892 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 16 Mart 2020 00:00
Kemal Okuyan

Karikatürize etmek istemiyorum, hele insan sağlığı ile ilgili bir konuda asla. Ama…

Ama yakışıksız bir durumla karşı karşıyayız.

Cumartesi, 07 Mart 2020 00:00
Erhan Nalçacı

5 Mart’ta Moskova’da yapılan görüşmelerin sonucunda İdlib düğümü çözülmedi ama kriz geçici bir süre için ertelendi ve yeni bir statüko tanımlandı.

Rusya’nın Suriye devletine askeri destek vererek sahaya indiği 2015 yılından itibaren Suriye’de dengeler değişmişti. ABD’nin bölgedeki gerici rejimlere ve cihatçılara dayalı komplosu bozulmaya başlamıştı.

Cumartesi, 21 Mart 2020 00:00
Orhan Gökdemir

Sendrom, birlikte koşma eyleminden geliyor, pek çok belirtinin bir arada bulunması haline işaret ediyor. Belirtiler birlikte bir yöne doğru koşuyorlar, takip ediyoruz. Nazilerin toplama kamplarında tuttuğu kurbanlarda pek çok sendrom, belirti ortaya çıktı. Bunların ortak bir yere doğru hareket ettiklerini sonradan öğrendik. Her biri insanın insanlıktan çıkarılma halinin işaretleridir. 

Perşembe, 27 Şubat 2020 00:30
Alpaslan Savaş

Elimde Şubat ayına ait 194 liralık elektrik faturası duruyor. Havalar soğumaya başladığından bu yana iki basamaklısını görmüş değilim. Eşe dosta soruyorum, onların da durumu farklı değil. Doğalgaz faturasından hiç söz etmiyorum. Sürekli kısıkta mı yakmalı, gündüz yakıp geceleri mi söndürmeli, ara ara yakıp sonra kazakları mı giymeli derken kış ayları bu kombinasyonlarla geçeceğe benziyor.

Perşembe, 13 Şubat 2020 00:15
Alpaslan Savaş

Önce Bahçeli konuştu. Davutoğlu’nun Suriye’de iç savaş provokasyonu tertiplemekle meşgulken dile getirdiği “Şam’da namaz kılmak” fantezisini bir adım öteye taşıyarak komşuda taş taş üstünde bırakmamaktan dem vurdu. 

Çarşamba, 26 Şubat 2020 00:30
Kadir Sev

Savaş olasılığı ya da gerçekliği; şehitler; deprem; korona virüsü gibi can yakıcı olaylar, Ülkeyi yönetenlere önemli fırsatlar sunuyor. Gündem sıcaklaştıkça görüntü bulanıklaşıyor, duyularımız köreliyor, reflekslerimiz ters tepkiler vermeye başlıyor.

Çarşamba, 12 Şubat 2020 14:30
Kemal Okuyan

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'la Erdoğan'ın meclis grubunda yaptığı konuşmanın hemen ardından Suriye konusundaki gelişmelerle ilgili konuştuk.

Erdoğan Suriye Ordusu’nu kastederek, Türkiye’nin gözlem noktalarına müdahale edilirse rejim güçlerine her yerde sert karşılık verileceğini söyledi. Bunun anlamı ne olabilir?

Pazartesi, 24 Şubat 2020 00:45
Kemal Okuyan

Fenerbahçe yıllar sonra sahasında Galatasaray’a kaybedince taraftar Başkan Ali Koç’u istifaya davet etmiş. Davet etmiş derken, hararet ve hakaret eksik olmamış elbette. Ve bir noktada Türkiye’nin en güçlü patronu küfürlere dayanamamış, protokol tribününden aşağıya atlamış, bir anlamda halka inmiş!

Çarşamba, 22 Ocak 2020 00:00
Kadir Sev

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi adı verilen garip yöntemde, devletin örgüt yapısı ile kurumların görev ve yetkileri, eğer yasalarla belirlenmemişse, Cumhurbaşkanlığı Kararnameleriyle (CBK) düzenleniyor.

Cumartesi, 25 Ocak 2020 00:15
Erhan Nalçacı

Bu köşede emperyalist dünyadaki gerilimleri, iç dinamikleri, tehditleri anlamaya çalışırken Almanya’nın taşıdığı belirsizliğini de çözmeye çalışıyoruz.

Sonuçta Almanya önemli.

Son iki büyük paylaşım savaşında başrollerden birini oynadı.

Soğuk savaşta Batı Almanya Sovyetler Birliği karşıtı yığınağın merkeziydi.

Cumartesi, 11 Ocak 2020 00:15
Erhan Nalçacı

Bu köşede daha geçen Ağustos ayında Amazon ormanlarındaki yangını ele almıştık. Üzerinden bir yıl geçmeden Avustralya’yı dört aydır kasıp kavuran yangını içimiz acıyarak ele almak zorunda kalıyoruz.

Cumartesi, 18 Ocak 2020 00:00
Erhan Nalçacı

Libya’da paylaşıma ilişkin zirve şaşırtıcı bir şekilde Rusya’da yapıldı. NATO şemsiyesi altında 2011’de Libya’ya çullanan Fransa ve İtalya düşük profilli kaldılar. Oysa Libya NATO tarafından bombalanırken İtalyan ve Fransız enerji tekellerinin hisseleri tavan yapmıştı.

Cumartesi, 04 Ocak 2020 00:30
Erhan Nalçacı

Olaylar hızla tırmandı, yılbaşı gecesi ABD’nin Irak elçiliği basılmıştı, yılın ilk günlerinde İranlı komutan Kasım Süleymani yanındakilerle birlikte bir ABD suikastında öldürüldü.

Uluslararası bir haydut devlet olan ABD, yalan ve komplolarla Irak’ı işgal etti, bu süreçte milyonlarca Iraklının ölümüne yol açtı, şimdi işgal ettiği topraklarda cinayetlerine devam ediyor.

Salı, 14 Ocak 2020 09:00
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan'la, Türkiye Komünist Partisi'nin 100. yılını, bölgesel gerilimleri, İran'ı ve 21. yüzyılı konuştuk. "TKP yenilenecek mi?" sorusuyla başladığımız söyleşiyi okurlarımızla paylaşıyoruz.

Perşembe, 09 Ocak 2020 00:15
Kemal Okuyan

İran ABD ile açık ve doğrudan bir savaşa girebilir mi?

Pages