6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Çarşamba, 31 Aralık 2008 10:18
Aydemir Güler

Gen&ccedillik gelecek&hellip Bizim de pek &ccedilok kez attığımız bu sloganın asla yanlışlanamayacak, totolojik bir yanı olduğu kabul edilmelidir. Bu, her daim atılabilir bir slogandır: Elbette &oumlyle olacak, gen&ccedillik gelecektir.

Çarşamba, 24 Aralık 2008 10:41
Aydemir Güler

Solda CHP&rsquociliği tek bir halkaya bağlayanlar var. Bunlara g&oumlre T&uumlrkiye solu, ge&ccedilmişten bug&uumlne Kemalizmden kopamamıştır. Bu bağ karşımıza ikide bir CHP karşısında titrek kalmak bi&ccediliminde &ccedilıkmaktadır.

Salı, 05 Ağustos 2008 11:06
Aydemir Güler

Eski solcuları kırpıp kırpıp karşı-devrimci üretme mekanizmasını çok kişi ele almış olabilir. Ama ucuzundan ağzını doldurup hain diye bağırmak yerine, artık sevecenliğimizi ve dostluğumuzu hak etmeyen bu çevreleri derinlemesine "anlamaya" çalışan iki soL yazarı biliyorum. Biri Yurdakul Er'dir. Sanırım geçen yıl çok haklı ve çok sert bir köşe yazısı kaleme almıştı soL'da.

Salı, 08 Temmuz 2008 10:45
Aydemir Güler

Nabi bey bu terimi eskimiş buluyorsa çarpım tablosu da denebilir... Nabi Yağcı, namı diğer Haydar Kutlu, çarpım tablosunu bilmeden uzay teknolojisine merak salmış ve şapa oturmuş biridir.
"Biri"? Yani ne peki?

Salı, 01 Temmuz 2008 11:31
Aydemir Güler

Bir gazetenin etkili sayılması için çok satması, yaygın olarak okunması gerekir mi sanıyorsunuz? Hangi çağda yaşıyorsunuz! Türkiye'nin son veya daha doğrusu Amerika'nın Türkiye'deki yeni günlük gazetesi, önemli satış rakamlarına sahip olmaksızın etkili olduğuna göre, fikrinizi değiştirmelisiniz...

Salı, 24 Haziran 2008 12:00
Aydemir Güler

Bir taraf diğerini darbecilikle suçlayacak, diğerleri ortaçağa dönüş diyecek. İki taraf birbirlerinin kirli çamaşırlarıyla oynayıp duracak. Fotoğraflar, doğru veya uydurma haberler servis edilip duracak...

Sonra bir kapışılıp bir uzlaşılacak! Uzlaşırken itişilecek, kapışırken pazarlık edilecek...