4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Çarşamba, 10 Ekim 2012 12:34
Aydemir Güler

Sıradan vatandaşın Erdoğan'ın söylediklerine “vay be, doğru valla” deme ihtimali hayli düşmüş olmalı. Yalnızca “gerekirse ölürüz” lafı nedeniyle değil. Gerekirse ölmek için insanın çok güçlü bir ideolojik ve moral motivasyonu olması gerekir.

Kalmadı! Dolayısıyla Erdoğan'ın asıp kesmeleri bir süredir patinajın ötesine geçemiyor. Ama, dedim ya, sırf ondan değil.

Çarşamba, 24 Ekim 2012 10:30
Aydemir Güler

Rusya'nın devlet ve siyaset geleneğinin ortaya çıkarttığı yapıları ve yeteneği ciddiye almakta yarar var. Erdoğan ve arkadaşlarının birkaç kat daha fazla ciddiye almalarında çok yarar var.

Hatta şöyle diyelim: AKP dış politikada Rusya'yı “abartma yanlışı”nı, küçümsediğinde düşeceği yanlışa kesinlikle tercih etmeli.

Çarşamba, 31 Ekim 2012 11:41
Aydemir Güler

AKP ilginç bir yolda ısrar ediyor. Türkiye siyasi tarihinde bu kadar çok mekanda eşzamanlı olarak protestoları üstüne çeken kaç hükümet olmuştur?

Cumhuriyet Bayramından İstanbul Tenis Turnuvasına, Van veya Diyarbakır sokaklarından Şişli veya Bakırköy'e, Şam'dan Avrupa başkentlerine kadar sayısız nokta AKP protestosuna sahne oluyor.

Çarşamba, 03 Ekim 2012 14:00
Aydemir Güler

Sol portaldaki yaz düzensizliğine artık kesin bir son veriyorum!

Geçen hafta bir yurtdışı yolculuğu son aksaklığa neden oldu. Ayın 1'inde yayın hayatına giren Sol gazetesinde Pazartesi ve Cuma'ları yazacağım. Bu nedenle Sol portal yazıları da Çarşamba'ya yerleşecek.