717 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 03 Ekim 2010 14:18
Türkiye’nin Irak’ta güvenlik şeridi talep ettiği iddiasını reddeden İçişleri Bakanı Atalay, “Türkiye burada sabrının çok sınırındadır” dedi.

Bursa İnegöl’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türkiye’nin Irak sınırında bir güvenlik şeridi talep ettiği iddialarını yalanladı.

Cuma, 29 Ekim 2010 13:47
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Philip Gordon, “Ne Türkiye ne de bir başka ülke, ABD'nin NATO bünyesinde Avrupa'ya kurmak istediği füze savunma sistemine katılmayı ya da desteklemeyi reddetti” dedi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Philip Gordon, Rusya’ya yaptığı ziyaret sırasında bir gazetenin sorularını yanıtlarken, ABD’nin kurmak istediği füze kalkanı projesine dair soruları da yanıtladı.

Gordon, "Türkiye'nin füze savunma sistemi projesine katılmayı reddetmesini yorumlar mısınız?" sorusu üzerine, "Türkiye'nin (bu projeye) katılmayı reddettiğini söylemek doğru değil" dedi.

Salı, 19 Ekim 2010 11:00
Haaretz gazetesi Türkiye’nin İran’ı tehdit oluşturan ülkeler listesinden çıkarabileceğini belirterek “İran, Erdoğan’ın yurt içindeki hedefleri konusunda yardımcı olabilir ancak Türkiye’yi, ABD ile karşı karşıya gelişe doğru giden tehlikeli yola sokuyor” dedi.

Kırmızı Kitap’taki ifadelerin değişmesinden bu yana gündemde olan Türkiye’nin İran’ı tehdit oluşturan ülkeler listesinden çıkaracağı yönündeki haberler, İsrail’in önde gelen gazetelerinden Haaretz tarafından değerlendirildi.

Pazar, 31 Ekim 2010 10:25
Haaretz Gazetesi İsrail televizyonu Channel 10'a dayandırdığı haberinde Türkiye'nin gizli güvenlik belgelerinde İsrail'i tehdit olarak tanımladığını ileri sürdü.

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Haaretz İsrail Channel 10 televizyonuna dayandırdığı haberinde, "kırmızı kitap" olarak nitelendirilen Milli Güvenlik Kurulu tarafından yeniden düzenlenen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde İsrail'i tehdit olarak tanımladığını ileri sürdü.

Cumartesi, 30 Ekim 2010 11:35
Özlem Çelik, pek çok durumda kadınların 'dokunulmamak' için örtündüğünü belirtiyor ve ekliyor: "Dindar kesimin, 'inanç özgürlüğü' tanımıyla basite indirgemeye çalıştığı konu aslında hiç basit değil. Din onlara dokunulmazlık, bize ise dokunulurluk veriyor. Açıklar günahkâr, kapalılar ise masum!"

Özlem Çelik, deneyimli bir gazeteci. Akşam gazetesindeki "Başörtüsü ve benim hikayem" başlıklı köşeyazısında 'dini sorgulayan' insanların nasıl reddedildiğini, susturulduğunu kendi çocukluğundan örneklerle anlattı. Türban tartışmalarının ortasında "benim gibilerin reddedildiği bir ülkede, reddedenlerin sürekli özgürlükten ve demokrasiden bahsetmesini hazmedemiyorum.

Perşembe, 07 Ekim 2010 19:27
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen'in Türkiye ziyareti öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger ile düzenlediği ortak basın toplantısında, NATO-AB ilişkilerinde yaşanan sorunlar ve bu konuda Türkiye'nin rolü hakkındaki bir soruyu yanıtladı.

Cuma, 15 Ekim 2010 01:31
Türkiye adına AKP hükümeti ABD'lilerle yaptığı görüşmede "NATO öncülüğünde, tüm NATO topraklarını kapsaması ve NATO üyelerinin güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak bir sistem planlanması" durumunda füze savunma sistemine destek verebileceklerini belirtti.

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, ABD'nin Avrupa'ya kurmayı planladığı füze savunma sistemi için Türkiye'ye baskı yapmadıklarını ve bu konuyu görüşmeye devam ettiklerini söyledi.

Gates, NATO dışişleri ve savunma bakanları toplantısının ardından bir gazetecinin konuyla ilgili sorusu üzerine Türkiye tarafıyla füze savunması dahil birçok konuyu tartıştıklarını belirtti.

Salı, 19 Ekim 2010 14:54
İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, Türkiye’nin, NATO’nun füze kalkanı projesine itiraz ettiğini iddia etti.

İngiliz The Daily Telegraph gazetesinde yer alan habere göre Türkiye, NATO’nun Avrupa’ya yerleştirmeyi planladığı antibalistik füze kalkanına sadece İran’ı hedeflemediğinin kanıtlanmasını talep ederek itiraz etti.

Cumartesi, 09 Ekim 2010 12:48
Sivasspor’daki şampiyonluk fiyaskosunun ardından hala saha dışı davranış ve açıklamalarıyla adından söz ettiren Bülent Uygun, Türkiye futbol “piyasasını” ve aktörlerinin piyasa içerisindeki konumunu özetlemeye devam ediyor. Ancak kamuoyu sadece Uygun’u konuşuyor…

Bucaspor’dan istifasının ardından futbol kamuoyu Uygun’un Türkiye’deki konumunu eleştirmeye başladı. Ancak eleştirilen futbol-sermaye- iktidar ilişkisi değil, sadece Uygun’da vücut bulan sporcu “ahlakı” oldu.

Cumartesi, 16 Ekim 2010 13:23
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, ABD'nin bölgesel tehditler gerekçesiyle kurmayı öngördüğü füze savunma sistemi konusunda Türkiye ile görüşme yaptıklarını belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, düzenlediği günlük basın toplantısında "NATO ile işbirliği içinde Avrupa'ya füze savunma sistemi kurulması planlarıyla ilgili olarak Türkiye ile görüşmelerimiz oldu. NATO Dışişleri ve Savunma Bakanları toplantısında Türk yetkililerle biraraya geldik" dedi.

Cuma, 01 Ekim 2010 20:40
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışında konuşma yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni yasama yılının açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Perşembe, 28 Ekim 2010 13:40
Türkiye Komünist Partisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti'nin bittiğini, bundan sonra cumhuriyet fikrinin ancak sosyalizmde hayat bulabileceğini söyleyerek, "Yaşasın Cumhuriyet" dedi.

Türkiye Komünist Partisi, 29 Ekim için yaptığı açıklamada Türkiye'de cumhuriyetin son 30 yılda sağcı aktörler tarafından bitirildiğini, sosyal demokratların da buna destek olduğunu belirterek, "Cumhuriyet fikri bundan sonra ancak sosyalizmde hayat bulabilir" dedi.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

"YAŞASIN CUMHURİYET!

Türkiye Cumhuriyeti bitmiştir.

Cumartesi, 09 Ekim 2010 14:36
Türkiye sosyalist hareketinin öncülerinden ve TİP Genel Başkanı Behice Boran, ölümünün 23. yılında mezarı başında anılacak.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından yapılan açıklamada, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Behice Boran'ın ölümünün 23. yılında Zincirlikuyu'daki mezarı başında anılacağı belirtildi.

Pazar, 10 Ekim 2010 23:52
Türkiye sosyalist hareketinin öncülerinden Behice Boran ölümünün 23. yılında mezarı başında anıldı.

Anmaya “Behice Boran 100 yaşında Çalışma grubu” üyesi yoldaşları ve Türkiye Komünist Partisi üyeleri katıldı. Anma, Mustafa Atalay'ın söz alarak sosyalizmin mücadelesinin önemli temsilcisi Behice Boran'ın şahsında devrim mücadelesinde yaşamını yitirenler için saygı duruşuna davet etmesi ile başladı.

Cuma, 29 Ekim 2010 12:31
Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan ile, TKP'nin yaptığı "Cepheleşme Çağrısı"nın anlamı üzerine konuştuk.

Türkiye Komünist Partisi'nin dün kamuoyuna yaptığı "Cepheleşme Çağrısı" çerçevesi belli bir "örgütlenme"ye çağrı olarak mı algılanmalı, yoksa henüz öneri, fikir aşamasında olan bir projeden mi söz ediliyor?

Pages