614 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 28 Ağustos 2008 22:44
Türkiye'nin 6 yıldır iflasa doğru gittiğini, kendi kararlarını veremez hale getirildiğini ve verdiği kararın da arkasında duramadığını söyleyen Şandır, yapıcı muhalefete devam edeceklerini belirtti.

soL (HABER MERKEZİ) Ülkenin iflasa doğru gittiğini belirten MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, kendilerinin yapıcı muhalefete devam edeceklerini söyledi. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyareti sırasında bir açıklama yapan Mehmet Şandır, bazı çevrelerin kendilerini iktidarın paydası olarak gördüğünü söyledi.

Cuma, 22 Ağustos 2008 10:13
ABD işgali altındaki Irak'ın en büyük çimento tedarikçisinin Türkiye olduğu belirtildi.

soL (HABER MERKEZİ) Beşinci yılı geride kalan Irak işgalinin çimentosunu Türkiye sağlıyor. İşgalin başından bu yana Türkiye'nin Irak'a yaptığı çimento ihracatının 6 milyar dolar seviyesine ulaştığı belirtildi.

Pazar, 31 Ağustos 2008 15:10
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Türkiye’nin ABD ve NATO gemilerinin mühimmat geçişine izin vererek "dünya ve bölge barışına destek değil, köstek olduğunu ve savaş şahinlerine destek verdiğini" belirtti.

soL (HABER MERKEZİ) 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada Koramaz, dünyanın 1 Eylül'e savaşlar, bombalar ve ölümler eşliğinde girdiğini ifade etti. Koramaz ABD için enerji kaynakları üzerindeki denetimi tekelleştirmek için Ortadoğu'da terör estirdiğini ve tüm insanlık için gerçek bir sorun olduğunu kanıtladığını söyledi.

Pazar, 10 Ağustos 2008 07:47
Rusya'nın önemli gazetelerinden İzvestia savaştan Türkiye'yi de sorumlu tuttu. Gazete Ankara'nın Gürcistan'a yaptığı askeri yardımları manşetine taşıdı.

soL (HABER MERKEZİ) Haberde Türkiye'nin Gürcistan'a savunma harcamaları için 45 milyon dolar yardımda bulunduğunun ve bu yardımın ABD'nin verdiği parasal destekten bile çok olduğunun altı çizildi. TSK'nın Gürcü subaylara yıllardır eğitim verdiğini de hatırlatan İzvestiya, Türkiye'nin Gürcü ordusuna çok sayıda gelişmiş silah ve mühimmat sağladığını da yazdı.

Salı, 26 Ağustos 2008 22:18
ABD'de kurtarılmayı bekleyen finans kuruluşlarının başında gelen Lehman Brothers, Türkiye ekonomisinin küresel kredi krizine şimdiye kadar dayanıklı kaldığı, ancak bu durumun sürekli devam edemeyebileceğini açıkladı. Merkez Bankası'nın enflasyon hedefini sürekli değiştirmesi enflasyonun yükseleceğinin bir göstergesi olarak tanımlandı.

soL (HABER MERKEZİ) Uluslararası piyasalarda uzmanlar ABD'nin en büyük dört kurumsal bankası arasında yer alan Lehman Brothers'ın zarar etmesini engellemek amacı ile satışa çıkarılacağı iddialarını tartışırken, kuruluşun Türkiye ekonomisine ilişkin haftalık değerlendirmesi "uyarı" şeklinde manşetlere taşındı.

Pazar, 31 Ağustos 2008 17:45
Gürcistan Dışişleri Bakanı Eka Tkeşelaşvili, Türkiye'nin çok açık şekilde Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğinden yana olduğunu belirten ilk devletlerden biri olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin bu kara günlerde desteğini görmekten çok memnunuz" dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Gürcistan Dışişleri Bakanı Tkeşelaşvili, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde Dışişleri Bakanı Ali Babacan ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında, iki ülke arasında yapılan görüşmelerdeki memnuniyetini bildirdi.

Çarşamba, 20 Ağustos 2008 07:52
Sona eren zirvede önümüzdeki yıllarda nasıl bir işbirliğine gidileceğinin krokisi çizildi. Afrika'ya açılacak Türkiyeli iş adamlarına uygun ortam sağlandı.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye-Afrika İş Birliği Zirvesi, dün gece sona erdi. Türkiye'nin Afrika ülkeleriyle ticari olarak yakınlaşmasının bir gereği olarak düzenlenen zirvenin her 5 senede bir yapılması planlandı.

Pazartesi, 18 Ağustos 2008 08:16
Afrika ile ekonomik ilişkilerini ilerletmeye çalışan Türkiye, bugün İstanbul'da başlayacak olan iki toplantıya birden ev sahipliği yapıyor. Bunlardan, iş adamlarının katılacağı "İş Forumu" toplantısının daha önemli olduğu söyleniyor.

soL (HABER MERKEZİ) Birinci Türkiye-Afrika İş Birliği Zirvesi bugün İstanbul'da başlıyor. 18-21 Ağustos 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek zirvede, Afrika ülkelerinden çok sayıda devlet ve hükümet başkanı, cumhurbaşkanı ve başbakan yardımcıları, bakanlar, üst düzey yetkililer, bölgesel ve uluslararası örgütlerin temsilcileri katılacak.

Perşembe, 21 Ağustos 2008 14:29
Barış Derneği, AKP hükümetinin ABD'ye ait üç donanma gemisinin Boğazlardan geçmesine izin vermesi konusunda bir açıklama yaparak bu adımı bölge halkları açısından son derece tehlikeli ve saldırgan bir tutum olarak mahkum etti.

soL (HABER MERKEZİ) ABD'ye ait üç donanma gemisinin Boğazlardan geçeceğinin duyurulması üzerine, Barış Derneği tarafından "ABD Emperyalizminin, Ülkemizi, Kafkaslarda tırmandırılan savaşın içine itmesine izin vermeyeceğiz" başlıklı bir açıklama yapıldı.

Salı, 26 Ağustos 2008 07:45
BM Güvenlik Konseyi'ne geçici üye olma yolunda ilerleyen Türkiye, geçen hafta evsahipliğinde düzenlenen Türkiye-Afrika İşbirliği Zirvesi'nden sonra, dün de dünyanın iki farklı bölgesinden ülkeler ile birlikteydi.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye son yıllarda çok daha fazla ülke ile ilişki kurmaya çabalıyor. Bunların arasında ilk defa diplomatik ilişki kurduğu ülkelerde var. Sadece topraklarının bulunduğu kıtalardaki ülkelere değil, dünyanın öbür ucundakilerle de temas ederek onlarla da ilişki kurmayı arzuluyor.

Salı, 19 Ağustos 2008 07:00
Türkiye-Afrika İşbirliği Zirvesi başladı. Hürriyet yazarı Zeynep Gürcanlı "şaka gibi zirve" diyerek konukların lüks otellerde ağırlanmasını, bu ülkelerle birlikte "fakirlik edebiyatı" yapılmasını eleştirdi. Oysa ABD destekli Türkiye şaka yapmıyor!

soL (HABER MERKEZİ) İstanbul yeni bir zirveye kapılarını açtı. Afrika ülkelerinin liderleri İstanbul'da bir araya geldi. 50 Afrika ülkesinden katılımcı var İstanbul'da. Her zirvede olduğu gibi, İstanbul trafiği, liderlerin eşlerinin alışverişi, Cumhurbaşkanı tarafından liderlere verilen yemeğin menüsü, kaldıkları otel.

Çarşamba, 20 Ağustos 2008 21:19
ABD Karadeniz'e yerleşmek için Türkiye'nin daha fazla desteğini istiyor. NATO'nun bölgeye girişini destekleyen Türkiye büyük bir krizin içine yuvarlanmış durumda. SON DAKİKA: Türkiye ile ABD askeri gemi geçişi konusunda anlaştı.

soL (HABER MERKEZİ) ABD'nin son Gürcistan-Osetya provokasyonuyla Rusya'yı hedef alan faaliyetlerinin ilk görünen sonucunun Gürcistan'daki Amerikan askeri varlığının güçlendirilmesi olacağı belirtiliyor.

Pazar, 17 Ağustos 2008 07:30
Basında dün yine "üfürük" bir haber vardı: Türkiye ABD gemilerine geçiş izni vermemişti. Oysa bu gemilerin Boğazlar'dan geçmesi zaten olanaksız.

soL (HABER MERKEZİ) Amerika Birleşik Devletleri'nin Gürcistan'a insani yardım amacıyla yollamayı düşündüğü gemilere Türkiye'nin Boğazlar'dan geçiş izni vermediği dün basınımızda "şok" haber olarak yer aldı.

Pazar, 17 Ağustos 2008 08:03
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Edirne İl Örgütünde yaptığı basın toplantısında AKP'nin kapatılmamasının Türkiye için hayırlı olduğunu söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Edirne İl binasında gazetecilerin sorduğu soruları yanıtladı. Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin AKP'nin kapatılmaması kararına ilişkin olarak "kararın ülkemiz açısından hayırlı olduğu görüşündeyiz.

Çarşamba, 06 Ağustos 2008 07:38
AKP'nin kapatılmaması yönündeki Anayasa Mahkemesi kararının ardından sevincini gizlemeyen Lagendijk "eninde sonunda Türkiye AB üyesi olacak" dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye -AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Lagendijk ilginç bir açıklama yaptı. Lagendijk'e göre Türkiye eninde sonunda AB üyesi olacak. Bu konuda Türkiye'nin çok istekli olduğunu kaydeden Lagendijk, gerek AB'nin gerekse Türkiye'nin ortak çıkarları olduğunu ve bu yüzden tam üyeliğe inandığını sözlerine ekledi. Türkiye'den gelen, cumhuriyetin 100.

Pages