargâh olarak kullanan CIA ajanları, Somali hükümeti tarafından korunuyor.

Perşembe, 01 Eylül 2011 12:13
Türkiye Komünist Partisi tarafından yapılan 1 Eylül açıklamasında çatışmaların hemen durdurulması ve kan siyasetine son verilmesi çağrısı yapıldı.

TKP tarafından yapılan "1 Eylül'de barışa çağrı" başlıklı açıklama şöyle:

"Türkiye bir yandan çevresindeki savaş gündemlerine yakınlaşıyor, bir yandan da kendi içinde kan daha hızlı akıyor. 1 Eylül Dünya Barış Günü, bu koşullarda soyut bir barışçılıkla, genel geçer bir barış çağrısıyla kutlanamaz.

Pages