656 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 09 Mart 2010 09:35
Elazığ’daki deprem Başbakan Erdoğan’a, bakanlara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’a akıllarına geldiği gibi konuşma fırsatı verdi. Açıklamalarda gerçekleşecek depremlerde olası ölü sayıları bile dile getirildi.

Elazığ’da gerçekleşen ve 51 yurttaşımızın ölümüne yol açan deprem Türkiye halkının doğal felaketler karşısında kaderine terk edildiğini acı bir şekilde gösterdi. Depremin ardından açıklama yapan hükümet yetkilileri her zamanki gibi “vatandaşı tedbir almaya” çağırdılar.

Salı, 23 Mart 2010 18:43
AKP grup toplantısında konuşan Tayyip Erdoğan, anayasa değişiklik paketinin Türkiye'yi coşturacağını iddia etti. Erdoğan, süreci sabote edenlerin tarih karşısında sorumlu olacaklarını söylereyerek paketi eleştirenleri tehdit etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında anayasa değişiklik metninin yargıyı ele geçirmeyi amaçladığı eleştirilerini yanıtladı. Erdoğan, “Bazı şeylere şaşırıyorum, metni mi okumadılar taslaktan mı haberleri yok, ‘Parlamento HSYK’yı düzenleyemez, parlamento üye veremez’ diyorlar. HSYK’nın içinde parlamentonun onayıyla gelecek bir tane üye yok. Kim var?

Cumartesi, 20 Mart 2010 10:06
ABD Dışişleri Bakanlığı, 19 Mart-30 Nisan tarihleri arasında Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlayan vatandaşlarını olası şiddet olayları ve "terör saldırıları" için uyardı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın dün internet sitesinde yayınlanan uyarıda, 21 Mart'taki Newroz Bayramı'nda yaşanan şiddet olaylarına ve DHKP-C ile ilişkili olduğu belirtilen Halk Cephesi tarafından sürdürülen 'Amerika Defol, Bu Vatan Bizim' kampanyasına dikkat çekildi.

Salı, 30 Mart 2010 15:54
İngiliz Guardian gazetesi, Avrupa’daki çeşitli ülkelerde bulunan ABD nükleer bombaları konusunda Türkiye ve İtalya’nın sessizliğine dikkat çekti.

İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan bir makalede, Avrupa’ya konuşlanmış olan ABD taktik nükleer silahları konusunda bir süreden beri devam eden tartışmalarda Türkiye’nin tutumunu belli etmemesi dikkat çekici bulundu. Makalede, “Bombaların çoğunu barındıran İtalya ve Türkiye’nin sessiz kalması göze çarpıyor” değerlendirmesine yer verildi.

Pazartesi, 29 Mart 2010 10:30
Değildir. Başbakanımız da böyle düşünüyor olmalı ki, Merkel'in Türkçe okul talebini geri çevirmesine karşı "Türkiye'de Almanca eğitim veren okullar var" deyivermiş. Peki, Almanca eğitim veren okullara Almanlar mı gidiyormuş?

Başbakan şecaat arz eylerken sirkatin de söylüyor. Üniversite kurmak için arazi talebinde bulunanlara, babalarının malı gibi 120 dönüm fidanlık verdiklerini ağzından kaçırıverirken, bu yaklaşımı beklemediği Merkel'e sitemlerini ileteceğini bildirmiş.

Çarşamba, 31 Mart 2010 16:07
Geçen yıl son üç ayda kaydedilen büyüme, gayrısafi milli hasılada kriz sonrası yüzde 14,5'a kadar çıkan küçülmeyi yüzde 4,7'ye kadar iyileştirdi. Büyüme, kamu tüketimi kaynaklı. Sermaye oluşumu ise dibe vurdu.

Türkiye'nin milli geliri, 2009 yılının son çeyreğinde, krizin vurduğu 2008 yılının son çeyreğine göre yüzde 6 arttı. Böylece yılın tümünde gayrı safi milli hasıla yüzde 4,7 küçülmüş oldu. Krizin vurduğu 2008 yılının son çeyreğinde yüzde 7 küçülme yaşanmış, bu yüzden 2008 yılı toplam büyümesi binde 7'de kalmıştı.

Çarşamba, 17 Mart 2010 11:53
Beyaz Saray sözcüsü Robert Gibbs, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin geleceği konusunda umutlu olduklarını açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Gibss, düzenlediği günlük basın toplantısında "Türkiye ile Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesini öngören protokollerin parlamento onayından geçeceğine inandıklarını" söyledi.

Cumartesi, 20 Mart 2010 19:36
İsrail'e ait iki Gulfstream tipi askeri uçağına, 17 Mart 2010 tarihinde Türk hava sahasından üst uçuş izni verildiği ortaya çıktı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, İsrail'e ait iki askeri uçağa, 17 Mart 2010 tarihinde Türk hava sahasından üst uçuş izni verildiğini açıkladı.

Salı, 09 Mart 2010 09:51
Kocaeli’de işsiz gençler Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) önünde eylem yaptı.

Kocaeli'de işsizler Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü önünde eylem yaptı. İŞKUR koridorlarında oturma eylemi yapan işsizler iş talebinde bulundu.

Cuma, 26 Mart 2010 13:00
Türkiye Komünist Partisi, Cumartesi günü İstanbul Kartal'da TEKEL işçileriyle birlikte bir eylem yapacak.

TKP İstanbul İl Örgütü, 27 Mart Cumartesi günü İstanbul Cevizli Tekel fabrikası önünde saat 11:00'de başlayacak bir eylemle TEKEL işçileriyle birlikte bir yürüyüş gerçekleştirileceğini duyurdu. Konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

TEKEL İşçilerinin Yanında, Cumartesi Günü Kartal’dayız

Çarşamba, 24 Mart 2010 21:08
Siyaset sahnesine yeni çıkan Türkiye Değişim Hareketi'nin bazı yöneticileri hakkında, "usulsüz olarak para topladıkları" iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Daha önce Türkiye Değişim Hareketi (TDH) içinde yer aldığı belirtilen 7 kişinin, siyasi hareketin bazı yöneticileri hakkında "usulsüz olarak para topladıkları" iddiası ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Çarşamba, 10 Mart 2010 14:39
Türkiye Komünist Partisi Ankara İl Örgütü Adliye önünde bir basın açıklaması yaparak Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

TKP Ankara İl Örgütü Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Türkiye Komünist Partisi’nin Pazartesi günü ulaşım zamlarının geri alınması ve Belediye’nin halkı cezalandırması konusunda dağıttığı bildiri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in tepkisini çekmişti.

Cumartesi, 13 Mart 2010 20:10
Ermeni - Türkiye ilişkilerine dair açıklama yapan Davutoğlu, siyasetçilerin tarihle değil güncel gelişmelerle ve gelecekle ilgilenmesi gerektiğini savundu.

Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türklerin Ermenilerle 9 asırdır beraber yaşadıklarını, suçlamaları kabul etmeyeceklerini belirterek "Eğer bu karar iç siyasi endişeleri tatmin etmek için alınmışsa Türkiye ve bu tarihi olay böyle sınırlı konular için kötüye kullanılmamalı" dedi.

Çarşamba, 31 Mart 2010 00:34
Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi İsmail Hakkı Çıtak, ölümünün 2. yılında mezarı başında yoldaşları tarafından anıldı.

TKP Burhaniye İlçe örgütü tarafından bugün Edremit Mezarlığı'nda gerçekleştirilen anma töreninde Enternasyonel Marşı okundu.

İsmail Hakkı Çıtak, karaciğer kanseri nedeniyle 1 Nisan 2008 tarihinde 65 yaşında hayatını kaybetmişti.

Salı, 30 Mart 2010 19:16
Türkiye ile Ermenistan arasındaki protokollerin geleceği Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın 13 Nisan'daki ABD ziyaretinde belirlenecek. Sarkisyan, protokoller ile ilgili kararını vermeden önce Obama ile konuşacak.

Türkiye ile Ermenistan arasındaki protokoller için son sözü ABD Başkanı Barack Obama söyleyecek. Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan 13 Nisan tarihinde ABD'ye gidecek ve protokollerin geleceğini ABD Başkanı Barack Obama ile konuşacak. Ziyaret sonrası Erivan protokolleri çekip çekmeyeceğine karar verecek.

Pages