7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Şubat 2017 11:45
Aydemir Güler

En azından nasıl devam edemeyeceği açık hale gelmiş olmalı.

Akademinin “eski sol” bir direnişle ayakta tutulamayacağı, “nasıl devam edemez?” sorusunun yanıt listesinde birinci sıraya konmalıdır.

Peki nedir “eski sol”?

Perşembe, 09 Şubat 2017 01:00
İlker Belek

İşsizlik artıyor. Vatandaşın canı yanıyor. İktisat aleminden bakıldığında krizin en önemli işaretlerinden birisine delalet ediyor. AKP ise referandumda olumsuz etkiler diye dert ediyor.

Pazartesi, 20 Şubat 2017 01:00
Serpil Güvenç

AKP iktidarı, 15 Temmuz  “FETÖ” darbe girişimini gerekçe yaparak,  büyük bir tasfiyeye girişti.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 01:00
Aydemir Güler

Tayyip Erdoğan’ın referandum argümanlarından biri de idam cezasını geri getirmek. Alıştığımız şeriatçı-faşist demagojilerden biridir bu. Üstelik AKP’nin en güçlü tarihsel bağının 12 Eylül faşizmiyle olduğunun da kanıtıdır. Zira Türkiye’de idam 1984’ten beri uygulanmamıştır. Daha öncesi bir yana, idam yoğunluğu ülkemizde 12 Eylül darbesinin alameti farikalarından biri olmuştur.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 08:45
Osman Çutsay

Ekim Devrimi’nin 100’üncü yılında Avrupa darmaduman. Bütün projeler, başta da Avrupa Birliği zangır zangır sallanıyor; böyle giderse çöküşü kimse için sürpriz olmayacak. Sorun büyük: Faşist devlete tüm kapıları açacağı söylenebilecek bir zihniyet, hadi faşistoid diyelim, şu sağ popülizm, mutlaka savunulması gereken bir refah kalesi olarak Avrupa’da yeni bir iktidar yüklemesi yapıyor.

Cuma, 24 Şubat 2017 07:15
Taylan Kara

Orhan Pamuk’un 2002 yılında çıkan Kar romanını bir cümleyle özetlemek gerekseydi bu cümle kesinlikle şu olurdu:

Kar, bir Siyasal İslam güzellemesidir. Bunu öyle gizleyerek ya da dolaylı olarak değil açık açık yapar. Kar romanına şöyle yüzeysel bir bakış atmak bile kitabın bir Siyasal İslam güzellemesi olduğunu anlamak için yeterlidir.

Salı, 28 Şubat 2017 01:00
Oğuz Oyan

Başlıktaki soruyu Erdoğan ve partisi için sormadığımız açık olmalı. Çünkü bu projenin arkasındakiler onlar. Hatta, AKP içinde bile bu işe aklı yatmamış olanların, rejimin fazla zorlandığını düşünenlerin veya Tayyib'in aşırı güçlenmesinden ürkenlerin varlığı dikkate alındığında, projenin tam sahibi olarak Erdoğan öne çıkıyor.