695 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 12 Eylül 2010 15:22
Liberal ve İslamcı yazarları Kıbrıs'a çağırarak söyleşiler düzenleyen, cemaate yakın olduğu bilinen Akademi Kıbrıs Gelişim Platformu, Mavi Akdeniz isimli gemi ile "Rotamız Türkiye Oyumuz Evet" sloganı ile 900 kişiyi Kıbrıs'tan Türkiye'ye getirdi.

Akademi Kıbrıs Gelişim Platformu, Türkiye ve KKTC kökenli vatandaşların referandumda oy kullanabilmesi için, "Rotamız Türkiye yükümüz Evet" sloganıyla dün ve bugün toplam 900 kişiyi Türkiye'ye getirdi.

Pazar, 12 Eylül 2010 23:22
Referandum sonuçlarını değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin karanlık bir döneme girdiğini belirterek Başbakanın erken seçime direnmekten vazgeçmesini istedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum sonuçlarında "Evet" tercihinin belirginleşmesinden sonra bir yazılı değerlendirme yaptı.

Cumartesi, 18 Eylül 2010 15:09
New York Times başmakalesinde "Daha Demokratik Türkiye" başlığıyla referandum sonuçlarını değerlendirdi: "Türkiye anayasal olarak AB'ye girmeye hazır olduğunu gösterdi. Artık Avrupa bu konuda bahane uydurmayı sürdüremez."

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), 12 Eylül anayasa referandumunun sonuçlarını başmakalesinde değerlendirerek, "Türkiye'nin 12 Eylül'deki referandumda özgürlüklerini daha da güçlendirdiği"ni belirtti. Gazete, Türkiye'nin AB'ye girmek için anayasal olarak hazır olduğunu yazdı.

Perşembe, 16 Eylül 2010 16:09
İsrail Dışişleri Müsteşarı Yossu Gal, Mavi Marmara baskınını soruşturan komisyonda verdiği ifadede, bakanlığın Türkiye ile ilişkileri düzeltmeye odaklandığını belirtti.

İsrail Dışişleri Müsteşarı Yossu Gal, Mavi Marmara baskınını soruşturan Turkel Komisyonu’na verdiği ifadede "Düzenleyiciler, bizim çağrılarımızı kabul etse, filo olayı farklı bir biçimde sonuçlanırdı" dedi. Olayın Türkiye ile ilişkiler için ciddi etkilerinin olduğunu belirten müsteşar, "Bakanlığın halen Türkiye ile ilişkileri onarmaya odaklandığını" ifade etti.

Perşembe, 16 Eylül 2010 12:12
Yunanistan için Türkiye hala tehdit. Savunma Bakanı Venizelos'un, Yunanistan'ın Milli Güvenlik Siyaset Belgesi hazırlanırken Türkiye'den gelen tehlikenin devam etmesini ve ordunun bu doğrultuda organize edilmesini emrettiği bildirildi.

To Vima gazetesine göre, Savunma Bakanı Evangelos Venizelos, Yunanistan’ın yeni MGSB’sini hazırlayan yetkililere ‘Kuzeyden gelen tehlikenin’ lağvı, buna karşı ‘Doğudan gelen tehlikenin’ devam etmesi ve ordunun bu ‘tehlike’ doğrultusunda organize edilmesini emretti.

'Doğudan gelen tehlike' Türkiye'ye işaret ediyor.

Çarşamba, 29 Eylül 2010 13:44
Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, Türkiye'nin arabuluculuğunda İsrail ile dolaylı müzakerelerin yeniden başlatılmasına hazır olduklarını söyledi.

Resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, Birleşmiş Milletler(BM) 65. Dönem Toplantılarına katılmak üzere New York'ta bulunan Muallim, BM temsilcilerine hitap etti.

Salı, 14 Eylül 2010 15:20
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Hrant Dink davasında Türkiye'yi mahkum etti.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Hrant Dink davasında Türkiye'yi mahkum etti. Türkiye'nin 133 bin 595 euro ödemesine karar verildi.

Karar oybirliği ile alındı.

Mahkeme, Türkiye'nin ifade özgürlüğü, yaşama hakkı ve mahkemeler önünde etkin başvuru hakkını ihlal ettiğine hükmetti.

Çarşamba, 15 Eylül 2010 14:04
FIBA Genel Sekreteri, Türkiye’deki dünya basketbol şampiyonasını “60 yılın en başarılısı” ilan etti. AKP derhal kendine pay çıkardı. Oysa FIBA Genel Sekreteri, niye böyle dediğini açıklarken Türkiye’ye ve organizasyona dair hiçbir atıfta bulunmamıştı.

FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann, Türkiye’de düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın bitiminin ardından yaptığı basın toplantısında, bu seneki turnuvanın, 60 senelik tarihin en başarılısı olduğunu söyledi.

Perşembe, 30 Eylül 2010 12:58
ABD Temsilciler Meclisi, Kuzey Kıbrıs’taki Rumlar’dan kalma dini alan ve eserlerin korunması ve dini özgürlüklere saygı gösterilmesi için Türkiye’ye çağrı yapma kararı aldı.

ABD Temsilciler Meclisi’nde Kongredeki Elen grubunun eşbaşkanları Gus Bilirakis ve Carolyn Maloney tarafından 12 gün önce sunulan Kıbrıs konulu bir karar tasarısı kabul edildi.

Perşembe, 16 Eylül 2010 15:03
Alman Marshall Fonu'nun Türkiye anketine ABD Dışişleri "Avrupa'da Türkiye dışında hiçbir ülke ile bu kadar açık ve süregelen diyaloğumuz yok" açıklamasıyla yanıt verdi.

Alman Marshall Fonu adlı düşünce kuruluşunun 'Transatlantik Trendler' anketine ABD'den değerlendirme geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığının Avrupa ve Avrasya işlerinden sorumlu Bakan Yardımcısı Philip Gordon, Türkiye'nin Batı'ya sırtını döndüğü görüşüne katılmadığını söyledi.

Pazartesi, 06 Eylül 2010 15:14

Türkiye'de artık herkesin dilinde olan iki profil var biri cemaatçi, diğeri ise yandaş… Ne anlama geliyor bu profiller derseniz, hiç lafı dolandırmadan eveleyip gevelemeden söylemek gerekiyor, bu AKP’nin yarattığı ve büyüttüğü aynı zamanda toplumsallaştırdığı bir tipolojidir. Bu Türkiye'de bir dönemin kapandığını ya da daha açık söyleyelim bir insan profilinin öldüğünü gösteren işarettir.

Pazartesi, 06 Eylül 2010 13:23
Küba Beşlisi'nden Antonio Guerrero'nun dünyadaki ve Türkiye'deki dostlarına gönderdiği mesaj, Beşli için verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Küba Beşlisi'nin maruz kaldığı hukuk ve insani süreç, emperyalizmin sosyalist Küba'ya yönelik saldırganlığının farklı bir veçhesini oluşturmaya devam ediyor. Küba sosyalizmini yıkmak için bugüne kadar, işgal dahil akla gelebilecek bütün yöntemleri deneyen ABD, beş Kübalı yurtseveri ömür boyu hapis cezasına çarptırarak insanlığa da saldırmış oluyor.

Perşembe, 30 Eylül 2010 21:23
ABD'nin Türkiye ile Irak arasında bir tampon bölge kurulmasına onay verdiği, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın da çalışmalara başlamak üzere Van ve Hakkari'ye ziyaret gerçekleştildiği iddia edilıyor.

Radikal gazetesinden Murat Yetkin, bugünkü köşe yazısında PKK geçişlerine karşı sınırın Irak tarafında güvenlik şeridi oluşturma fikrine ABD'nin destek verdiğini ve şeridin hayata geçirilmesi için tek engelin Irak’ta kurulacak yeni hükümetin onay vermesi olduğunu yazdı.

Yetkin, Türkiye'nin tampon bölge ve üs kurma planlarını da yazdı.

Salı, 28 Eylül 2010 12:48
Kuzey Irak-Türkiye arasında hızlanan görüşme trafiği sürüyor. Bu trafiğe Ankara'ya gelen ABD'li komutan Austin de katıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan ise Kuzey Irak'a gidecek.

Kuzey Irak'a giderek Mesut Barzani ile görüşen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, bugün de Ankara’da ABD heyetiyle bir araya geliyor. Bakan Atalay, heyet başkanlığını ABD’nin Irak’a atanan yeni komutanı Orgeneral Lloyd Austin’in yapacağı görüşmelerin odak noktasında Türkiye, ABD ve Irak arasındaki üçlü mekanizmadan çıkan eylem planının yer alacağını açıklamıştı.

Çarşamba, 29 Eylül 2010 23:37
Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Ahmet Türk, PKK'ya silahlı güçlerini sınırdışına çekme çağrısı yaptı.

Mardin’de iki aşiret arasında 20 yılldır devam eden kan davası barışla noktalandı. Yemeğe katılan Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Ahmet Türk, burada NTV Diyarbakır Temsilcisi Nizamettin Kaplan’ın sorularını yanıtladı.

Ahmet Türk, kan davalarının, olumsuzlukların ortadan kalkması dileğinde bulunan Türk, şöyle konuştu:

Pages