22 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 22 Aralık 2010 15:38
Aşkın Süzük

AKP hükümetinin bir bakanından haftasonunda skandal sözler işittik. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Tes-İş Sendikası Genel Kurulu'nda “Sendikalarımızla da beraber iç mekanizma olarak verimliliği artırmamız lazım.

Çarşamba, 01 Aralık 2010 09:27
Selim Yalçıner

Günlerdir geldi geliyor açıklandı açıklanıyor denen, son derece başarılı bir PR çalışmasıyla dünya kamuoyunun beklentisi adım adım yükseltilerek ilgisi sağlanan WikiLeaks belgelerinin bir bölümü sonunda yayımlandı. 'Diplomasinin 11 Eylül'ü' deniyor sızma belgelerin yarattığı etkiye. Doğru, bence de 'Diplomasinin 11 Eylül'üyle karşı karşıyayız.

Perşembe, 11 Kasım 2010 12:21
Gamze Erbil

Lizbon’da gelecek hafta gerçekleştirilecek olan NATO Zirvesi ile ilgili diplomatik trafiğin son dakikaya kadar süreceği anlaşılıyor. Türkiye’nin İran konusunda yaşadığı sıkışmayı aşmak için icat edeceği son dakika manevralarını, İran’ın istismarcı ama haklı tercihleri dengeleyecek sonuç olarak mevcut gerilim hafiflemeksizin Lizbon’a varılacak gibi görünüyor.

Salı, 02 Kasım 2010 09:57
Orhan Aydın

*Fransa’da 12-16 yaş grubu gençler, “emeklilik yaşının 60’tan 62’ye çıkarılması geleceklerimizi elimizden alıyor” diyerek sokağa, eyleme taştılar. Günlerdir direniş büyüyerek sürüyor.

Benim ülkemde halk suskun.

Çarşamba, 17 Kasım 2010 09:30
Nihat Behram

Bakkaldan sinek ilacı sorduğunuzda, bakkal, ‘Hayırdır, neyi var, geçmiş olsun!’ derse, ne hâlde olursunuz? Bu benim hâlim işte öyle bir hâl!

Pazar, 15 Ağustos 2010 11:30
Mesut Odman

Böyle yazacak ya da konuşacaksan, en iyisi, ne yaz ne konuş, sadece sus, anlamında geçende birtakım değinmelerde bulunmuştuk. Dilimizde son yıllarda ortaya çıkıp çoğalan ve yaygınlaşan bozucu, yozlaştırıcı, çirkinleştirici, üstelik herhangi bir anlatım zenginliği de kazandırmayan kullanımlardan birkaç örnek verip biraz daha sürdürebileceğimizden söz etmiştik.

Cuma, 16 Temmuz 2010 10:30
Kaan Arslanoğlu

332575_2.jpgEdebiyatın büyük ustası Fethi Naci’ye ölümünün ikinci yıldönümünde bir armağan kitap çıkarıldı: “Yazının Gül Dikeni”. Hazırlayan: Hürriyet Yaşar.

Cuma, 11 Haziran 2010 10:46
Rıfat Okçabol

Değerler Eğitimi Uluslararası Konferansı’ndaki şaşırtıcı durumlar geçen haftaki yazıda değinilen söylemlerle bitmiyor. TC Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürü Doç. Dr. Ayşen Gürcan, müdürlükçe yapılan “Türk Aile Yapısı”, “Ergen Profili” ve “Aile Değerleri” araştırmalarıyla ilgili bilgiler veriyor.

Salı, 18 Mayıs 2010 10:47
Belma Nur Kartal

Depresyondayım diyorum kimse inanmıyor. Doktora gitmeye üşendiğim için Google tanrısına yazıyorum: “depresyonun belirtileri…” Bütün belirtileri var işte: İlgi kaybı, yorgunluk ve enerjisizlik, sinir, anksiyete veya konfüzyon (bilmiyorum ama bu da kesin vardır bende).

Cumartesi, 22 Mayıs 2010 10:30
Tolga Binbay

En son kitabı geçen yıl Mart ayında yayınlanan Richard Wilkinson davet edilmeli bu aralar Türkiye'ye. Gelip şöyle Dursunbey'den Zonguldak'a, atanamayan öğretmenlerin eylemlerinden emekleri gasp edilen tıp fakültesi asistanlarının basın açıklamalarına gezdirilmeli.

Pazartesi, 05 Nisan 2010 10:30
Tevfik Çavdar

Başbakan 29 maddeyi içeren yeni anayasa taslağı açısından niyetini çok açık belli etti, dedi ki “hap gibi bir paket hazırladık. Altına elimizi bedenimizi koyduk.” Bunun anlamı anayasa paketi bizim varlık nedenimizdir, sonuna kadar kabulü için direneceğiz, gerekli stratejileri gözümüzü kırpmadan uygulayacağız. Doğru söze ne denir.

Perşembe, 15 Nisan 2010 12:38
Gamze Erbil

Yaklaşık 10 yıldır, ABD’li “uzmanlar” İran’ın “kullanılabilir bir nükleer silah üretmesi” için bir yıla mı, yoksa 3-5 yıla mı ihtiyacı olduğu konusunda tartışıyorlar. Geçen yıllar, bu bir ya da 3-5 yıl konusunda hiçbir düzeltme ihtiyacı açığa çıkarmamış görünüyor.

Salı, 27 Nisan 2010 10:23
Belma Nur Kartal

KENTİN SESİ - SAMSUN Yazıları

Bu gemi bir kara tabut/ Badem gözlüm beni unut/ Çürük yumurtadan çürük/ Benden yapacağın çocuk.../ Bu gemi bir kara tabut/ Bu deniz bir ölü deniz/ İnsanlar ey, nerdesiniz?

Tarih:26 Nisan 1986, Ülke : Ukrayna, Yer : Çernobil Nükleer Santrali,

Salı, 20 Nisan 2010 10:30
Belma Nur Kartal

“Gökten bir yıldız kaydı Karadeniz’e düştü/ onu sevenlerinin yürekleri tutuşti/ bu amansız hastalık tatlı canıni aldı/ aman aman gardaş yara yaralıyım/ susun kuşlar susun kara karalıyım” diyerek içinin acısını dökmüştü Volkan Konak bizim asi çocuğumuz, Karadeniz’in hırçın dalgası Kazım Koyuncu gittiğinde… Kazım’ı teslim alan kanser başımızın belasıdır ve Samsun kanser oranı yüksek bir kenttir.

Perşembe, 04 Mart 2010 09:30
Ahmet Çınar

KENTİN SESİ-MANİSA Yazıları

Manisa’da acayip ve de garaip bir oyun sahneleniyor.

Kendi alanında sağlık hizmeti veren üç hastane, garip bir kararla birleştirilip tek hastane haline getiriliyor.

Bu ilginç proje, üç hastanenin bir araya getirilmesi, tek çatı altında toplanması hadisesi değil sadece.

Pages