6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Cuma, 02 Eylül 2016 12:30
Merve Uzel

1 Eylül Dünya Barış Günü Bildirisini PEN Türkiye adına, PEN Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve şair Haydar Ergülen kaleme aldı.

Cuma, 09 Eylül 2016 16:30
Cem Buksur

Sağımız solumuz yeni yeni siyasi analizlerle doltu, taştı. Dün söylediğini bugün görmezden gelen,belli bir bütünlük gözetmeyen, kurduğu ya da kuracağı siyasi ittifaklara göre şekil değiştiren, en yaratıcı olduğu iddiasındaki bir sürü siyasi analiz türedi. Oysa yöntem, siyasi bütünlüğü korumak için vazgeçilmez.

Çarşamba, 07 Eylül 2016 15:15
Behçet Gültekin

Türkiye’deki düşünce hayatı, AKP’li yıllardaki yoğun liberal-muhafazakâr saldırı nedeniyle o kadar dumura uğradı ki, iki damla düşünce kırıntısını, üç satır derin metni sevinçle karşılar olduk. Kemalizmin aşkın düşünürü Doğan Avcıoğlu ile sağın gediklilerinden Peyami Safa gibi isimler, son 15 yıldaki aydın müsveddeleri ile kıyaslandığında zemzemle yıkanmış gibi kalırlar.

Salı, 20 Eylül 2016 09:00
Nazlı Bildirici

Türkiye’deki sağ siyasetin gündemine baktığımızda, Saray-ı Hümâyun’un burçlarına dahi yaklaşamayacak olanların canhıraş bir şekilde Evlâd-ı Fâtihâncılık oynadığına şâhit oluyoruz. Evet arkadaşlar, Osmanlı fetişisti Türkçülerin Etrak-ı bî idrak* olmaları sorunsalıyla karşı karşıyayız maalesef.

Salı, 13 Eylül 2016 10:00
İsmail Sarp Aykurt

Golcülüğü ve efendiliği ile çaldığı tüm kalplerin, sızısı ve derin acısı haline geldiği bir 13 Eylül sabahı, onun aynı zamanda akıllara kazındığı bir tarihi de işaret ediyordu. Taçsız kral takma ismi onun için tesadüfen denk gelmiş bir isim değildi. Sadece attığı goller onu kral yapmaya yeterdi, ancak taçsız bir kral olmak için gollerden ötesine ihtiyaç vardı.

Salı, 06 Eylül 2016 17:00
Hasan Selçuk Turan

Yaratmak, gereklilik arz ediyordu artık iyiden iyiye. Biat sarmış ve karartmıştı dört bir yanı. Boyun eğmemek gerekiyordu, ama boynunu büküyordu zifiri karanlık. Işık yoktu. Gözler diz hizasında. Yol arıyordu, bir çıkış yolu. Yoktu. Yoktan var etmek gerekiyordu öyleyse. Yaratmak gerekiyordu. Kıvılcım olmak. Ayağa Kalkmak. Ateşi bulmak. Aracı bulmak. İlerlemek gerekiyordu.