13 sonuçtan 1 - 13 arası gösteriliyor
Pazar, 14 Ağustos 2016 08:30
Nazım Sinan Odabaşı

Rio'daki yarışları ve karşılaşmaları izlerken, spor branşlarının çeşitli egemenlik alanlarına bölündüğü rahatlıkla görülebiliyor. Okçulukta Güney Kore, atlamada Çin, Atletizm sprintlerde Jamaika, orta mesafelerde Kenya, mesafe biraz daha uzadıkça Etiyopya ve daha niceleri.

Pazar, 03 Nisan 2016 01:45
Nazım Sinan Odabaşı

Avrupa futbolunun üst basamakları uzun yıllardır belirli takımlar tarafından işgal ediliyor. Bu takımların birlikteliliği, sermaye sahiplerinin, üst düzey yöneticilerin, popüler sanatçıların vd. seçkinlerin  üye olabileceği bir tür zenginler kulübünü andırıyor.

Pazar, 10 Nisan 2016 01:45
Nazım Sinan Odabaşı

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki en büyük organizasyonu Euroleague, futboldaki benzeri Şampiyonlar Ligi'nin aksine, bulunduğu sektördeki en büyük organizasyon değil. Zaten NBA'e rağmen bu payeyi kazanması da mümkün değil. Bu doğal olgu, oyun ve sonuçlar üzerinde belirgin bir etkide bulunuyor.

Cumartesi, 30 Ocak 2016 23:45
Nazım Sinan Odabaşı

Galatasaray'ın, kulübün mali dengesini düzeltmek adına UEFA'ya verdiği sözü vadesi geldiği halde yerine getirememiş olması, Avrupa şampiyonalarındaki en başarılı Türkiye temsilcisinin belirli bir süreliğine UEFA turnuvalarının dışında bırakılma ihtimalini doğurururken, bu kulüplerin borçları ne olacak sorusunu da, bir kez daha gündeme getirdi.

Pazar, 13 Aralık 2015 08:45
Nazım Sinan Odabaşı

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin güç bela Avrupa Ligi'ne devam etme hakkını kazandığı, Beşiktaş'ın eski hatıralarını anımsatırcasına son anlarda elendiği hafta, aynı zamanda Avrupa Futbolunun bugünkü görünümünde önemli bir dönemeci teşkil eden bir mahkeme kararının da 20. yıldönümüydü.

Pazar, 18 Ekim 2015 09:00
Nazım Sinan Odabaşı

Geçtiğimiz yıl, içinde bulunduğumuz yıl ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde, uluslararası toplumu oluşturan önemli bazı kurumların ve Doğu Avrupa ile Balkanlardaki bazı spor kulüplerinin 70. kuruluş yıldönümleri kutlandı, kutlanıyor ve kutlanacak ( İkinci Dünya Savaşı'nın sona erdiği 1945 miladının, daha fazla yıldönümü getirmesi gerekmez miydi?).

Pazar, 06 Eylül 2015 08:15
Nazım Sinan Odabaşı

Geçmişi 2. Dünya Savaşının öncesine uzanan ve günümüzde de varlığını sürdüren  uluslararası organizasyonların sayısı, özellikle takım sporlarında fazla değil. Eski adıyla Avrupa Uluslar Kupası olan UEFA Euro, ve eski adıyla Şampiyon Kulüpler Kupası olan Şampiyonlar Ligi, sırasıyla 55. ve 60. yıllarını kutluyorlar.

Pazar, 20 Eylül 2015 09:00
Nazım Sinan Odabaşı

Euro Basket 2015, beklenildiği gibi 5-6 takımın ön plana çıktığı, bu takım sayısından biraz daha fazlasının belirli bir iddiayı ortaya koyduğu, diğerlerinin de potansiyellerini zorlayarak ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları bir turnuva oldu.

Pazar, 16 Ağustos 2015 09:00
Nazım Sinan Odabaşı

22 Ağustos'ta Beijing'de başlayacak olan Dünya Atletizm Şampiyonası öncesinde IAAF, ARD (Almanya) ve Sunday Times (İngiltere) işbirliğinde hazırlanan bir belgeselde dile getirilen iddiaların etkisini bertaraf etmeye çalışıyor.

Pazar, 08 Mart 2015 13:30
Nazım Sinan Odabaşı

Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinin yoğunlaştığı bir haftayı idrak ediyoruz. Kadınlar basketbolunda Euroleague çeyrek final eşleşmesi, her iki takımın da kendi sahalarındaki maçları kazanmasıyla, son maça taşındı. Saha avantajına sahip olan Fenerbahçe'nin, son maçta biraz daha avantajlı olacağı söylenebilir.

Pazar, 01 Mart 2015 08:15
Nazım Sinan Odabaşı

Türkiye Erkekler Basketbol Ligi'nin 2014-15 sezonunda birkaç basamak birden atlayarak, Avrupanın en zorlu ligi haline geldiğinden söz ediliyor.

Pazar, 08 Şubat 2015 09:00
Nazım Sinan Odabaşı

Afrika Kupası başlarken, Kupanın beklenmedik sonuçlara her zaman açık olduğunu ancak bu sonuçların çoğunlukla, aşağıdan gelen takımların kapasitelerini zorlayan performanslarından ziyade, favori takımların yıldız oyuncularının turnuvaya yeterince konsantre olamamasından kaynaklandığını not etmiştim.

Pazar, 02 Kasım 2014 13:34
Nazım Sinan Odabaşı

Festival'in başlangıcına yaklaşık olarak 10 gün kalmışken Antalya Film Festivali ofislerinde küçük çaplı bir şok yaşandı zaten bir dizi nedenden ötürü gecikmiş durumda bulunan hazırlık çalışmaları, Festival'in yapılmama ihtimalinin belirmesiyle bir süreliğine durdurulmuştu.