12 sonuçtan 1 - 12 arası gösteriliyor
Çarşamba, 27 Nisan 2016 12:15
Hakan Erol

Eskişehir’deyiz… Sınıfta hoca klasik bir soru yöneltiyor öğrencilerine... ‘’Laiklik nedir?’’ Aslında çok basit ama bir o kadar karışık bir soru soruyor. Basit çünkü Türkiye’de en çok yakıcılığı hissedilen, sahip çıkılması gereken bir olgu laiklik.

Salı, 05 Nisan 2016 10:15
Ozan Karakaş

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl beşincisini düzenlediği Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında 1 Nisan Cuma akşamı Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği ve Levent Üzümcü’nün oynadığı Anlatılan Senin Hikâyendir’i izleme şansı buldum.

Perşembe, 14 Nisan 2016 16:45
Kadir Can Özçamca

Klişedir, doğrudur, eksiklidir.

“Futbol sadece futbol değildir”…

Pazar, 03 Nisan 2016 15:45
İzge Günal

Bilim yazıları yazdıkça kaçınılmaz olarak din sorununa da değinmek zorunda kalıyorsunuz. Aslında konu basit: bilim, din ile arasına ne kadar mesafe koyarsa o denli başarılı olur. Başka bir deyişle din bilimin zıddıdır; bilim araştırır din kabul eder, bilimde her şey sorgulanabilir, dinde tabular vardır...

Cuma, 29 Nisan 2016 12:45
Emre Canpolat

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Yeni anayasada laiklik olmamalıdır” çıkışına karşı, bir süredir güçlenen ve umut verici olduğunu düşündüğüm bir reaksiyon gelişti. Aşağı yukarı tüm solun ve cumhuriyetçi kesimlerin, belki de Haziran sürecinden beri ilk defa bir araya gelmesiyle heyecan arttı.

Cuma, 29 Nisan 2016 18:00
Hilal Ataş

Elimizin hünerinde yeryüzü

Cumartesi, 23 Nisan 2016 08:00
Dünyayı Verelim Çocuklara

Baskıyla, yalanla, hileyle ülke yönetenler çocuklarımıza saldırmakta beis görmüyor. Anaokullarında ‘kutsal mekan’ oyunları oynanıyor, okul zilleri salavatla çalıyor, çocuklar taciz ediliyor, öldürülüyor. Dindar nesil yetiştireceğiz diyen yobazlar geleceğimizi yok ediyor.  Ülkenin doğusunda bebekler ölürken çocuklar savaşı da biliyor, ölümü de anlıyor.

Salı, 26 Nisan 2016 15:15
Ozan Gülhan, Hukukta Sol Tavır Derneği YK Üyesi

Öğrencilik yıllarımda tek günlük, hatta birkaç saatlik bir iş tecrübem olmuştu. Birkaç saatlik dediysem öyle bir tecrübe değil yahu. Aklınız fikriniz fesatlık. Neyse… Birkaç saatliğine bir hukuk bürosunda çalışmıştım. Çok güzel bir ofisti. Avukat da gördüğüm en nazik, en anlayışlı insanlardan biriydi. Çalışma ortamı, iş saatleri, teklif edilen maaş da bir öğrenci için gayet tatmin ediciydi.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 12:30
Psikiyatrist/ Gülperi Putgül

23 Nisan’da blogda yayımlanan “Çocuklar Yeni Bir Ülke” istiyor başlıklı yazıdaki cümleler, kirli Türkiye’nin sanıyorum nispeten korunabilmiş ve kirletilmemiş çocuklarının ağzından dökülüyordu.

Çarşamba, 20 Nisan 2016 11:45
Akif Akalın

Pazar günü (24 Nisan) İstanbul Tabip Odası’nda (İTO) seçim var. İstanbul hekimleri İTO’nun önümüzdeki iki yıl görev yapacak olan yeni yönetimini belirleyecek. Son yıllara kadar halen yönetimde olan Demokratik Katılım Grubu’nu destekleyen Toplumcu Hekimler, kez seçimlere “Toplumcu Hekim” grubu olarak, ayrı bir listeyle giriyor.

Pazar, 10 Nisan 2016 02:45
Akif Akalın

Geçtiğimiz hafta Belçika, Fransa, İspanya ve Yunanistan başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde Sağlığın Ticarileştirilmesine Karşı Eylem Günü çerçevesinde Brüksel’de merkezi bir eylem örgütlenirken, diğer Avrupa şehirlerinde sağlık kurumlarında eylemler ve etkinlikler düzenlendi.

Cuma, 29 Nisan 2016 11:00
Akif Akalın

Değerli büyüğümüz Attila Aşut geçtiğimiz günlerde Birgün gazetesindeki köşesinde Küba izlenimlerini yayınladı. İstanbul Tabip Odası seçimleri gündemi nedeniyle bu izlenimleri değerlendirmek için ancak fırsat bulabildik.