17 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Kasım 2019 00:00
Orhan Gökdemir

Nihal Atsız “Türkçü-Turancı” fikrin son temsilcilerinden biriydi. Tartışmasız bir ırkçıdır. Yalnız ırkçılığı tartışmasız olmakla birlikte “Müslümanlığı” tartışmalıdır. Türkçü-Turancılar Türklerin en eski dini “Şamanizm’e” inanma eğilimindedir. Arabist Türk, Türk-İslamcı MHP’den ayırıyoruz.

Perşembe, 14 Kasım 2019 01:00
Özgür Şen

Geçen günlerde onca kriz haberinin arasında Ülker ailesine ait Yıldız Holding'in büyük hissedarı olan aile şirketinin yönetim kurulundaki değişikliğe dair bir haber yayınlandı. Habere göre, Murat Ülker'in bu yıl üniversiteye başlayan iki oğlu Mustafa ve Fatih Ülker, şirketin yönetim kuruluna girmişlerdi.

Cumartesi, 09 Kasım 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Ülkenin en büyük havayolu şirketi olan THY’nin yönetimindeki 80’e yakın ismin Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu ortaya çıktı geçtiğimiz günlerde. Duyan da sanır ki uçaklar imamların üfürüğüyle havalanıyor. Öyle değil halbuki. İmam üfürüğüyle havalanan uçakların değil, halkın parasıyla havalanan imamların hikayesi bu.

Perşembe, 17 Ekim 2019 01:45
Ali Rıza Aydın

Siyasal ve yönetsel itiraf da denilebilir, cumhuriyete ve hukuka karşı intikamı tescil itirafı da…

Cuma, 27 Eylül 2019 01:30
Rıfat Okçabol

Üniversiteleri, devlet olarak imzaladığımız evrensel bildirgelerdeki ifadelerle ulusal yasalar doğrultusunda çalıştırma sorumluluğu, öncelikle YÖK ve sonra da üniversite yönetimlerinindir. 

Salı, 16 Temmuz 2019 00:45
Orhan Aydın

1977 İstanbul turnesindeyiz, mekân Beyoğlu Küçük Sahne. Bilenler bilir önceleri Ankara tiyatroları İstanbul’a öyle bir ya da iki gösteri için gelmezdik.

Hani hem maliyeti kurtarmaz kaygısı vardı hem İstanbul’da salonları dolduran seyirci çoğulu.

Cuma, 05 Temmuz 2019 00:30
Rıfat Okçabol

“İslami ve insani değerler çerçevesinde yaşama, yaşanmasına vesile olma, toplumda bu yönde bir dönüşümün gerçekleşmesine ön ayak olma” amacındaki İLKE İlim Kültür Eğitim Derneği, 2019 başlarında,  "Geleceğin Türkiye’sinde Yükseköğretim” adlı bir rapor daha yayımlamış. 

Cumartesi, 01 Haziran 2019 01:00
Orhan Gökdemir

"Altı yaşında çocukla evlenilebilir", "Üç yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalı", "Kız çocukları cehennem kadar risktir" sözleriyle ünlü Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, soL’daki yazıma dava açtı bir iki yıl önce. Mahkûm oldum, para cezasına çevirdiler. Cezayı öyle bir hesaplayıp verdiler ki, temyiz etmeye imkân bırakmadılar.

Perşembe, 23 Mayıs 2019 00:00
Serdal Bahçe

Salı, 14 Mayıs 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencisi Ş.Y., Kadıköy’de yürürken yanına yaklaşıp “din dostum” diye hitap eden ve kendisini “Hızır Aleyhisselam” diye tanıtan seyyar satıcı Hakan Demir’e yaklaşık 70 bin lirasını kaptırdı. Haber böyle.

Cumartesi, 13 Nisan 2019 00:15
Orhan Gökdemir

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Bitlis'in Ahlat ilçesinde Van Gölü kıyısında inşaatına başlanan yeni köşkün projelerini Oda TV’de Yusuf Yavuz yazdı. Köşk, Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubad’ın yaptırdığı ünlü “Kubad Abad Sarayı”ndan esinlenmiş. İddia böyle.

Cuma, 19 Nisan 2019 07:15
Rıfat Okçabol

“Benim yârim gelişinden bellidir” misali, eğitim konusunda etkinlik düzenleyen sivil kuruluşların genel niteliği de, eğitim bakanı Selçuk’un etkinliğe gelişinden belli olmaktadır.  Selçuk, laik ve bilimsel eğitimden yana olan kuruluşların düzenledikleri eğitim toplantılarında pek görünmese de, yandaşların düzenlediği toplantılardan hemen hiç eksik olmamaktadır.  

Perşembe, 28 Mart 2019 00:30
Alpaslan Savaş

31 Mart’a sayılı günler kaldı. “Belediyecilik anlayışı” kavramı tümüyle tedavülden kalkmış görünüyor. Bakmayın projelerinin havada uçuştuğuna. Biri İzmir fuarını özelleştireceğim diyor, diğeri çoktan özelleştirdiği tersanenin Haliç Port projesi olarak temel atma törenini yapıyor. Tekinin bile belediyecilikle yakından uzaktan ilişkisi olmadığı gibi birbirlerinden farkları da bulunmuyor.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 09:15
Erhan Nalçacı

Bir süredir Avrupa Birliği (AB) içinde İtalya’nın ayrıksı bir politika izlemesi dikkat çekmeye başladı, ayrıca bu çatlağın etrafında AB emperyalizminin pislikleri etrafa saçıldı. Bu çatlağı kısaca da olsa ele almak yararlı olacak.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 00:15
Erhan Nalçacı

Sarı Yelekliler mi?

Öncülerinden bir grup Obama ile görüşme talebini iletti. Obama’ya yazdıkları mektupta “Dünya ve Avrupa ile ilgili meselelere yaklaşımını önemsediklerini” kaydetmişler.

Obama’nın Libya ve Suriye halkını bir felakete sürüklemesini beğeniyorlar herhalde!

Yoksa, İtalya’da Hükümetin büyük ortağı olan “düzen karşıtı” Beş Yıldız Hareketi mi?

Pages