20 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 23 Temmuz 2015 11:00
Onur Küçükarslan

Tarihten, büyük insanlıktan devraldığınız, bize devrettiğiniz ve bizi sorumlu kılan bir büyük devrimci jestti eyleminiz...

Katliam gerçeğine teslim olmama direnci, iyimserliği ve cesareti.

Suruç'ta güneşe gömülen yoldaşlarımızın bizlere bıraktığı devrimci iradeyi yoldaşça omuzlayacağız, omuz omuza, faşizme karşı!

Çarşamba, 08 Temmuz 2015 11:15
Hakan Erol

"Bu koşullarda müzakereler, etkili silahlarla donanmış bir mücadeleye dönüşürse sonuç alınabilir. Syriza ise ‘’iyi niyetli muhataplara karşı ‘’ikna çizgisi’’ izlemeyi yeğledi. Müzakerelerin her aşamasında bilimsel tutarlılık gözetti. Bütün analizleri doğruydu; taleplerinde de haklıydı. Haklılığı inkar edilemediği için karşı tarafı sinirlendirdi.

Cuma, 17 Temmuz 2015 13:45
Ünal Karakaş

7 Haziran öncesi CHP, MHP ve HDP'nin buluştuğu tek ortak nokta AKP'nin geriletilmesi, AKP karşıtlığı idi. 7 Haziran sonrası ise koalisyon görüşmeleri için tıfıl oğlan önce CHP sonra MHP ve HDP tarafından düzen siyasetine uygun olarak ağırlanmış olmalı ki sermaye tarafı ilk tur neticesinden gayet memnun.

Pazartesi, 13 Temmuz 2015 17:45
Serhan Kocaman

Sermaye sınıfı aslını meşrulaştırmak için parlementer tiyatronun yönünü bir koalisyonsuzluğa doğru çevirirken, Suriye kartını tabiki es geçmeyecekti.

Suriye gerçeği yakıcı gündem olarak egemen sınıfın çarkına yağ sürecek bir netlikte yeniden kodlanmalıydı.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 10:45
Erman Çete

Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı Şincan Özerk Bölgesi/Doğu Türkistan'da yaşanan ve yaşanmayanlar, belirli periyotlarda Türkiye kamuoyunun gündemine gelir.

Genellikle milliyetçilerin ve İslamcıların bağırışları eşliğinde medyaya servis edilenlerin birçoğunda, abartmanın, çarpıtmanın ve emperyalist kara propagandanın izleri görülür.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 01:00
Engin Karaman

Madımak'ın 22. yılında, meydan okuyan aydınlarımıza, “Yok başka bir cehennem, yaşıyorsunuz işte” diyen Behçet Aysan'a saygıyla.
Yazıda anlatılmak istenenlerin tek cümleyle özeti aslında bu sözlerdir.

Perşembe, 09 Temmuz 2015 15:45
Yusuf Yavuz

Bugün sizinle çok çarpıcı bir mektubu ve bu mektubun en az kendisi kadar çarpıcı olan öyküsünü paylaşmak istiyorum…

Çarşamba, 29 Temmuz 2015 12:00
İlhan Ayer

Gazetelerde yayımlanan "Suudi Arabistan, Kırıkkale'de doğalgaz santralı kuracak" haberi bizleri hiç şaşırtmadı. Önceki yıllarda Katar sermayesiyle destek verilen BMC, Sabah gazetesinin satışında Katar'dan bulunan kredi, Körfez ülkelerinin yardımseverliğini hatırlattı bizlere!

Cuma, 10 Temmuz 2015 23:00
Yusuf Yavuz

Türkiye boğucu sıcakların ortasında kolalisyon tartışmalarına kilitlenmiş durumda. Liderlerin koalisyon turlarından nasıl bir sonuç çıkacağı ise şimdilik muamma. Ancak ülkenin dört bir yanında halkın gerçek gündemi yaşam kavgası. Dereler, dağlar, meralar, ovalar, kıyılar ve koylar adeta işgal görüntüleri eşliğinde gerçekleşen sermayenin saldırılarına karşı direniyor. 

Salı, 07 Temmuz 2015 18:15
Arda Gel

“Gece rüyamda, güneş vurmuş bir portakal bahçesi
            altın kanatlı kuşlar, gümüş ışıltılı bir ırmak gördüm.”

                                   (Avare Yıllar-Orhan KEMAL)

Salı, 07 Temmuz 2015 10:45
Gülcan Beyaz

Cafer Panahi’ye, 2010 yılında, hükümet karşıtı filmler yaptığı gerekçesiyle yargılandığı davadan 6 yıl ev hapsi ve 20 yıl boyunca film yönetmeme, yazı yazmama, yapımcılık yapmama, yurt dışına çıkmama ve yerli-yabancı medyaya açıklama yapmama cezaları verildi. Film yapmasının engellendiği bir dünyanın, hapishane hücresinden tek farkının yalnızca daha geniş olması olduğunu dillendiriyor, Panahi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 17:15
Tunca Özlen

LGBT aktivistleri tarafından Onur Yürüyüşü’nden önce başlatılan, araya yürüyüşe yönelik polis saldırısının girmesiyle kesilmiş görünen, aslında yıllardır devam eden bir tartışma bu: LGBT örgütleri fon almadan ayakta duramazlar mı?

Pazar, 12 Temmuz 2015 00:15
Feride E. Tetik

2014 yılı Eylül ayında Türkiye de yaşayan kağıtsız göçmenlerden birisi olan Ugandalı Jesca Nankabirwa tecavüz edilerek pencereden atılmak sureti ile katledilmişti. Jesca aynı zamanda, Sultangazi’de bir tekstil atölyesinde memleketindeki çocuklarına para göndermek için çalışan kayıtsız bir kadın işçiydi.

Çarşamba, 08 Temmuz 2015 17:30
Eren Topçu

2013 darbesi sırasında Mısır’daydım. İlginç gelişmeler yaşanıyordu. O dönemde Mısır basını Türkiye’den Mısır’a yapılan yasadışı silah sevkiyatına ilişkin iki haber geçmişti. Bu gelişmeler doğrultusunda Erdoğan’ın Gazze’ye geçişi ve ardından Türkler için Mısır vizesi iptal edilmişti.

***

Perşembe, 02 Temmuz 2015 15:15
Burhan Özalp

“Tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza yaptı: 28 yaralı” başlığı ile çıkan bu haberi soL Haber Portalı'nda görmüşsünüzdür. Klasikleşen ve her sene neredeyse içeriği aynı olan bu haberi duyuyoruz, okuyoruz ve bir türlü çare bulunamıyor. Neden?

Pages