644 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Temmuz 2008 07:19
Yapılan son zam ile Türkiye'de elektrik halka tüm Avrupa Birliği ülkelerinden daha pahalıya ulaşıyor.

soL (HABER MERKEZİ) Bu günden itibaren yürürülüğe girecek olan elektrik zammının fiyatları AB ortalamasına yükselttiği ve bu yüzden de zammın abartılı olmadığı söyleniyor.

Cumartesi, 05 Temmuz 2008 18:46
Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen ASKON Türkiye’de her düzenleme ihtiyacı ortaya çıktığında hep şaşırtıcı sonuçlar da ortaya çıkmıştır diyerek artık şaşırtan bir Türkiye istemediklerini duyurdu.

soL(HABER MERKEZİ) Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca Ergenekon soruşturması ve güncel gelişmelere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Koca, artık kimsenin normal sonuçlar beklememeye başladığını ve artık şaşırmayacakları günler beklediklerini ifade etti.

Çarşamba, 23 Temmuz 2008 07:32
AB ülkelerine göre kıyaslandığında Türkiye’de çalışabilir nüfusun nerede ise yarısının işsiz olduğu görülüyor.

soL (HABER MERKEZİ) AB istatistik kurumu Eurostat'ın verilerine göre geçen yıl sonunda Türkiye'de 15-64 yaş grubunda işgücüne katılım oranı erkeklerde yüzde 68 ve kadınlarda yüzde 23,8 düzeyinde gerçekleşti. AB ortalaması yüzde 65,4 olan işgücüne katılım oranında Türkiye yüzde 45,8'le Avrupa ülkeleri arasında son sırada yer aldı.

Salı, 01 Temmuz 2008 08:11
Lüksemburg Başbakan Yardımcısı, Anayasa Mahkemesi AKP'nin kapatılmasına karar verse dahi Türkiye ile AB arasında üyelik müzakerelerinin sürebileceğini, müzakerelerin AKP ile değil Türkiye ile yapıldığını söyledi.

soL(HABER MERKEZİ) Dışişleri Bakanı Babacan, Ankara'ya çalışma ziyaretinde bulunan Lüksemburg Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Göç Bakanı Jean Asselborn ile Dışişleri Bakanlığında bir araya geldi. Görüşmenin ardından ikili bir basın toplantısı gerçekleştirdi.


Yetkili değilim

Perşembe, 31 Temmuz 2008 12:32
Türkiye Komünist Partisi Genel Merkezi’nden Anayasa Mahkemesi’nin kararına ilişkin bir açıklama yapıldı.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi Siyasi Komitesi, Anayasa Mahkemesi'nin AKP'ye ilişkin kapatma davasında "red" kararı vermesi üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada Türkiye'de Amerikancı bir uzlaşma sürecinin yürürlükte olduğuna dikkat çekilerek, "halkımızın AKP ile davası sürmektedir" dendi. TKP'nin açıklaması şöyle:

Cumartesi, 12 Temmuz 2008 08:06
İzmir' de yürüyen arsenikli su tartışmalarına Türkiye de çözüm bulunamayacağı kararlaştırıldı! İzmir suyundaki arsenik miktarını düşürmek için İtalyan bir şirket ile görüşülüyor.

soL (İzmir) İzmir' de süren su tartışmalarına İtalya merkezli su arıtma şirketi Sireg de eklendi. İtalya merkezli su arıtma şirketi Sireg, İzmir'den su numunesi alıp tesislerinde inceleyeceklerini ve arseniği arıtma tekniği konusunda araştırma yapacaklarını açıkladı.

Çarşamba, 09 Temmuz 2008 14:36
ABD Büyükelçisi Ross Wilson saldırıya dair açıklamasında "Türkiye ABD ilişkileri etkilenmeyecek" dedi.

soL (HABER MERKEZİ) ABD Büyükelçisi Ross Wilson olayla ilgili açıklama yaparken, saldırganların kim olduğuna ilişkin spekülasyon yapmak istemediğini ifade etti. Wilson saldırının terör eylemi olduğu konusunda tereddütlerinin olmadığını ifade ederken, özellikle Adana, Ankara ve İstanbul'daki konsolosluklarına ek güvenlik talep ettiklerini söyledi.

Pazar, 06 Temmuz 2008 06:16
Türkiye tarihinin tüm katliam ve provokasyonlarında bugüne kadar bilinen faillerin ve devletin sicili temizlenmeye çalışılıyor.

soL (HABER MERKEZİ) Ergenekon soruşturması devam ederken, son gözaltılarla birlikte, tarihle bağlantılar dozu artarak kurulmaya başlandı. Öyle bir her kapıyı açacak formül bulunmuştu ki, herhangi bir kanıta gerek duyulmadan da iddialar ortaya atılıyor, sular bulanırken, geçmiş aklanıyordu. Ne devlet, ne gericiler, ne ABD, ne faşist hareket...

Çarşamba, 16 Temmuz 2008 20:15
Türkiye Komünist Partisi Dış Politika İzleme Komisyonu'nun, Haziran ayı raporunda Vaşington'un Türkiye'nin dış ilişkileri üzerindeki kontrolünü artırdığı saptaması yapıldı.

soL (HABER MERKEZİ) Türkiye Komünist Partisi Merkez Komite'ye bağlı olarak faaliyet gösteren Dış Politika İzleme Komisyonu Haziran ayı raporunu yayınladı.

Salı, 29 Temmuz 2008 08:09
İran'ın Ankara-Erivan arasında arabuluculuk teklifi Türkiye-Ermenistan İş Geliştirme Konseyi tarafından olumlu bulunurken bazı stratejistler ise İran'ın bu role uygun olmadığını savunuyor.

soL (HABER MERKEZİ) Iran Dışişleri Bakanı Muttaki'nin Ankara ziyareti sırasında Ermenistan'daki meslektaşı Edward Nalbandiyan'la bir telefon görüşmesi yaparak Ankara-Erivan ilişkilerinin iyileştirilmesinde yardımcı rol üstlenebileceklerini önerdiği haberleri geçen hafta basına yansımıştı.

Salı, 15 Temmuz 2008 22:24
AB dönem başkanı Fransa, Türkiye ile 2 başlıkta müzakereleri başlatma kararı aldıklarını açıkladı. Ancak ne müzakere başlığı ne de müzakelerin başlangıç ve bitiş tarihine ilişkin bir tarih verilmedi.

soL (HABER MERKEZİ) AB Dönem Başkanı Fransa'nın Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, Türkiye ile 2 fasılda müzakereleri başlatma kararı aldıklarını söyledi. Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi'nde dönem başkanlığının önceliklerini anlatan Kouchner, ''Türkiye ile 2 fasılda müzakereleri başlatacağız. Bu Fransa'nın kararıdır'' dedi.

Salı, 08 Temmuz 2008 17:18
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Türkiye, aslanın midesinden ekmeği çıkarma dünyasında kısır çekişmelere gebe bırakılmamalıdır'' dedi.

soL (HABER MERKEZİ) Bakan Çelik, Atatürk Anadolu Meslek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen Türkiye İş Kurumu Eskişehir İl Müdürlüğü eğitim projeleri açılış töreninde yaptığı konuşmada mesleki eğitim seferberliğinin başlaması gerektiğini ifade etti.

Cuma, 04 Temmuz 2008 17:14
Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan Ergenekon soruşturmasının Türkiye için, Türk demokrasisi için iyi bir fırsat olduğunu belirterek, operasyonda sonuna kadar gidilmesi gerektiğini söyledi.

soL (HABER MERKEZİ) ''Kayıp trilyon'' davasında aldığı hapis cezasını Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesindeki konutunda geçirmekte olan Necmettin Erbakan'ı ziyaret etmek üzere hava yoluyla İzmir'e gelen Kutan, Adnan Menderes Havalimanı VIP Salonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Salı, 15 Temmuz 2008 17:56
Bugünkü CHP Grup toplantısına Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve sonrasında serbest bırakılan Türkiye Gençlik Birliği kurucu Başkanı Adnan Türkkan'ın katılırken, Ergenekon zanlılarından biri ilk kez TBMM 'ye girmiş oldu.

soL(HABER MERKEZİ) Bugün TBMM'de gerçekleşen CHP Grup toplantısının sürpriz bir konuğu da vardı. Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Türkiye Gençlik Birliği kurucu Başkanı Adnan Türkkan da izledi. Türkiye Gençlik Birliği kurucu Başkanı olan Türkkan, toplantının bitiminde gazetecilerin ısrarlarına karşın soruları yanıtlamadı.

Cuma, 18 Temmuz 2008 08:30
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley Ankara'ya Türkiye ile ortak hedefleri belirlemek üzere geldiği mesajını verdi. İran Dışişleri Bakanı Mutakki'nin yarınki Ankara'ya ziyareti öncesinde konuşulan başlıca başlık, İran oldu.

soL (HABER MERKEZİ) Ankara'ya günübirlik ziyarette bulunan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley ilk görüşmesini Dışişleri Bakanı Ali Babacan'la gerçekleştirdi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından Hadley, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Pages