3855 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 23 Aralık 2008 09:33
Ermenistan&#039a saldırı sinyalleri veren Azerbaycan ordusu, Türkiye tarafından eğitiliyor. Son olarak Genelkurmay İkinci Başkanı Iğsız, Azerbaycan&#039ı ziyaret etti.
soL (HABER MERKEZİ) Ermenistan ile diyalog arayışındaki T&uumlrkiye, bir yandan da bu &uumllkeye saldırı sinyalleri veren Azerbaycan ordusunun geliştirilmesi i&cce
Pazartesi, 22 Aralık 2008 10:13
İzmir Torbalı’da haftasonu gerçekleştirilen panelde, Cumhuriyet’in kazanımlarının AKP eliyle yok edildiği anlatılırken, ülkenin felaketin eşiğine getirildiği söylendi.
Çarşamba, 03 Aralık 2008 15:45
İspanya’da Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı rapor ABD’nin Irak ve Afganistan’dan Guantanamo Üssü’ne insan kaçırmasında en büyük ortağın Türkiye olduğunu söylüyor.

soL (HABER MERKEZİ) ABD'nin, Taliban ve El Kaide tutuklularını çeşitli ülkelerin üzerinden Küba'daki Guantanamo Üssü'ne taşınmaya başlamadan önce İspanya ve diğer ilgili ülkeleri bilgilendirerek izin istediğini gösteren "çok gizli" belgeyi açıklayan İspanyol El Pais Gazetesi bu defa İspanya Savunma Bakanlığı'na dayanarak bu uçuşlara ilişkin detayları içeren listeyi de yayınladı

Cuma, 19 Aralık 2008 10:35
Hayata dönüş operasyonlarını ve sonrasını anlatan, dünya festivalleri de dahil olmak üzere toplam dokuz sinema ödülü alan “Sonbahar” filminin galası, önceki gece Beyoğlu Emek Sineması’nda yapıldı.

soL (HABER MERKEZİ) Y&oumlnetmen &Oumlzcan Alper&rsquoin ilk uzun metrajlı filmi &ldquoSonbahar&rdquoın galası &oumlnceki gece Beyoğlu Emek Sineması&rsquonda yapıldı.

Cuma, 12 Aralık 2008 10:00
Krizle birlikte ABD ve AB kaynaklı finansman kanalları kurudukça, AKP Türkiye'yi petrol zengini Arap şeyhlerine pazarlamanın yollarını arıyor. Önümüzdeki günlerde oluşturulacak bir heyet, bu amaçla kapı kapı Körfez ülkelerini gezecek.

soL (HABER MERKEZİ) Körfez ülkelerinde bulunan kaynakları Türkiye'ye davet etmek için oluşturulacak bir heyetin önümüzdeki günlerde Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden oluşan bir Körfez turu düzenleyeceği belirtiliyor.

Perşembe, 18 Aralık 2008 10:13
İran Petrol Bakanı Golamhüseyin Nozeri, Türkiye ve İran&#039ın, doğalgaz boru hattı yapımı için iki ortak şirket kurmaya hazırlandıklarını söyledi.
soL (HABER MERKEZİ) İran İslam Cumhuriyeti Petrol Bakanı Golamh&uumlseyin Nozeri, T&uumlrkiye ve İran'ın, İran'dan T&uumlrkiye'ye ve Yunanistan'dan İran'a kadar uzanan iki hattın yapımı i&ccedilin iki ortak şirket kuracaklarını a&ccedilıkla
Cumartesi, 20 Aralık 2008 12:45
BOTAŞ, Gazprom ve ortakları arasında Ali Şen&#039in de olduğu Bosphorus Gaz arasında imzalanan devir sözleşmesi ile doğalgaz ithalatının 750 milyon metreküplük kısmı özelleştirildi. Gazprom&#039un Boshorus Gaz&#039ın ortağı olması, artık doğrudan Türkiye pazarına girmiş olması anlamına geliyor.

soL (HABER MERKEZİ) Bosphorus Gaz isimli şirket, BOTAŞ ve Gazprom ile imzaladığı s&oumlzleşme ile, BOTAŞ'a ait olan doğalgaz ithal etme hakkının yılda 750 milyon metrek&uumlpl&uumlk kısmını devraldı. Bu miktar T&uumlrkiye'nin yıllık doğalgaz ihtiyacının y&uumlzde 2'sinde denk geliyor.

Çarşamba, 24 Aralık 2008 12:20
Rusya, Ağustos ayında Gürcistan&#039ın Güney Osetya&#039ya saldırmasıyla başlayan savaşın soruşturmasını tamamladı. Gürcistan&#039ın Güney Osetya halkına soykırım organize ettiğini belirten raporda Gürcistan saflarında Türk askerlerinin de savaştığını iddia ediliiyor.
soL (HABER MERKEZİ) Rusya Ağustos ayında G&uumlrcistan'ın G&uumlney Osetya'ya saldırmasıyla başlayan savaşın soruşturmasını tamamladı.
Çarşamba, 03 Aralık 2008 10:25
Kâbe’nin çevresi yeniden düzenlenerek rezidanslara ve alışveriş merkezlerine kavuşuyor. 18 mimarlı projeye Türkiye de katkıda bulunuyor.

soL (HABER MERKEZİ) Suudi yönetimi uzun zamandır planlanan projeyi hayata geçirerek Kâbe'nin çevresini yeniden düzenleyecek. 18 mimarın yürüteceği proje için dünyaca ünlü isimlerle çalışan Suudi Arabistan Kralı Abdullah, İngiltere'nin ünlü mimarları Zaha Hadid ve Norman Foster'ı da proje grubuna davet etti.

Pazar, 28 Aralık 2008 10:12
Türkiye Komünist Partisi, Gazze Şeridi&#039ndeki katliamları protesto için İsrail Büyükelçiliği önünde eylem yapacak.
soL (HABER MERKEZİ) T&uumlrkiye Kom&uumlnist Partisi (TKP), İsrail'in on yıllardır Filistinlilere &ccedilektirdiği acılara bir yenisini eklediğini ve AKP'nin de İsrail'le işbirliğini s&uumlrd&uumlrd&uumlğ&uumln&uuml ifade ederek, 28 Aralık'ta Ankara'da saat 11:00'de İsrail B&uumly&uumlkel&ccedililiği &oumln&uu
Cumartesi, 20 Aralık 2008 10:29
Türkiye Komünist Partisi tarafından yapılan açıklamada, 29 Mart&#039ta solun ortak başkan adayları çıkarması için belli ilkeler üzerinde anlaşıldığı vurgulandı.

soL (HABER MERKEZİ) T&uumlrkiye Kom&uumlnist Partisi, 29 Mart Yerel Se&ccedilimleri'nde solun ortak belediye başkan adayı &ccedilıkarması i&ccedilin y&uumlr&uumlt&uumllen temaslarda belli ilkeler &uumlzerinde anlaşıldığını, bu ilkeler etrafında b&uumlt&uumln yerelliklerde &ccedilalışma y&uumlr&uumlt&uuml

Salı, 02 Aralık 2008 10:01
Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve aynı zamanda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan Aytaç Durak, dün yaptığı basın açıklamasıyla AKP'den istifasını açıkladı!

soL (Adana) Tayip Erdoğan'nın, Belediye Başkanlarını 3 Aralık günü il teşkilatlarında yapılacak temayül yoklamalarının ardından açıklayacağını söylemesi üzerine istifa ettiğini belirten Durak, açıklamasını oğluna ait Çukurova TV'de yaptı.

Çarşamba, 03 Aralık 2008 21:00
AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış'a göre AKP Türkiye’nin umudu, Türkiye dünyada ekonomik krizi en az zararla atlatan ülkelerden olacak, iki ülke arasında sorun olsa racon kesecek ve dünyanın sorunlarını çözecek.

soL (HABER MERKEZİ) AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, yerel seçim öncesi örgüt yoklamaları kapsamında Kayseri'deydi.

Çarşamba, 03 Aralık 2008 15:39
İskenderun Belediye Başkanı Demokrat Parti'li (DP) Mete Aslan'ın, DTP mitingi öncesinde ilçenin her yanını Türkiye haritası ve fotoğrafının da yer aldığı, “Bu vatan bizim, ya sev ya terket” yazılı afişlerle donattı.

soL (HABER MERKEZİ) İskenderun'un Demokrat Parti'li Belediye Başkanı Mete Aslan, DTP mitingi öncesinde ilçenin her yanındaki bilbordlara Türkiye Haritası üzerinde "ya sev ya terket bu vatan bizim" yazılı afişler astırdı.

Cuma, 12 Aralık 2008 13:15
İsrail'in Haaretz gazetesine demeç veren AKP Eskişehir Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, nükleere sahip bir İran'ın Türkiye için de tehdit olduğunu iddia etti. Mercan, İran'a karşı etkin bir yaptırım politikası istedi.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen, AKP Eskişehir Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, İsrail'in Haaretz gazetesine verdiği demeçte, nükleere sahip bir İran'ın, yalnızca İsrail değil Türkiye için de tehdit olduğunu iddia etti. Mercan'a göre, sorunun çözümü, askeri bir operasyondan çok, ciddi bir uluslararası yaptırım.

Pages