10 sonuçtan 1 - 10 arası gösteriliyor
Pazar, 02 Ağustos 2009 03:46
Ramiz Zafer

Kırklareli'nin Yıldız Dağları'ndaki emperyalist proje, kelimenin gerçek anlamıyla tek bir odaya sıkışmışken, AKP'nin Trakya Bölge Kalkınma Ajansı kararnamesiyle ses vermesi pusula ibresinin kuzeyi gösterdiğini kanıtlıyor.

Pazar, 05 Temmuz 2009 10:30
Ramiz Zafer

KENTİN SESİ - Trakya Yazıları

Yıldız Dağları'ndaki ABD-AB projesi yerlerde sürünürken, alternatif çözüm kendisini dayatıyor. Yurtsever vicdan, örgütlü akıl ve gönüllü emeği temel alacak bir seçenek bölge halkının tek çıkış yolu.

Pazar, 12 Temmuz 2009 14:02
Ramiz Zafer

KENTİN SESİ - TRAKYA Yazıları

Trakya Kalkınma Birliği'nin (TRAKAB) Çevre Düzeni Planı yeniden gündem konusu olacağa benziyor. Yasallığı tartışmalı TRAKAB'ın hiçbir hukuksal ve meşru temeli olmayan planı bir süredir unutulmuştu. Şöyle ki:

İstanbul Metropoliten Planlama (İMP) yılan hikayesine dönen plan için bitiş tarihi vermekten bile vazgeçmişti.

Pazar, 19 Temmuz 2009 10:30
Ramiz Zafer

TRAKAB'ın "çevre" planı, basit bir çevre planı değilmiş. Olay Trakya'yı İstanbul'un çöplüğü yapmaktan çok fazlasıymış. TRAKAB'ın planı Yıldız Dağları'nı Bulgaristan'la bütünleştirmekten başka Meriç Havzası'nı da Yunanistan'la birleştirme planıymış.

Pazar, 21 Haziran 2009 10:30
Ramiz Zafer

KENTİN SESİ - Trakya Yazıları Trakya'da rüzgar yön değiştirmeye başladı. Avrupacılık, fon kaplancılığı ve dahi işbirlikçilik akımına karşı yurtseverlik daha güçlü esiyor şimdi. Kitle önderleri, aydınlar ve biliminsanlarımız yüzünü yurtseverliğe dönüyor. İşçi ve emekçi kitleleri de içine alarak, geometrik olarak büyüyecek bir duvar örülüyor.

Pazar, 03 Mayıs 2009 10:30
Ramiz Zafer

Bugün "Bay Yeşil" üzerine dizi yazılara başlıyoruz. Bay Yeşil, Yıldız Dağları Biyosfer Projesi'nde proje ekip lideri olan Dr. Michael Green'in dramatik kaygılarla kısaltılmış adı. Bay Yeşil hakkında birçok tuhaflık ve bilinmeyen nokta var.

Pazar, 17 Mayıs 2009 10:30
Ramiz Zafer

KENTİN SESİ - Trakya Yazıları

Pazar, 10 Mayıs 2009 10:30
Ramiz Zafer

KENTİN SESİ - Trakya Yazıları Bay Yeşil'den veya Yıldız Dağları Biyosfer Projesi ekibinden hala ses yok. Geçen yazıda sıraladığımız veriler (http://haber.sol.org.tr/yazarlar/13564.html ) karşısında tek bir itiraz gelmedi. "Sessizlik kabul etmektir" deyip, Bay Yeşil'i tanıma çabamızı sürdürelim.

Pazar, 12 Nisan 2009 10:30
Ramiz Zafer

KENTİN SESİ - Trakya Yazıları

Emperyalizm hangi kılığa girerse girsin, ne kadar büyük bir "işbirlikçi" cephe kurarsa kursun kaderi değişmiyor. Denize dökülmek, emperyalizmin bu memleketteki alın yazısı !

Pazar, 05 Nisan 2009 10:30
Ramiz Zafer

Trakya'nın yerel seçim sonuçlarına bakarak "AKP geriledi" denebilir ama CHP aracılığıyla AB'ciliğin kazandığını da görmeliyiz. AB'ciliği yenmek artık daha önemli bir gündem maddesi.