7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Çarşamba, 07 Kasım 2007 10:20
Ahmet Alpay Dikmen

Bu ayki yazımda, Avrupa'nın nitelikli emek konusunda çektiğı sıkıntıya ve bu sıkıntıyı bertaraf etmek için ABD ve Kanada ile yaptığı işbirliği anlaşmalarına ve yeni göç dalgasının niteliğine değinmek niyetindeydim. Bunlardan bahsetmeye hiç halim yok. Bugün yakın bir arkadaşımı kaybettiğimi öğrendim, hem de gurbetteyken aldım bu haberi.

Cumartesi, 20 Ekim 2007 11:40
Ernesto Gomez Abascal

Her ikibuçuk yılda bir belediye ve eyalet yetkililerini seçmek ve her beş yılda bir de, Halk İktidarı Ulusal Meclisi'ni oluşturacak milletvekillerini seçmek üzere seçimlerin yapılmasını öngören Anayasamızın gereği olarak, 21 Ekim'de Küba'da genel seçimler gerçekleştirilecektir.

Cumartesi, 02 Haziran 2007 11:17
Ernesto Gomez Abascal

Şu hususu tüm enerjimizle duyurmaktan ne yorulabiliriz ne de yorulmalıyız: Dünyaca tanınan ve bilinen Usame Bin Ladin'le eş değerde tutulabilinecek, terörist Luis Posada Carriles, sadece Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik kanunlarını ihlal etmek suçundan, Teksas'da hukuki bir pandonim sürecinden geçerek yargılandıktan sonra serbest bırakılmıştır.

Salı, 13 Mart 2007 10:02
Özgür Müftüoğlu

Sosyal demokrasi, 19. yüzyılın son çeyreğinde işçi sınıfı hareketi arasından doğan bir akımdır. Başlangıçta Marksist, devrimci bir çizgi izlemiş, sosyalist düşüncenin yayılması ve işçi sınıfının kitlesel örgütlerinin oluşmasında önemli katkıda bulunmuştur. Ancak, 20.

Cumartesi, 03 Mart 2007 10:31
Ernesto Gomez Abascal

2003 yılının Haziran ayında, dönemin İspanyol hükümet başkanı Jose Maria Aznar'ın önerisiyle Avrupa Birliği, Küba hükümetinin vatandaşlarının insan haklarını ihlal ettiği suçlamasıyla, Küba'ya diplomatik ve siyasi yaptırımlar uygulamaya karar vermiştir.

Salı, 27 Şubat 2007 10:17
Özgür Müftüoğlu

19. yüzyılın son çeyreğinden bu yana bakıldığında, bir sınıfın diğer bir sınıf üzerinde bu denli tahakküm kurduğu bir başka dönemi görmek sanırım mümkün değildir. Marx ve Engels ile şekillenen bilimsel sosyalizmin kapitalist sistem ve işçi sınıfı üzerine çözümlemeleri, tarihin yeniden şekillenmesinde son derece önemli bir rol oynamıştır.

Salı, 30 Ocak 2007 10:06
Aydemir Güler

Başlığını yazdığım konuya girmeden önce soL okurlarına merhaba demeliyim... Bugünden başlayarak Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri buluşacağız.