13 sonuçtan 1 - 13 arası gösteriliyor
Pazartesi, 28 Mart 2016 09:30
Hakan Erol

Perşembe, 03 Mart 2016 14:30
Burak Öztornacı

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Rusya’ya karşı AKP provokasyonlarının uluslararası etkileri çok konuşuldu, tartışıldı. Aynı tartışmalarda bu gerginliğin Türkiye’nin tarımına ve de özellikle tarımsal dış ticaretine olumsuz etkileri olacağı da konuşulmuştu. Bu gerginliğin etkileri dış ticaret verilerinde kendini göstermeye başladı.

Pazartesi, 14 Mart 2016 13:30
Reşat Bilici

Bir koca mezarlıktır artık Türkiye ve daha önce hep söylediğimiz gibi, bütün mümkünlerin kıyısındadır.

Erdoğan gidecek...

Tamam, ama bu da bir noktadan sonra ezbere kavuşmaya başladı ve bunu söyleyip durmak da bir anlam ifade etmeyecek artık.

Salı, 08 Mart 2016 09:45
Reşat Bilici

Bu, bir Turgut Uyar girizgâhıdır ve güzel ülkemizi iyi tanımlamaktadır.

Çarşamba, 16 Mart 2016 04:15
Akif Akalın

Birey düzeyinde baktığınızda bütün sağlık sorunları önemlidir ve sizi en çok rahatsız eden sorununuz, sorunlarınızın en önemlisidir.

Hemen kanser, kalp hastalığı veya doğumsal sorunları düşünmeyin. Bir genç için alnında büyümeye başlayan bir sivilce, TV sunucusu veya ses sanatçısı için basit bir soğuk algınlığı gerçekten çok önemlidir.

Çarşamba, 16 Mart 2016 17:30
Burçak Özoğlu/Meltem Çolak

Geçtiğimiz gün Türkiye, kadın atletleri ile elde ettiği ve son yıllardan elinde kalmış son madalyayı da kaybediverdi.

Pazartesi, 28 Mart 2016 13:00
Feride E. Tetik

Kadın arkadaşım, kardeşim, yoldaşım,

En tehlikeli noktadayız, ataerkil ilişkilerin en yoğun ve en görünür olduğu zamandayız. Kapitalizm ataerkil ilişkiler olmadan varolabilir, doğru. Ataerkil şiddet ve tecavüz olmadan da hüküm sürebilir, bu da doğru. Ama dinci gericilik işin içine katıldığı zaman bataklık iyice dibe çekiyor, batıyoruz.

Kadın arkadaşım,

Perşembe, 31 Mart 2016 14:45
İsmail Sarp Aykurt

Kimileri sporu play-station oynamak, zayıflamak, hafta sonları televizyona yedeklenip maç izlemek ve bundan bahis yoluyla ‘para’ kazanmak, kişisel gösteriş ve itibarını bir tık yukarı çekmek ya da ilkel bir uğraşı edinmek olarak görüyor, değerlendiriyor.

Cumartesi, 26 Mart 2016 09:00
Ogün Eratalay

Geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna açıklanan ve çok değerli bulduğum “Aydınlanma Hareketi”nin çağrı metninde değinilen İslam devleti konusunu ele almak istiyorum. Metinden alıntı yaparak başlayabilirim sanırım:

Pazartesi, 07 Mart 2016 10:30
Özgür Aydın

Bir an için, bir araştırma görevlisinin ulusal ve uluslararası her tür bilimsel projeyi yürütüp tamamladığını; bir de üstüne ulusal, uluslararası kitaplar dâhil, her türlü yayını yaptığını; yayınlarına atıflar aldığını; bunlarla kalmayıp sanatsal tasarım, bilimsel tasarım, patent işlerine girdiğini; sadece ulusal ve uluslararası ödülleri değil, Nobel Bilim Ödülü’nü bile aldığını; kalan zamanlar

Salı, 29 Mart 2016 10:45
Fırat Arapoğlu

Sanat tarihinde “sansür” oldukça eski bir tarihe sahip.

Çarşamba, 02 Mart 2016 15:30
Ebru Aylar

Üniversite ve mabet birbirinden ayrılamaz diye buyurmuştu Diyanet İşleri Başkanı. Din ve bilim arasındaki, yani dogmatik olan ile bilimsel bilgi arasındaki uzlaşmaz çelişkiyi bir kenara atıp, bu ikisini bir bütün haline getirmeye çalışıyordu sözlerinde.

Pazartesi, 21 Mart 2016 11:45
Akif Akalın

Tıp tarihi “ilkel” toplumlarda dini liderlerin aynı zamanda iyileştirici olarak işlev gördüklerini anlatır. “İlahi” güçleriyle fiziksel ve spritüal iyileştiricilik yapan dini liderler, bu işlevlerini tıp bir “meslek” halini alana kadar sürdürmüşlerdir.