7 sonuçtan 1 - 7 arası gösteriliyor
Cuma, 27 Kasım 2015 11:00
Ümit Darıcı

Türkiye; oligarşik bir yönetim bataklığına saplanmıştır..Batılı aktörler tarafınca tartışılan bir meşruiyet sorunu ortaya çıkmıştır ki katiller topluluğu Nato içinden de Türkiye için birçok farklı ses yükselmektedir.

Salı, 10 Kasım 2015 10:00
Reşat Bilici

Sarı Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa, Burjuva Kemal, Atatürk...

Çok daha başka isimlerle de anıldı.

Bugün, 10 Kasım 2015; Türkiye devrim tarihinin önderlerinden birinin, Paşa’nın ölüm yıldönümü, 77. ölüm yıldönümü...

Paşa, öldü; ve bir anlamda, aslında öldürüldü.

Azmettiricileri ve katilleri de aramızda yaşıyor...

Amma velakin, bizim diyeceğimiz şudur:

Çarşamba, 18 Kasım 2015 14:15
Hakan Erol

Dünya üzerinde birçok ‘terörist’ bulunur. Daha doğrusu emperyalistler her zaman kendilerini aklar, kendilerine karşı olan herkesi ise terörist ilan eder. Sovyetler Birliği ve sosyalist ülkeler zamanında onlar için terör yuvalarıydı. Küba’da Fidel ve arkadaşlarının verdiği gerilla mücadelesi, emperyalistler için bir terör eylemiydi.

Cuma, 13 Kasım 2015 09:00
Hakan Aydın

Toplumsal klasik olmuş bir soru değil mi? Kapitalizm hergün yeni hikayeler üretiyor, bu hikayelerin ayrıntılarında ise bu soru yeniden kendini gösteriyor.

İşte yeni bir hikaye daha...

Salı, 24 Kasım 2015 12:00
Av. Ozan Gülhan, Hukukta Sol Tavır Derneği YK Üyesi

Yoğun bir şekilde banka takipleri yapan bir icra bürosunda üç kuruş paraya sabahtan akşama kadar köpek gibi çalıştığım zamanlar... Yaptığım işte üç kişilik bir ekibin başı pozisyonunda kaşe, numaratör ve mühürden sorumluyum. Düşünün, üç kişiden en kıdemlisinin yaptığı iş bu! Ben kıdemli avukat olarak bunları yapıyorum ama bir yandan da halime şükrediyorum; çünkü beterin beteri var.

Salı, 17 Kasım 2015 14:15
Yalçın Akyürek

Uyanış dışsal faktör yardımı ile yahut tesadüfi olabilir. Üçüncü olarak sürekli tekrarlanan davranış şeklinden bahsedecek isek uyanış, alışkanlık halini alabilir ve uzun vadede sonuç asıl hedefi unutup tüm enerjiyi o an'a aktarmak olacaktır. Tam da bu noktada özne bir uyarıcıya ihtiyaç duymaktadır. Uyarıcının rolü tarihsel açıdan önemlidir.

Cuma, 27 Kasım 2015 14:45
Özenç K. Demir

Bir siyasal-coğrafi ölçekte; emperyalist-kapitalist zincir içerisindeki rolü ve konumu gereği aşağılık işler yapan bir iktidar düşünün, ve o iktidara kıyasla daha gelişkin ve emperyalist-kapitalist zincir içerisinde rolü ve konumu daha yukarıda ve görece sağlam bir başka iktidarı düşünün.Bu iki ülke arasında bir gerilim ortaya çıkmış olsun.Daha “aşağı” rollerde olan ülke, yukarıdakinin uçağını