12 sonuçtan 1 - 12 arası gösteriliyor
Salı, 22 Mart 2011 11:11

Sabahları işe giderken pek çoğumuzun başına gelen şeylerden biridir, güzergâhınız üzerinde yerde bronşial sekresyon yahut varlığını ters peristaltik harekete borçlu olan mide muhteviyatı görürsünüz.

Görmemiş olmak en büyük temenninizdir ve fakat görmüşsünüzdür, öfkelenirsiniz ve sizin de midenizde ters istikamette kıpırdanmalar olur, vaziyet zordur.

Cumartesi, 05 Mart 2011 10:45
ABD, Ortadoğu'daki İslamcı hareketlerle ilişkilerini gözden geçiriyor. Yeni dönemde İslamcılarla işbirliği geliştirme yönünde bir eğilim olduğu gözlemleniyor.

ABD’nin özellikle Ortadoğu’daki İslamcı hareketlerle olan ilişkisi, özellikle Obama hükümetinin işbaşına gelmesinden bu yana tartışılıyordu. Obama’yla birlikte ABD'nin Bush dönemine kıyasla İslami hareketlerle işbirliği yapmaya daha açık olduğu görülüyordu.

Pazartesi, 28 Mart 2011 19:22
Yemen'in güneyindeki Abyan vilayetindeki mühimmat fabrikasında meydana gelen patlamada aralarında çocukların da olduğu 70 kişi öldü.

Yetkililer, dün İslamcı militanlar tarafından yağmalandığı iddia edilen fabrikada meydana gelen patlamada, onlarca kişinin de yaralandığını aktardı.

Ölen ve yaralananların, fabrikadan silah ve mühimmat almaya çalışan siviller olduğu bildirildi.

Patlamanın kaza olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Çarşamba, 09 Mart 2011 16:27
Müslüman Kardeşler, İngilizce web sitesinde kısa süre öncesine kadar yayında olan örgüt tüzüğünü yayından kaldırdı.

Müslüman Kardeşler, İngilizce web sitesinde kısa süre öncesine kadar yayında olan örgüt tüzüğünü yayından kaldırdı. Yapılan bu “otosansürün” örgütün Mısır’da oynamaya hazırlandığı rol, yani “ılımlı ve uyumlu İslam’ın yaratılması” doğrultusunda atılan bir adım olduğu anlaşılıyor.

Çarşamba, 09 Mart 2011 10:13
Halkevleri Genel Sekreteri Oya Ersoy, "Oda TV belgeleri"nde geçen bazı muğlak ifadelerle Halkevleri'ni hedef gösteren yandaş basına tepki gösterdi.

Halkevleri Genel Sekreteri Ersoy, Ergenekon operasyonu kapsamında Oda TV'ye yapılan baskında ele geçirildiği iddia edilen belgelerdeki ifadelere sarılarak Halkevleri'ni hedef gösterenlere “Biz darbelere direnerek bu topraklara kök saldık, siz darbelerin ürünüsünüz” yanıtını verdi.

Çarşamba, 30 Mart 2011 13:08
Balyoz Davasına mağdur sıfatıyla müdahil olan gazeteci Abdurrahman Dilipak Balyoz iddianamesinin en önemli dayanağını oluşturan belgeleri içeren 11 nolu CD ile ilgili artık mahkemede soru sormayacaklarını çünkü bu CD'nin düzmece olabileceğini söyledi.

İddiaya göre Balyoz planında ismi etkisizleştirilecek 19 kişi arasında geçen gazeteci-yazar Abrurrrahman Dilipak’ın avukatı Salih Dövücü, diğer müdahiller Özgür-Der ve Hukukçular Derneği ile beraber davanın ana delili 11 nolu CD hakkında soru sormaktan vazgeçti.

Perşembe, 10 Mart 2011 22:17
Mısır'da Mübarek'in devrilmesinin ardından parlamento ve başkanlık seçimleri için hazırlıklar sürüyor. En çok merak edilen konuların başında yeni iktidarın Müslüman Kardeşler ekseninde şekillenip şekillenmeyeceği…

Müslüman Kardeşler Örgüt Lideri Muhammed Bedii dün yayımladığı bir basın bildirgesinde, halkı, iktidardan indirilen partinin ve ona bağlı güvenlik güçlerinin nifak sokucu faaliyetlerine karşı devlet kurumlarına sahip çıkmaya, kanunlara uymaya ve taleplerini barışçı yollarla dile getirmeye davet etti.

Perşembe, 31 Mart 2011 16:09
1991'den bu yana emperyalizm, yeniden düzenlemeye çalıştığı tüm coğrafyalarda kendine bir gerekçe buldu. Çoğu zaman varolan sorunlar kaşındı, medya yalanlarıyla bu gerekçe güçlendirildi, içeride "muhalifler"den destekçiler yaratıldı, dışarıda "solcular"ın desteği alındı. Sonunda, emperyalizm müdahale etti.

Yugoslavya:

Emperyalizmin Sovyetler Birliği’nin yıkılışının ardından ilk kapsamlı yeniden düzenleme operasyonu, o günlerde halen Avrupa’da sosyalist bir devlet olarak varlığını sürdüren Yugoslavya coğrafyasında oldu.

Pazartesi, 14 Mart 2011 20:41
Kaddafi’nin paralı askerlerinin ABD’nin Afrika Komutanlığı’na (AFRICOM) bağlı gizli operasyon timlerinde eğitildikleri iddia ediliyor.

Bu gizli operasyon timlerini savaştıranların ve bu timlerde savaşanlarınsa bu süreçten Kaddafi’nin askerlere günlük olarak dağıttığı öne sürülen 300 ABD dolarını elde etmekten çok daha fazla muradı var gibi gözüküyor.

Perşembe, 31 Mart 2011 19:48
Ahmet Şık'ın kitabı "İmamın Ordusu" olduğu iddia edilen kopyadan önemli bazı pasajlar aktarıyoruz.

soL'un notu: Ahmet Şık'ın kitabı, önemli bir siyasi mücadelenin parçası haline geldi. Kitabın değerini, bu mücadeledeki katkısı belirleyecek. Ahmet Şık'ı da asıl ilgilendirenin bu olduğunu biliyoruz. Yine de, soL olarak tüm okurlarımızı hem buradaki pasajları okumakla yetinmemeye, hem de elbet bir gün basılacak olan kitabı edinmeye teşvik ederiz.

Salı, 01 Mart 2011 10:25
Erbakan’ın ölümünün ardından verilen taziye mesajlarında, hocaya övgüler yağdırılıyor. Bu övgülerin siyasetin farklı kulvarlarında yer alan kurum ve kişilerden gelmesi dikkat çekici.

Türkiye’de dinci siyasetin yerleşmesinde büyük payı olan, bunun için saysısız kadro yetiştirmiş bir siyasi geleneğin önderi olarak hayata gözlerini yuman Necmettin Erbakan’ın ölümünün ardından hoca yere göğe sığdırılamıyor.

Pazar, 27 Mart 2011 20:35
Radikal gazetesinin Gülen cemaati tarafından yetiştirilmiş genel yayın yönetmeni Eyüp Can Sağlık, Ahmet Şık'ın başına gelenlerin zamanında Gülen'in de başına geldiğini iddia etti.

Genel yayın yönetmenliği koltuğunda Fethullah Gülen cemaatinin yetiştirmesi Eyüp Can oturduğu halde "özgürlükçü solculuk" iddiasında olan Radikal'in, Ahmet Şık'ın "İmamın Ordusu" kitabının taslakları için gazete binasının baskına uğraması karşısında alacağı tavır merak ediliyordu.