337 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 28 Haziran 2008 07:08
CIA Türkiye Masası eski şefi Fuller'in senaryosunda herkese yer var.

soL (HABER MERKEZİ) Son günlerde gündeme Fethullah Gülen için yazdığı referans mektubu ile gelen CIA Türkiye Masası eski şefi, "yeşil kuşak" teorisyeni Graham E. Fuller, Türkiye'nin geleceğine ilişkin senaryo yazınına da katkı sunan "uzmanlar" arasında yer alıyor.

Perşembe, 19 Haziran 2008 06:45

soL (HABER MERKEZİ) Washington'da Jamestown Vakfı adlı düşünce kuruluşunda düzenlenen Türk savunma sanayisi konulu toplantıda, Türkiye'nin herkesten silah almaya hazır olduğu vurgulandı.

Cumartesi, 21 Haziran 2008 01:14
Hırvatistan ile yaptığı çeyrek final karşılaşmasını penaltı atışları sonrası kazanan Türkiye, yarı finalde Almanya’nın rakibi oldu…

soL (HABER MERKEZİ) Euro 2008 grup elemelerinde, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti karşılaşmalarını, geriden gelip son dakika golleriyle kazanarak "mucize yarattılar" dedirten Türkiye, Hırvatistan maçında bu özelliğini bir üst seviyeye çıkardı, "mucize" tanımını katmerledi...

Pazartesi, 16 Haziran 2008 14:24

Türkiye, Euro 2008 eleme grubundaki rakiplerinden Çek Cumhuriyeti'yle oynadığı kader maçında, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir mucizeyi gerçekleştirerek çeyrek finale adını yazdırdı. Bu turda rakip Hırvatistan...

Cumartesi, 28 Haziran 2008 19:12
ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı önümüzdeki ay Almanya, Fransa, İngiltere, İsrail ve Ürdün'ü ziyaret edecek.

soL (DIŞ HABERLER) Demokrat Parti'nin siyah başkan adayı Barack Obama'nın gelecek ayki gezi programının ayrıntıları belli oldu. Programa göre Obama Avrupa'da Fransa, Almanya, İngiltere ile Ortadoğu'da İsrail ve Ürdün'e gidecek. Programın açıklanmasıyla Obama'nın Türkiye'ye de geleceği söylentisi yalanlanmış oldu.

Perşembe, 19 Haziran 2008 06:50
Bir inşaatta çalışmak üzere Türkiye’den Kazakistan’a giden yaklaşık 800 işçi, Kazak işsizlerinin saldırısına uğradı. Olaylarda üçü ağır 15 kişi yaralandı.

soL (HABER MERKEZİ) Kazakistan'ın Astana kentinde Sembol İnşaat'a ait projede çalışan yaklaşık 800 Türk işçi 2 bin kişilik Kazak işsizinin saldırısına uğradı. Türkiye'den giden işçilerin kaldıkları şantiyenin etrafını çeviren Kazak işsizler içerideki işçilere taş, sopa, bıçak ve tabancayla saldırdı. Olayda 3 ağır 15 kişi yaralandı.

Pazartesi, 16 Haziran 2008 15:15

Tuzla tersanelerinde arka arkaya gelen işçi ölüm haberleri ile birlikte kendini aklamaya çalışan Türkiye sermayesi 3 yılda bir yapılan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi'nin ev sahipliğine talip oldu. Türkiye iş kazalarında dünya sıralamasının en ön sıralarında yer alıyor.

Cuma, 27 Haziran 2008 07:40
Türkiye politikası islamcılaştırma ve Ortadoğu'ya çekmek.

soL (DIŞ HABERLER) ABD'nin favori başkan adayı Barrack Obama'nın başkanlığa yaklaşmasıyla birlikte, olası Türkiye politikası üzerine de söylentiler yükselmeye başladı.

Cuma, 27 Haziran 2008 07:31
Yatırım bankası JP Morgan'ın Türkiye raporunda "AKP'siz bir Türkiye" öngörülmüyor, her yol bugünkü hükümete çıkıyor.

soL (HABER MERKEZİ) Dünyanın en büyük şirketleri içinde ilk beşte yer alan ve ABD'nin en büyük bankası olan JP Morgan, geçtiğimiz ayki raporunda Türkiye'deki ekonomik "büyüme ve gelişmelere" dair tespitlerde bulunmuştu. Şirket yayımladığı son raporda ise AKP'nin kapatması davası ile yakından ilgilendi.

Cumartesi, 28 Haziran 2008 06:39
Türkiye hakkında bazen malumu yazıyor bazen uyduruyorlar. Amaçları bilgilendirme değil, Türkiye'ye şekil verme...

soL (HABER MERKEZİ) ABD'deki bazı düşünce kuruluşlarının ve yabancı gazetelerin Türkiye senaryoları, kamuoyunda giderek daha sık yer almaya başladı.

Perşembe, 19 Haziran 2008 07:10
Başbakan Erdoğan'ın Putin'e benzetilmesine Egemen Bağış sinirlenmiş ve "Türkiye Rusya değil, Erdoğan da Putin değil" demişti. Benzer bir açıklamayı Ufuk Uras da yaptı: Erdoğan Humeyni değil!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Rusya'nın eski Devlet Başkanı, şimdiki Başbakan Putin'e benzetilmesine AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış sinirlenmiş ve "Türkiye Rusya değil, Erdoğan da Putin değil" demişti.

Cuma, 27 Haziran 2008 07:48
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), dün düzenlediği toplantı ile Türkiye siyasetine doğrudan müdahale etmeye devam edeceğinin işaretlerini verdi.

soL(HABER MERKEZİ) Dün "Türkiye'de demokratik kurumların işleyişi" başlıklı bir oturum düzenleyen Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, Avrupa'nın Türkiye'nin siyasi tablosuna müdahale etmekte kararlı olduğunu gösterdi.

Cuma, 27 Haziran 2008 02:07
KKTC Cumhurbaşkanı Talat, Türkiye ve Kıbrıs'ta "tek çaremiz AB" mesajını yinelerken, Türkiye'deki siyasi krize ilişkin sözleriyle "istikrar bozulursa hepimiz zarar görürüz" korosuna katılmış oldu.

soL (HABER MERKEZİ) KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat dün İstanbul'da DİSK Başkanı Süleyman Çelebi ile İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Tanıl Küçük'ü ziyaret etti. Kıbrıs'ta önümüzdeki günlerde müzakerelere başlanacağını vurgulayan Talat ''Bu konuda Türkiye'nin bütün kurumlarının desteğine ihtiyacımız vardır'' dedi.

Pazartesi, 30 Haziran 2008 07:36
Cengiz Enerji Türkiye Santraller Sorumlusu Şenol İnan, Samsun'da 3. kez kapatılan Mobil I ve Mobil II santralleri için "Türkiye'nin enerji ihtiyacı süratle artıyor. Bu durum karşısında mobil santralleri, Tekkeköy'den kaldırmayı düşünmüyoruz" dedi.

soL (SAMSUN) Samsun'un Tekkeköy ilçesinde konuşlanan ve mahkeme kararı ile 3. kez kapatılan mobil santral işletmecilerinin pes etmeye niyeti yok. Cengiz Enerji Türkiye Sorumlusu Şenol İnan, Türkiye'nin enerji temininde bıçak sırtında olduğunu ve enerji ihtiyacının süratle arttığını söyledi.

Çarşamba, 18 Haziran 2008 19:04
Türkiye siyasetindeki ‘olumsuz’ gelişmeleri, ırkçılık ve milliyetçilikle açıklayan DurDe girişimi Ergenekon’dan ve darbe tartışmalarından ilham alırken, darbeye karşı sivil hareketi güçlendirmek için harekete geçiyor.

soL (HABER MERKEZİ) Kendilerini "Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Girişimi" olarak adlandıran ve ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras ile Genç Sivillerin destek verdiği Girişim 21 Haziran'da 'Darbeye karşı ses çıkar yürüyüşü' için hazırlıklara başladı.

Pages