11 sonuçtan 1 - 11 arası gösteriliyor
Cumartesi, 25 Temmuz 2015 18:00
soL

soL Haber Portalı, yayın hayatına başladığı günden bu yana AKP’nin baskı ve zor uygulayarak ve ideolojik mekanizmalarla toplumu zapturapt altına alma girişimlerinin tam boy karşısında konumlanmış ve tutarlı bir duruşu temsil etmiştir.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 11:00
Onur Küçükarslan

Tarihten, büyük insanlıktan devraldığınız, bize devrettiğiniz ve bizi sorumlu kılan bir büyük devrimci jestti eyleminiz...

Katliam gerçeğine teslim olmama direnci, iyimserliği ve cesareti.

Suruç'ta güneşe gömülen yoldaşlarımızın bizlere bıraktığı devrimci iradeyi yoldaşça omuzlayacağız, omuz omuza, faşizme karşı!

Cuma, 17 Temmuz 2015 13:45
Ünal Karakaş

7 Haziran öncesi CHP, MHP ve HDP'nin buluştuğu tek ortak nokta AKP'nin geriletilmesi, AKP karşıtlığı idi. 7 Haziran sonrası ise koalisyon görüşmeleri için tıfıl oğlan önce CHP sonra MHP ve HDP tarafından düzen siyasetine uygun olarak ağırlanmış olmalı ki sermaye tarafı ilk tur neticesinden gayet memnun.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 15:00
Dursaliye Şahan

İktidarların hoşlanmadığı vatandaşlar listesindeydi.

Müfettiş raporlarına; “….aşırı solcu, öğretmenlerin öğrencilere bir takım muzur kitaplar okutulduğu..” ifadeleri ile geçen Köy Enstitülerinden mezundu.

Sadece Köy Enstitütülü olduğu için 70 arkadaşı ile birlikte yedeksubaylık hakkı elinden alınarak çavuş çıkartılmış, sürgün tümenine dahil olmuştu.

Çarşamba, 08 Temmuz 2015 11:15
Hakan Erol

"Bu koşullarda müzakereler, etkili silahlarla donanmış bir mücadeleye dönüşürse sonuç alınabilir. Syriza ise ‘’iyi niyetli muhataplara karşı ‘’ikna çizgisi’’ izlemeyi yeğledi. Müzakerelerin her aşamasında bilimsel tutarlılık gözetti. Bütün analizleri doğruydu; taleplerinde de haklıydı. Haklılığı inkar edilemediği için karşı tarafı sinirlendirdi.

Cuma, 31 Temmuz 2015 16:00
Emrah Kazanır

’Artık yaşın gelmedi mi? Neyi bekliyorsun?'

Cuma, 17 Temmuz 2015 12:15
Ulvi Oğuz

Son günlerdeki gelişmeler eskiden ‘kapitalist olmayan yol’ adıyla komünist hareketin içine salınan virüse benziyor. Burjuvazinin ilerici, antiemperyalist ve ulusal nitelik taşıyan kesimiyle yapılacak ittifak ile ülkedeki emperyalist sömürü geriletilecek, işçi sınıfı ve emekçi katmanlar önderliğinde sürdürülecek reformlar yoluyla sosyalizme ulaşılacaktı.

Pazar, 05 Temmuz 2015 13:45
Galip Munzam

Neoliberalizm, kapitalizmin geçtiğimiz yüzyılın son çeyreğinde yürüttüğü, örgütlü saldırıya verilen isim. Neoliberalizm, bir sınıfsal saldırı programı olarak planlandı, yürürlüğe kondu, bugün ulaştığı sınırlarına kadar "başarıyla" sürdürüldü.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 10:15
Akif Akalın

Tıp fakültesini bitiren bir hekimin önünde nasıl bir yol vardır? Aslında seçenekleri sanıldığı kadar çok değildir. Hemen devlette veya özel bir sağlık kuruluşunda işe girip hekimlik yapmaya başlayabilir veya tıbbın belli bir disiplininde uzmanlaşmak isterse, eğitimine bir süre daha devam etmesi gerekecektir.

Pazar, 05 Temmuz 2015 16:15
Akif Akalın

Tıp fakültesini bitiren bir hekimin önünde nasıl bir yol vardır? Aslında seçenekleri sanıldığı kadar çok değildir. Hemen devlette veya özel bir sağlık kuruluşunda işe girip hekimlik yapmaya başlayabilir veya tıbbın belli bir disiplininde uzmanlaşmak isterse, eğitimine bir süre daha devam etmesi gerekecektir.

Salı, 07 Temmuz 2015 17:30
Celil Denktaş / Havana

Küba Pedagoji Enstitüsü Başkanı Dr C. Lisardo García Ramis ile ilk uzun görüşmeyi bundan yaklaşık iki yıl önce gerçekleştirmiştik.(1) Aradan geçen süre içerisindeki kısa “nezaket ziyaretleri” dışında, ikinci kez yine uzunca bir söyleşi için, 13 Mayıs günü tekrar biraraya geldik.