56 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 23 Aralık 2008 10:00
Bugün gazetesinden Seda Şimşek&#039le görüşen İslamcı yazar Emine Şenlikoğlu, Tuncay Güney için &quotoğlum gibi&quot dedi. Güney&#039in daha önce de Fethullah Gülen&#039e yakınlığı ortaya çıkmıştı.
soL (HABER MERKEZİ)&nbspİslamcı yazar Emine Şenlikoğlu,&nbspBug&uumln gazetesinden Seda Şimşek'le g&oumlr&uumlşmesinde, Tuncay G&uumlney
Cumartesi, 13 Aralık 2008 10:10
Yunanistan'da son bir haftadır yaşananlara ilişkin olarak Zaman gazetesinde yer alan Herkül Millas imzalı yorum, İslamcı medyanın özgürlük anlayışının sınırlarını göz önüne seriyor. Türkiye'de türban üzerinden "özgürlük ve demokrasi sevdalısı" kesilenler, Yunanistan'daki kitlesel eylemlerin örgütlü sınıfsal karakterini örtmek için "çatışma ve yağma" görüntülerine odaklanmakla kalmıyor, yaşananları özgürlük ve demokrasinin "fazla" oluşuna bağlıyor.

soL (HABER MERKEZİ) 15 yaşındaki lise öğrencisi Girigoropulos'un polis tarafından kalbinden vurulması üzerine Yunanistan'da gelişen olaylar, burjuva medyada "anarşist saldırılara" indirgenmeye çalışılırken, İslamcı medyanın da "özgürlük ve demokrasi sevdası"nın sınırlarını göz önüne serdi.

Cumartesi, 06 Aralık 2008 16:50
Başbakan Erdoğan hakkında bir eleştiri yazısı çıkan İngiliz Economist dergisine AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış bir yazı göndererek “güvenilirliğimizi sorgulayamazsınız” yanıtı verdi.

soL (HABER MERKEZİ) AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, "Kaygı verici Tayyip Erdoğan" başlığı ile makale yayımlayan Ekonomist Dergisi editörüne gönderdiği açıklamada, "Batının müttefiki olan Türkiye'nin güvenilirliğini sorgulamaya hiç kimse cesaret edemez" dedi.

Cumartesi, 06 Aralık 2008 20:10
Seçimlerden önce AKP ve CHP’den karşılıklı “açılımlar” geliyor. AKP “Alevi açılımı” yaparken, CHP’nin de “Çarşaf açılımı” yapması, iki tarafın da birbirinden oy çalmaya çalışması olarak yorumlanmıştı. Şimdi de AKP’li Günay, CHP’yi “Çarşaf çağdışıdır” diye eleştirdi.

soL (HABER MERKEZİ) Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte siyasi partiler de oy kazanmak için stratejilerini belirlemeye çalışıyor. Son haftalarda gündemi en fazla AKP'nin Alevi açılımı ile CHP'nin çarşaf açılımı meşgul etti. Öyle ki CHP'nin çarşaf açılımı, islamcı basından ve AKP'den de yoğun destek gördü.

Pazartesi, 15 Aralık 2008 09:10
İngiltere Başbakanı Gordon Brown, dün Pakistan Cumhurbaşkanı Ali Zerdari ile yaptığı görüşmede, İngiltere'deki terör faaliyetlerinin dörtte üçünde Pakistan bağlantısı bulunduğunu iddia etti.

soL (HABER MERKEZİ) Dün Pakistan'ın başkenti İslamabat'ta Cumhurbaşkanı Ali Zerdari ile görüşen İngiltere Başbakanı Gordon Brown, Pakistan'ın teröristlere yeterince baskı yapmadığını, İngiltere'deki terör faaliyetlerinin dörtte üçünün Pakistan bağlantılı olduğunu iddia etti.

Perşembe, 11 Aralık 2008 10:16
Akit ve Yeni Şafak'ın eski yazarı, şimdilerde Star gazetesinin başyazarlarından sivri dilli Ahmet Kekeç'in dili bu sefer 68 kuşağına uzanınca, Oral Çalışlar kızdı.

soL (HABER MERKEZİ) Gericiliğini "sivri ve mizahi" diliyle örten Kekeç, hedef kitlesine yıllardır "sağcısını ve solcusunu" sığdırmayı başarabilmiş yazarlardan. Oral Çalışlar da birçokları gibi Kekeç'in yazılarını gülümseyerek okuyanlardandı, "Ahmet'in birçok yazısını severek, gülümseyerek okurum.

Pazartesi, 29 Aralık 2008 09:48
Savaşın eşiğine gelen iki ülke arasındaki tansiyon, karşılıklı açıklamalardan sonra düşse de, tehlike arz etmeye devam ediyor.

Çarşamba, 10 Aralık 2008 11:12
Mumbai saldırılarının ardından eleştirilerin hedefinde olan Pakistan, ABD Dışişleri Bakanı Rice’ın geçen haftaki ziyaretinde yaptığı uyarıları ciddiye almış görünüyor.

soL (DIŞ HABERLER) Pakistan, Hindistan'da önceki hafta meydana gelen saldırıların sorumlusu olduğu öne sürülen Lekşer-i Tayibe örgütünün kampına düzenlediği saldırıda 12 kişiyi gözaltına aldı.

Pazar, 07 Aralık 2008 20:29
Economist dergisinde yazdığı ve Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği yazı Türkiye’de çok tartışılan yazar Amberin Zaman, “yazımın özgün bir yanı yok, benzerleri her gün Türk basınında çıkıyor” dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Geçen hafta İngiliz Economist dergisinde "Kaygılandıran Tayyip Erdoğan" başlıklı Erdoğan'ı eleştirdiği yazısı başta Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP'lilerden tepki gören Amberin Zaman, benzer yazıların her gün Türk basınında yer aldığını söyledi.

Pazar, 07 Aralık 2008 10:15
TKP Kültür Komisyonu, 2008 yılı “Ali Cengiz Ödülleri Medya-Sanat Önde Gidenleri” adaylarını açıkladı. Bu yıl ilk kez düzenlenen ödülleri kazananlar, oylarıyla ankete katılanlar tarafından belirlenecek. Anket www.ekinbildirgesi.com adresinde yer alıyor.

soL (HABER MERKEZİ) TKP Kültür Komisyonu, medya, sanat, edebiyat ve kültür alanlarında önde giden isimlere "Ali Cengiz Ödülü" verecek. Ödüle hak kazananları, Komisyon'un www.ekinbildirgesi.com adlı internet sitesinde bulunan ankete katılarak oy verenler belirleyecek. Aday listesi ve yarışma sunumu sitede yayınlanmaya başladı.

Pazar, 28 Aralık 2008 10:28
Türk yetkililer Çeçen komutan Abdülazimov&#039u sınırdışı etmek isteyince, havaalanında karmaşa yaşandı. Pasaportunu yırtan Abdülazimov, yeniden Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Olay İslamcıları heyecanlandırdı.
Salı, 02 Aralık 2008 01:59
Hindistan’daki olaydan Pakistan sorumlu tutulurken, ülkenin nükleer silahları ABD himayesine alınmaya çalışılıyor.

soL (DIŞ HABERLER) ABD Kongresi, geçen baharda Kitle İmha Silahlarının Yayılması ve Terörizmi Önleme Komisyonu adlı bir komisyon kurmuştu. Adının dünyada kitle imha silahlarını teröristlerin yaydığı gibi tuhaf bir anlamı çağrıştırdığı bu komisyon, geçtiğimiz gün altı aylık çalışması sonucunda bir rapor yayınladı.

Çarşamba, 10 Aralık 2008 10:10
Ellerinde sapanlarıyla İsrail tanklarına karşı taşlarla direnen çocuklar 21. yılına giren Filistin İntifadası'nın sembolü olmaya devam ediyor.

soL (DIŞ HABERLER) İntifada 21 yaşında. Filistin 21 yıldır küçük kesintilerle işgalci İsrail'e ve onun zulmüne boyun eğmeyerek direniyor.

Salı, 09 Aralık 2008 15:03

Bizden bağımsız olarak gelişen, tam olarak anlayamadığımız, üzerinde kontrol kuramadığımız bir şeylerin verdiği rahatsızlığı gidermenin en kolay yolu, önümüze konan ilk çözüm önerisini bütünüyle kabul etmektir. Burada çözüm önerisinin içeriği, akla uygunluğu hiç önemli değildir yeter ki o kapatamadığımız açığı kapatsın, o rahatsızlığın üzerini örtsün.

Cumartesi, 15 Kasım 2008 14:40
TRT’de kadrolaşma tartışması TBMM komisyonuna damgasını vurdu. Genel Müdür İbrahim Şahin’in saydığı yeni programcı listesi kadrolaşmanın niteliğine netlik kazandırdı: TRT artık islamcı ve liberal kaynıyor.

soL (HABER MERKEZİ) TRT'nin son dönemde ciddi bir yeniden yapılanma yaşadığı biliniyor. TRT emekçilerinin geçtiğimiz sene içinde pek çok kez gündeme taşıdığı başlık dün de TBMM KİT komisyonunun gündemindeydi.

Pages