7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Çarşamba, 29 Haziran 2011 19:55
BDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ilk defa Şeyh Sait anmasına ev sahipliği yaptı. BDP'nin desteği ile Diyarbakır'da milletvekili seçilen Altan Tan, İslamcı ve milliyetçi içerikli konuşmalarına bir yenisini ekledi.

İdam edilişlerinin 86. yıldönümünde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Şeyh Sait anmasına Leyla Zana, Adil Kurt, Nazmi Gür, Nursel Aydoğan, Hasip Kaplan, Hamit Geylani, Osman Baydemir ve Altan Tan da katıldı.

Pazar, 26 Haziran 2011 17:55
İsrailli müzik grubu Adama Ensemble, İslamcıların tehditleri nedeniyle İstanbul konserini iptal etti.

İsrailli caz grubu Adama Ensemble Akbank Sanat Caz Günleri kapsamında düzenleyeceği İstanbul konserini iptal etti. Bazı İslamcı gruplar, günlerdir konserin iptal edilmesi için çağrı yapıyorlardı.

Grubun kurucusu Itamar Erez, konseri Akbank Sanat'ın önerisi üzerine iptal ettiklerini açıkladı.

Çarşamba, 08 Haziran 2011 18:52
Dinciler sadece Türkiye'de değil, dünyanın hemen yer yerinde kadını aşağılamaya devam ediyor. "Bizim" Sibel Üresin'e rakip, Kuveyt'ten çıktı!

Dinsel bağnazlığın zinayı engelleme önerilerine bir yenisi de Kuveyt’ten geldi. Kuveytli kadın politikacı Selva El Mutari “seks köleliği serbest olsun” dedi.

İslamcı kadınların zinayı engelleme önerilerinin akıl dışılıkları yalnızca Türkiye’deki Sibel Üresin örneğiyle sınırlı değil. Gericilik dünyanın her yerinde ahlak polisliğine, en etkili silahı kadın düşmanlığıyla soyunuyor.

Pazartesi, 13 Haziran 2011 22:53
Halkevleri seçim sonuçlarına ilişkin Genel Başkan İlknur Birol imzalı bir açıklama yayımladı.

Halkevleri tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Salı, 07 Haziran 2011 12:28
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yumuşak üslubuyla AKP'nin kadife eldiven geçirilmiş demir yumruğu olmaya devam ediyor. Gül, dün Polonya'da yaptığı açıklamada, tutuklu gazetecilere suçlu diyemeyeceğini söyledikten hemen sonra, gazetecilerin illegal, silahlı örgüt üyeleri olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, Polonya'ya giderken uçakta bir grup gazeteciye yaptığı açıklamalar yankı yarattı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden 367 krizine ve yeni Anayasa'ya kadar çok sayıda konuda konuşan Gül, Gazze'ye ikinci kez gitmeye hazırlanan Mavi Marmara'ya da değindi.

Pazartesi, 20 Haziran 2011 11:30
Aylardır Arap ülkelerinde süren başkaldırı ülkemizde de yakından takip ediliyor. AKP’nin model olduğunu iddia edenlerin yanı sıra bu başkaldırının dünyaya model olacağını savunanların da aralarında yer aldığı İslamcılar yaşananları nasıl değerlendirdi?

Arap coğrafyasında aylardır yaşananlar, tüm dünyanın gündemine oturdu. Tunuslu bir gencin kendisini yakması ile başlayan olaylar aylardır bir çok ülkeye yayılırken AB ve ABD de bölgede yaşananlara çeşitli yollardan müdahale etti. Ülkemizde de çok tartışılan ve yakından takip edilen sürece dair her kesimde bir çok değerlendirme yapıldı.

Çarşamba, 15 Haziran 2011 13:26
İlim Yayma Vakfı tarafından kurulan Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin gerici bir yüksek öğretim kurumu olacağı biliniyordu. Buna rağmen mühendislik öğrencilerine besmeleyle açılan, mutlak bilimin din olduğunu öne süren bir kitabın rehber kitap olarak verilebilmesi, görenleri şaşırttı.

İlim Yayma Vakfı tarafından kurulan Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin yayınladığı mühendislik kitabı, gerici içeriğiyle Türkiye yükseköğrenim tarihine geçmeye aday. Prof. Dr. Bahattin Karagözoğlu’nun yazdığı “Mühendislik Tasarım ve Teknik Sunu Bilgileri” başlıklı kitap besmeleyle açılıyor.