539 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 25 Kasım 2008 13:05
Rusya Başsavcılık Araştırma Komitesi, Ağustos ayında Gürcistan’ın Güney Osetya’ya karşı açtığı savaşta, aralarında Türklerin de bulunduğu bir grup yabancının, Gürcü ordusu saflarında savaştığını ileri sürdü

soL (HABER MERKEZİ) Rusya Başsavcılık Araştırma Komitesi, Ağustos ayında Gürcistan'ın Güney Osetya'ya saldırmasıyla başlayan savaşta Gürcü saflarında savaşan aralarında Türklerin de bulunduğu bir grup paralı askerin olduğunu iddia etti.

Pazartesi, 17 Kasım 2008 08:33
Türkiye’nin birçok yerinde düzenlenen “Felaketin Eşiğinde Türkiye” paneli, bu hafta Manisa’da yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Gazeteci-yazar Ahmet Çınar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, TKP Genel Başkanı Aydemir Güler, Yurtsever Cephe İşçi Birliği Yönetim Kurulu üyesi Ali Önder Öndeş ve iktisatçı-yazar Alper Birdal katıldı.

soL (HABER MERKEZİ) TKP Manisa İl Örgütü ile Yurtsever Cephe Manisa İnisiyatifi'nin ortaklaşa düzenlediği "Felaketin Eşiğinde Türkiye" konulu panel, yüzlerce Manisalı'nın katılımıyla yapıldı.

Salı, 18 Kasım 2008 08:00
İran Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, İran'ın ABD ile ilişkilerinde arabulucuya ihtiyacının olmadığı ifade edildi. Açıklama, ABD'ye olduğu kadar, Türkiye'ye de mesaj niteliğinde. Böylece Türkiye'nin "arabuluculuğa hazırız" politikası ilk kez bu kadar açık bir biçimde reddedilmiş oldu.

soL (HABER MERKEZİ) İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hassan Gashgavi, Tahran'da düzenlenen basın toplantısında, İran'ın ABD ile ilişkilerinde arabulucuya ihtiyacının olmadığını belirtti.

Pazartesi, 03 Kasım 2008 09:26
Dün İstanbul'un Kartal Şişli ve Küçükçekmece ilçelerinde “Felaketin Eşiğinde Türkiye” panelleri gerçekleştirildi.

soL (İstanbul) Türkiye Komünist Partisi (TKP) Kartal İlçe Örgütü'nün düzenlediği panel, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde TKP Genel Başkanı Aydemir Güler, Yurtsever Cephe Yürütme Kurulu üyesi Mehmet Kuzulugil ve Yurtsever Cephe İşçi Birliği'nden Zehra Güner'in katılımıyla gerçekleştirildi. Panel, TKP Merkez Komite üyesi Kemal Parlak'ın açılış konuşmasıyla başladı.

Cuma, 07 Kasım 2008 08:37
Yazılama Yayınevi Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda "Krizler Ülkesi Türkiye" konulu bir söyleşi düzenledi. Konuşmacı olan TKP Genel Başkanı Aydemir Güler, Türkiye'deki kriz dinamiklerini, bugün yaşanan ekonomik krizi ve emperyalizmin güncel hamlelerini değerlendirdi.

soL (HABER MERKEZİ) Yazılama Yayınevi, 27. Tüyap İstanbul Kitap Fuarı'nda "Krizler Ülkesi Türkiye" konulu, Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Başkanı Aydemir Güler'in katıldığı bir söyleşi düzenledi. Güler, konuşmasında, Yazılama Yayınevi tarafından ikinci baskısı yapılan "Son Kriz" kitabının yazımından bu yana geçen on yılda değişen kriz dinamiklerini değerlendirdi.

Pazar, 23 Kasım 2008 10:00
KESK İzmir Şubeler Platformu ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu, küresel kriz ve Türkiye konulu bir panel düzenledi. İzmir Makine Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirilen panele soL yazarları Korkut Boratav, Özgür Müftüoğlu ve Hayri Kozanoğlu katıldı.

soL (İzmir) KESK İzmir Şubeler Platformu ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu'nun İzmir MMO'da gerçekleştirdiği panelde, yaşanan ekonomik krizin sebepleri, krizin küresel yansımaları, Türkiye'ye etkileri ve buna karşı bir cephenin emekçiler tarafından nasıl örüleceği tartışıldı.

Salı, 25 Kasım 2008 10:01
ABD'nin 'sürekli' dostu AKP “arabulucuk” politikaları geliştirmeye çalışırken, Türkiye gelişmelerden bile haberdar edilmiyor.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye'yi "bölgenin lider ülkesi" yapma iddiasındaki AKP hükümetinin her açılımı, ABD'nin çizdiği sınırların ötesinde inisiyatif alamamasıyla sonuçsuz kalıyor.

Cumartesi, 08 Kasım 2008 12:30
Türkiye Komünist Partisi, yarın yapacağı bir basın açıklamasıyla, AKP hükümetine karşı yeni bir kampanya başlatıyor.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi, "AKP'den büyük halk var - Siz getirdiniz siz götüreceksiniz" sloganıyla yürüteceği AKP karşıtı kampanyayı, yarın Galatasaray Meydanı'nda yapacağı bir basın açıklamasıyla başlatacağını duyurdu.

Çarşamba, 19 Kasım 2008 12:50
Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun açtığı 3 bin kişilik kadroya başvuran 37 bin kişiden beden sınavına geçebilenlerin geleceği şans topuna kaldı.

soL (HABER MERKEZİ) Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun geçtiğimiz ay 3 bin işçi alacağın duyurmasının ardından kuruma başvuran 37 bin kişi arasında yapılan beden sınavı sona erdi ve işe alınacakların belirlenmesine başlandı.

Cuma, 21 Kasım 2008 07:36
Türkiye dörtte birini yoksulluk sınırı altında yaşattığı yaklaşık 25 milyon çocuğunun “Çocuk hakları günü”nü kutladı.

soL (HABER MERKEZİ) Çocuk istismarı olaylarının tırmanışa geçtiği Türkiye'de, "Çocuk Hakları Günü" kutlandı. Yaklaşık 25 milyonluk çocuk nüfusuna sahip Türkiye, 1990 yılında Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni imzalasa da, söz konusu anlaşmanın getirdiği yükümlülükleri fiilen yerine getirmiyor.

Salı, 11 Kasım 2008 12:08
Başbakan, Türkiye`nin dünyada 17'nci ekonomiye sahip olduğunu gururla açıklarken, gelişmişliğin ölçütü olan konularda kulağının üzerine yatmış görünüyor.

soL (HABER MERKEZİ) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Kasım nedeniyle Atatürk Kültür Dil ve Tarih Kurumu`nun düzenlediği törende bir konuşma yaptı. Atatürk anmasından ziyade "ulusa sesleniş" niteliğinde geçen konuşmada, Erdoğan, Türkiye`nin gidişatının iyi olduğu mesajları verdi.

Cuma, 28 Kasım 2008 10:00
Türkiye Komünist Partisi, bütün emekçileri DİSK ve KESK'in çağrısıyla yarın Ankara'da yapılacak olan "Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz!" mitingine katılmaya çağırdı.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi (TKP), bütün emekçileri 29 Kasım Cumartesi günü Ankara'da KESK ve DİSK tarafından düzenlenecek mitinge katılmaya çağırdı.

Cumartesi, 01 Kasım 2008 08:09
Eski CIA yönetici Graham Fuller "Türkiye artık Amerikan müttefiki değil" dedi ancak Türkiye'nin yaptığı anlaşmalar ve dış politikasında yürüttüğü çalışmalar bunun tam tersini söylüyor.

soL (HABER MERKEZİ) Washington'da Jamestown düşünce kuruluşu tarafından düzenlenen "Gürcistan'dan sonra Türkiye ve Kafkasya" konferansında konuşan Fuller, yaptığı konuşmada Amerikan dış politikasını eleştirirken, Türkiye'nin komşuları ile iyi geçinmeye çalışarak ABD'ye örnek olacak bir politika izlediğini belirtti.

Pazar, 30 Kasım 2008 10:00
ABD'nin yeni Türkiye Büyükelçisi James Jeffrey bugün Türkiye'ye geliyor. Uzmanlığı İran ve Irak olan Jeffrey'nin Türkiye'ye bu uzmanlıklarını kullanması için gönderildiği düşünülüyor.

soL (HABER MERKEZİ) ABD'nin yeni Türkiye Büyükelçisi James Jeffrey bugün Türkiye'ye geliyor. Esenboğa Havaalanı'na iner inmez ilk beyanatlarını vermesi beklenen Jeffrey, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e güven mektubunu sunduktan sonra, görevi eski ABD Büyükelçisi Ross Wilson'dan devralacak.

Çarşamba, 26 Kasım 2008 21:57
Cumhurbaşkanı Gül, Arnavutluk’un NATO üyeliğine destek veren kanunu onayladı. Köksal Toptan da “Umuyoruz ve diliyoruz ki bir gün hem Türkiye hem Arnavutluk, AB üyesi de olacaklardır” dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Kuzey Atlantik Antlaşması'na Arnavutluk Cumhuriyeti'nin Katılımına İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun"u onayladı. Böylece Türkiye'nin, Arnavutluk'un NATO üyeliğine verdiği destek resmiyet kazanmış oldu.

Pages