37 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 19 Ağustos 2019 09:26
Hasan Can İncirci

İzmir Buca Ege Organize Sanayi Bölgesi 3. Bölge içinde yer alan Üniteks Tekstil isimli firmanın taşeronu olarak çalışan TR İnter Tekstil firması işçilerine 78 gündür para verilmiyor. Röportajlardan ve ziyarete giden arkadaşlardan öğrendiğim detaylar dehşete düşürücü.

Çarşamba, 31 Temmuz 2019 12:45
Deniz Aksoy

25 yılı geçkin süredir Altınoluk (Balıkesir) yazlık sakinlerinden biri olarak; yılda bir-iki hafta ancak gelebildiğim Kaz Dağı'nda pek de ’sakin’ olunamayacak zamanları; insan olan herkesin yüreğini sızlatır, öfkesini kabartır şekilde, tüm sağduyulu yöre halkı ve doğa dostları gibi ben de yaşıyorum.

Perşembe, 21 Mart 2019 10:00
Akif Akalın

Sahip oldukları işçi sınıfının bilinç ve örgütlülük düzeyine göre aralarında önemli farklılıklar görülse de, üretim araçlarının özel mülkiyetine ve artık değer sömürüsüne dayalı bütün toplumlarda “kronik” hastaların bakımı, toplumun değil, sermayenin gereksinimlerine göre örgütlenmiş olan sağlık sistemlerini zorlar. Bu durum çocukluk çağı diyabeti için daha da belirgindir.

Çarşamba, 27 Şubat 2019 11:00
Akif Akalın

Bilim ve Aydınlanma Akademisi 23–24 Aralık 2017 tarihlerinde 6. Evrim, Bilim ve Eğitim Sempozyumu düzenlemişti. Sempozyum çağrı metninde “Bilim… ancak piyasanın kuşatmasından kurtulduğunda toplumun ve içinde yaşadığımız doğanın yararı için üretilebilir” deniyordu.

Salı, 22 Ocak 2019 16:15
Necati Ege Keklik

Her şeyden önce cevaplanması gereken iki soru var: Bilim nedir ve insanlar neden milyonlarca yıllardır bilim yapmaya çalışıyor?

Cumartesi, 21 Ekim 2017 21:45
Necati Ege Keklik

Fransız öykü yazarı Jean-Paul Didelaurent'in ilk roman çalışması “6.27 Treni” (özgün adıyla Le Liseur du 6h27), 2014 yılında yayımlandı ve başta kendi ülkesi Fransa'da olmak üzere, Avrupa genelinde büyük ses getirdi.

Perşembe, 05 Ekim 2017 09:45
Arzu Kır

Reşitköy Barajı, Küçükkuyu-Dikili Sahil Sulama Projesi kapsamında yapımı planlanan 9 barajdan biri. Binlerce yıllık gelenekleriyle, Balıkesir Burhaniye ilçesinin biricik Türkmen köyü Tahtacı' yı da, verimli topraklar üzerindeki zeytinlik, arpa buğday tarlalarını, yurtlarını yutacak olan Baraj' ın ilan edilen amacı "sulama" olarak tanımlı.

Perşembe, 29 Aralık 2016 11:00
Ömürden Cengiz

Ülke, bir-iki ay önceye kadar sadece televizyonlardaki ekonomi uzmanları tarafından dillendirilen, şu anda ise yediden yetmişe herkesin konuştuğu büyük bir krize doğru yuvarlanıyor.

Perşembe, 10 Kasım 2016 11:30
Arzu Kır

Balıkesir Burhaniye ilçesinin biricik Alevi Türkmen Köyü’nü yutacak olan Reşitköy Barajı, raflarda bekletilen elli yıllık bir proje olmaktan çıktı. 13 Ekim tarihli Körfez Demokrat Gazetesi'nde sekiz sütuna manşetten müjde verildi: "Reşitköy Barajı ihalesinde geri sayım başladı"

Pazartesi, 10 Ekim 2016 11:00
Burhan Özalp

Liberal gevşeklerin ağızları durmaz, sosyal medyada muhaliflik yapacağım derken Stalin’e laf söylemeden geçemezler. Bunlar liberal gevşeklerdir, bunlar iş yapmazlar laf ebeliği yaparlar. Bu nedenle iş yapmaya odaklı Stalin’in çelik disiplinini bir türlü kabullenemezler.

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 08:00
Mahmut Can

Malumunuz üzere, yaz gelince ülkenin tümünü tatil havası sarıyor. Tüm plan ve programlar tatilin konseptine uygun.

İşimizin bir şeyleri değiştirmek olduğuna inanıyorsak, tatilin hakkını verirken, hakkını veremediklerimizi hatırlamamız gerekiyor. Tatil başlığında “bizim taraf” karşı taraf yok, herkese tatil. Bu mevsimin genel öncelikleri; deniz, kum, güneş...

Cuma, 01 Temmuz 2016 10:30
Metin Tülü

Şehrin merkezinde sanat işliklerinin yoğunlaştığı bir iş hanının koridorlarında bir sergi duyurusu. Serginin başlığı “Artizliğin Kime?” Basit bir A4’e basılmış duyuru bir yerleştirme ile birlikte duruyor koridorda.

Pazar, 24 Nisan 2016 18:15
Korhan Ege

AKP’nin “sadaka kültürü”, toplumsal alanı dinsel referanslarla biçimlendirme çabasının önemli köşe taşlarından birini oluşturdu. Seçim dönemlerinde kömürden beyaz eşyaya dek uzanan yelpazedeki “yardım kampanyaları” esas olarak sağ siyasetin yaygın araçları arasında yer alır.

Cuma, 08 Nisan 2016 10:45
Devrim Yalçınkaya

Fazıl Say’ın “Çocuklar İçin” adlı yeni albümü, dünyaca ünlü bestecilerimizden Ahmet Adnan Saygun, İlhan Baran, Muhiddin Dürrüoğlu ve Fazıl Say’ın eserlerinden oluşuyor. İki yakın arkadaş olan Fazıl Say ile Muhiddin Dürrüoğlu İlhan Baran’ın, ilhan Baran ise Ahmet Adnan Saygun’un öğrencisi.

Cumartesi, 05 Mart 2016 16:45
Yusuf Yavuz

Dadaloğlu, 152 yıl önce  o sözü neden söylemişti? Bu sorunun yanıtı Islak Çarıklar'da ortaya çıktı...

Gazeteci Yusuf Yavuz ve Biyomühendis H. Çağlar İnce'nin birlikte hazırlayıp sunduğu Kanal V ekranlarında yayınlanan 'Islak Çarıklar' adlı belgesel programında, Yörük-Türkmenlerin toprağın hafızasına sinen sırları toplumun hafızasıyla yeniden buluşmaya devam ediyor.

Pages