784 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 01 Mayıs 2010 15:10
İsrail polisinin Batı Şeria'daki Beytüllahim çıkışında kontrol noktasında bir Türkiye vatandaşını gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail polisi, son birkaç aydır Kudüs'te yaşayan Türkiye vatandaşı İzzet Şahin'i gözaltına aldı.

İbrani Üniversitesi'nde İbranice eğitim aldığı belirtilen İzzet Şahin'in gözaltına alınma sebebi açıklanmadı.

Şahin'in, 4 gün önce, Batı Şeria'daki Filistin kentlerinden Beytüllahim'den çıkışında, askeri kontrol noktasında gözaltına alındığı bildirildi.

Perşembe, 06 Mayıs 2010 13:45
CHP lideri Deniz Baykal, Türkiye’nin bir darbe süreci içinde olduğunu, sivil bir diktaya doğru ilerlediğini söyledi.

Bir televizyon programına katılan CHP lideri Deniz Baykal, “Türkiye'de devlet olanaklarının, Anayasa'nın, hukukun, demokrasinin gerekleri bir tarafa bırakılarak, baskılarla zorbalıkla yolsuzlukla dayatmalarla bir sivil diktanın emrine dönüştürülmekte olduğu çok açıktır” dedi.

Cumartesi, 29 Mayıs 2010 01:15
Başbakan Tayyip Erdoğan "Ulusa Sesleniş" konuşmasında hükümetin dış politika tercihlerini övdü, aktif dış politikanın ekonomiye doping olduğunu vurguladı, ekonomik krizi bitirdi, işsizliğin azalmakta olduğunu söyledi.

Başbakan Tayyip Erdoğan bu akşam "ulusa seslendi." Ağırlıkla hükümetin dış politika adımlarından bahseden Başbakan, ekonomideki başarıyı da dış politika tercihleri ile ilişkilendirdi. İran'ın "uluslararası toplum" ile sorunlarını çözmesinin tüm bölgeye rahat bir nefes aldıracağını vurguladı.

Perşembe, 13 Mayıs 2010 16:10
Elektrik Mühendisleri Odası, nükleer santral kurulması için Türkiye ile Rusya arasında imzalanan anlaşmanın ardından santrale ve anlaşmaya ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklama Türkiye halkının nasıl aldatıldığını çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor.

Elektrik Mühendisleri Odası(EMO), Türkiye’de kurulacak nükleer santralinin yatırım maliyetlerinin diğer nükleer santral yatırımlarına göre daha yüksek olduğunu, bu nedenle elektrik satış fiyatının yüksek belirleneceğini rakamlarla ortaya koydu. EMO'nun açıklamasında yargının nasıl devreden çıkarıldığı ve AKP yandaşlarına neler kazandırıldığı da yer aldı.

Pazar, 30 Mayıs 2010 11:30
8. Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının açılışında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’yi ‘barış elçisi’ ilan ederken, ülkenin organizasyonu gerçekleştirenler sayesinde kalkındığını iddia etti.

Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği’nin düzenlediği ve 120 ülkeden 750 öğrencinin katıldığı Olimpiyatların, Ankara Altınpark’taki etkinliğinde konuşan Bağış’ın ‘coşkusu’ şaşkınlık yarattı. Egemen Bağış’ın konuşması ‘Türkiye olmasa dünyanın vay haline!’ dedirtecek türdeyken, organizasyonu gerçekleştirenleri kalkınmanın mimarı ilan etmesi dikkat çeken diğer bir nokta oldu.

Çarşamba, 19 Mayıs 2010 15:05
Türkiye ve Brezilya’nın çabasıyla İran’la imzalanan nükleer takas anlaşmasını değerlendiren The New York Times gazetesi, daha büyük bölgesel roller oynamak isteyen Türkiye ve Brezilya’nın İran tarafından oyuna getirildiğini iddia etti.

The New York Times (NYT) gazetesi bugün "Iran, Anlaşma ve Konsey" başlıklı editoryal yazısında geçtiğimiz günlerde Türkiye ve Brezilya’nın çabasıyla İran’la imzalanan nükleer takas anlaşmasını değerlendirdi. Gazete daha büyük bölgesel roller oynamak isteyen Türkiye ve Brezilya’nın İran tarafından oyuna getirildiğini iddia etti.

Çarşamba, 12 Mayıs 2010 10:30
Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 31 üye ülkenin oybirliği ile verdiği karar sonucunda İsrail OECD üyeliğine kabul edildi.

İsrail, Estonya ve Slovenya, 2007 yılından beri yürütülen katılım müzakereleri sonucunda Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) üyeliğine kabul edildiler. Türkiye dahil 31 ülkenin yer aldığı OECD'ye yeni üyeliğin onaylanması için, üye ülkelerin oybirliği gerekmekte. Buna göre, Filistin yönetiminin Türkiye'ye yaptığı çağrılara rağmen, hükümet İsrail'in üyeliğini onaylamış oldu.

Pazartesi, 17 Mayıs 2010 14:08
İran, Brezilya ve Türkiye’nin üzerinde çalıştıkları formül kabul edildi. İran’la uranyum takası Türkiye’de yapılacak.

İran, Brezilya ve Türkiye’nin görüşmeleri sonucunda İran’ın nükleer enerji sorununda çözüme yönelik önemli bir adım atıldı. Tahran, bundan sonra az zenginleştirilmiş uranyumunu Türkiye’ye gönderecek.

Çarşamba, 12 Mayıs 2010 17:09
Bugün Çankaya Köşkü'nde Gül ile Medvedev arasında yapılan görüşme sonrasında iki lider, iki ülke arasında vizenin kaldırılmasını değerlendirdiler.

Rus lider Dimitri Medvedev ile Abdullah Gül yaptıkları görüşme sonrası bir basın toplantısı düzenledi.

Çarşamba, 12 Mayıs 2010 18:38
Rusya ile Türkiye arasında Akkuyu'da nükleer santral kurulması ile ilgili anlaşma imzalandı.

İki ülke hükümetleri arasında "Akkuyu Sahasında Nükleer Güç Santralinin Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliği Anlaşması" imzalandı.

Anlaşmaya Türkiye adına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya adına Başbakan Yardımcısı Igor Seçin imza koydu.

Pazartesi, 31 Mayıs 2010 23:45
Türkiye Komünist Partisi (TKP) Adana İl Örgütü, İsrail tarafından yapılan katliamı protesto etti.

TKP Adana il binası önünden yürüyüşe başlayan TKP'liler "İsrail taşeronu AKP istemiyoruz" yazan dövizler taşıdı. "Adana halkı uyuma Filistin'e sahip çık", "Kahrolsun ABD işbirlikçi AKP" sloganlarıyla yürüyüş yapan TKP'ye Adana halkı da destek verdi.

Çarşamba, 19 Mayıs 2010 21:00
Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül bir açıklama yaparak, CHP'ye katılacağı iddialarını yalanladı.

Türkiye Değişim Hareketi'nden yapılan yazılı açıklama ile Mustafa Sarıgül'ün, CHP Genel Başkan Adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na mesaj gönderdiği ve CHP'ye katılmayı düşündüğü iddialarını yalanlandı.

Yapılan açıklamada, TDH'nin bir siyasi hareket olduğu ve partileşme yolunda yer aldıkları belirtilirken, başka bir siyasi rota değişikliği olmadığı söylendi.
(soL - Haber Merkezi)

Çarşamba, 12 Mayıs 2010 15:43
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Rusya arasında vizelerin kaldırılması konusunda değerlendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ile Rusya arasında vizelerin kaldırılması konusunda, "Bu, hem Türk hem Rus halkı için çok memnuniyet vericidir. İlk faydayı da turistler görecektir. Nakliyeciler, şoförler hep göreceklerdir ama turistler için bu büyük bir avantajdır" açıklamasında bulundu.

Pazartesi, 17 Mayıs 2010 21:55
Türkiye Komünist Partisi Zonguldak İl Örgütü, bugün Zonguldak'ta yaşanan maden kazasıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Açıklama şu şekilde:

Patlayan grizu değil, özel sektördür

TTK Karadon Müessesi’nde meydana gelen patlama sonrası, -540 kotunda 30 dolayında işçinin mahsur kaldığını öğrenmiş bulunmaktayız.

Pazartesi, 10 Mayıs 2010 18:47
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Avukat Berra Besler, "yasama ve yargı yürütmenin vesayeti altına alınıyor" dedi

Danıştay’ın 142'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen törende konuşan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Avukat Berra Besler, idari yargının son dönemlerde “bazı icraatların önünde engel” olarak kamuoyuna takdim edildiğini de üzülerek izlediklerini belirterek, “İdari yargı, o icraatların iddia olunan hukuka aykırılıklarını gidererek, hukuka uygun olarak gerçekleşmesini

Pages