88 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 18 Aralık 2019 00:00
Mustafa Türkeş

Evet, kapatılabilir. 

Geçmişte kapatıldı da.

Örnek mi; 1991’de NATO Erhaç hava üssü, Eskişehir ana mühimmat deposu, 1996’da Ankara Mürted ve Balıkesir’de bulunan nükleer mühimmatlar İncirlik üssüne taşınarak bu üslerin bazıları kapatılmıştır. 

Çarşamba, 24 Nisan 2019 08:30
Kadir Sev

 

Son günlerde okul yapmaları karşılığında yüklenicilere para yerine kamu taşınmazı vermeye başladılar. Öngördükleri sıkı para politikalarına uygun bir yöntem: Bütçeden tek kuruş çıkmıyor.

Salı, 26 Mart 2019 00:30
Orhan Gökdemir

Mansur Yavaş. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadrolu Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı. MHP’li. Düğünde çekilmiş bir videosunu yayınladılar, eğlenirken bile bozkurt işareti yapıyordu. Başka bir videosunda ülkücülere nutuk atmaktaydı. Solculara, devrimcilere küfür ederek başladı. Arkasından Deniz Gezmiş’i terörist, Yılmaz Güney’i ve Yaşar Kemal’i hain ilan etti.

Pazar, 06 Ocak 2019 09:15
Tolga Binbay

Türkiye’ye, dünyaya ne oluyorsa o oluyor. Farklı bir şey değil. Ne yazık ki!

Cuma, 30 Kasım 2018 07:45
Korkut Boratav

“Güney” coğrafyasının kurbanları… 

Cumartesi, 17 Kasım 2018 08:00
Orhan Gökdemir

Herkes öyle sanıyor ama Fesli Kadir sıradan bir meczup değildir. Bize meczupluk olarak görünen şey cumhuriyete karşı duyulan gerici kininin ete kemiğe bürünmesidir. 200 yıllık aydınlanma mücadelemizin karanlık yüzünde cehaletin hareke geçmesi, yobazlığın meşruiyet kazanmasıdır. Kadir gecesinde laikliğe fes giydirilmesidir.

Çarşamba, 05 Eylül 2018 07:00
Serdal Bahçe

Bu yazıda ekonomi, tarih ve toplumdan biraz uzaklaşalım. Fantazya da en az politika kadar önemlidir. Aslında fantazya alternatif bir geleceğe veya alternatif bir ana açılan politikadır. Sırf bu nedenle sosyalistlerin fantazyayı en az politika kadar önemsemesi gerekir.

Cuma, 27 Temmuz 2018 07:15
Mesut Odman

Geçen haftaki yazının sonunda ertelediğim konu solun sağcılaşması idi.

Bu konuyu bir köşe yazısının sınırlarını fazla zorlamadan ele almaya çalışacağım. Bunu kolaylaştıracağını sandığım, ayrıca devrimcilikte ısrar eden her solcunun okumasında yarar gördüğüm bir yazının, daha doğrusu iki bölüme ayrılarak sunulmuş bir yazının da yardımına başvuracağım.

Pazar, 08 Nisan 2018 08:00
Tolga Binbay

Akademi… Yani antik anlamıyla söylersek “beceri, hüner kazanma yeri”. 

Salı, 27 Şubat 2018 02:00
Oğuz Oyan

Yanıtı belli olan bir soru olabilir. Ama bıkmadan sormalı ve şeker pancarı üreticisinin, şeker işçisinin, şeker tüketicisinin (dolayısıyla herkesin) zihninde sorular oluşmasını, bunların yanıtlarını aramasını sağlamalıyız. Ulaşabildiğimiz kadarına. Sosyal mücadeleler tarihine geçirmek adına.

Pazartesi, 11 Eylül 2017 10:00
Özgür Şen

Saatler sürmedi... ODTÜ Rektörü ile Ankara Belediye Başkanı Gökçek'in ODTÜ'den geçecek yeni yollar için anlaştıklarının açıklanmasının üzerinden yalnızca birkaç saat sonra belediye neredeyse tüm iş makineleriyle ODTÜ ormanına saldırdı.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 01:00
Özgür Şen

Ankara'nın AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ODTÜ ve aslında Ankara'yla yarım kalan hesabını kapatmaya hazırlanıyor. Malazgirt Bulvarının ardından ODTÜ ormanından geçecek ikinci ve hatta üçüncü yol için hazırlığını tamamlayan Gökçek, işe başlamak için uygun zamanı kolluyor.

Salı, 23 Mayıs 2017 01:00
Orhan Gökdemir

Açlık grevi 50. günü aşmıştı. İşin ciddileştiğini anlayan maaşlı yobaz faşist aktroller Nuriye ve Semih’e sosyal medya üzerinden yemek fotoğrafları gönderdi. O sırada İsrail’de cezaevinde Filistinli tutuklular da açlık grevindeydi. Cezaevi yakınlarında toplanan yobaz faşist İsrailliler kokusunun açlık grevi yapan Filistinliye gideceğini umarak mangal yaptı.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 01:15
Orhan Gökdemir

Siyasal İslam hakkında 100 yıldan fazla zamandır ne söylenmişse çöp oldu. Ortada bir siyasal hareket değil bir ahlaksız organize çete olduğu ortaya çıktı çünkü. Komünizmle Mücadele Dernekleri'nde devlet ile Nakşi-Nurcu tarikatı arasında kurulan illegal koalisyondan beri böyle bu. Kanlı Pazar var geçmişlerinde, sol ve komünizm korkusu var, halk düşmanlığı var, kin var, kan var, cehalet var.

Çarşamba, 28 Aralık 2016 11:00
Kadir Sev

AKP, belediyelerin en önemli kaynağına göz dikti. Yeniden yapılandırma kapsamındaki kamuya olan borçlarını tahsil edebilmek amacıyla, genel bütçe vergi gelirlerinden aktarılan payın yarısına el koyacak.

Pages