12 sonuçtan 1 - 12 arası gösteriliyor
Perşembe, 12 Mart 2015 14:00
Yusuf Yavuz

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Akgöl Kuş Cenneti, 334 kuş, 441 de bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin Ramsar Sözleşmesi kapsamında korumayı vaad ettiği Akgöl Kuş Cenneti, önce SEKA fabrikası ve sanayi atıklarıyla kirletildi, şimdi de çevresinde yapımı sürdürülen çimento fabrikası ve termik santrallerin tehdidi altında.

Salı, 10 Mart 2015 15:30
Ümit Darıcı

AKP hükümetinin;  siyasal islamı kullanarak totaliter rejim yaratma çabası, kapitalizmin durağan vaziyetinde, kendi hegemonyasını korumaya ve iktidarını geleceğe dair konsolide etmeye yönelik bir adımdır.

Cuma, 27 Mart 2015 12:00
Vuslat Aktepe
  • AKP projesinin sol adına en büyük avantajı Türkiye’de sağı kendinde merkezileştirmesi olmuştur. AKP, Türkiye sağını kendinde merkezileştirdiği oranda sağın varlığı ve idame edebilirliği de aynı ölçüde AKP projesinin varlığı ve idamesi sorunsalına bağlanmıştır.
Perşembe, 12 Mart 2015 14:00
Burhan Özalp

Çiftçi emeğinin karşılığını almak istiyor. Bin bir emekle ürettiği sütü iyi bir fiyattan satmak istiyor. Olmuyor! Tüketici uygun fiyata süt içmek istiyor. Olmuyor! Ne çiftçi istediği fiyattan sütünü satabiliyor ne de tüketici istediği fiyattan süt içebiliyor. Çiftçinin elinden çıkan sütün fiyatı neredeyse 3 katına çıkarak tüketiciye ulaşıyor.

Çarşamba, 11 Mart 2015 13:00
Zeynep Ağdemir

Önceki yazıda Tayyip Erdoğan ve Ali Babacan arasındaki fikir ayrılığının yeni olmadığına değinmiş, tartışmanın evveliyatına bakmıştık. Hâlâ faiz tartışmasının anlamının ne olduğu sorumuz cevapsızdır. Bu soruyu cevaplamaya çalışalım.

Cuma, 13 Mart 2015 16:45
direnişte

Evet, istatistiklere göre memleketimizde meslek hastalıklarına pek rastlanmıyor! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı teşhis konan vaka sayısını 500 kat artırabilmek için projeler geliştiriyor. Bu konuda da başarısız oluyor. Öyle ki, bu projeler başladığından beri tanı konan meslek hastalığı sayısı bir türlü artmıyor. Yani tam bir komedi yaşanıyor bu alanda.

Çarşamba, 25 Mart 2015 17:00
Burhan Özalp

Güneydoğu kırsalındayız. Tarımsal bir araştırma için geldik. Geldik ve gördük. Yerinde gördük. Gördüğümüz ne? Bilgisayar başında tarımdaki kötü gidişat hakkında istatistiki verilere dayanarak yazdıklarımızın somut karşılığı…


Diyarbakır Karahacılı Köyü Yayıklı Mezrası

Perşembe, 05 Mart 2015 22:30
Serdar N. Yüce

Önümüzdeki dönem CHP'den aday olmayacak isimlerden birisi de Oğuz Oyan. CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan'a hem bu kararının nedenlerini hem de Birleşik Haziran Hareketinin seçim sürecine ilişkin aldığı kararı sorduk. 

 

Perşembe, 05 Mart 2015 10:30
Yiğit Günay

soL Portal’ın teknik altyapısı ve tasarımını, yaklaşık beş ay süren bir çalışmanın ardından, 10 Kasım 2014’te baştan aşağı yeniledik. soL’un Mutfağı blogumuzda, yenilenmenin hem öncesine hem sonrasına dair kimi noktaları daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık.

Çarşamba, 25 Mart 2015 12:45
Hakan Erol

Türkiye’nin en önemli aydınlarından birisidir Yalçın Küçük.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler’de okuyan Küçük, öğrencilik hayatı boyunca bir çok ilerici, devrimci yapının başkanlığında bulundu. 27 Mayıs darbesi öncesinde yapılan öğrenci eylemlerinin başında yer aldı.* Daha sonra Amerika’ya giden Küçük, burada lisans eğitimi aldı.

Çarşamba, 18 Mart 2015 11:00
Yıldız Koç

İhracat şampiyonu tekstil sektörü bir bölümü ayda 500-600 liraya çalışan genç kadınların omuzlarında yükseliyor. İlkokul çağında işe giren, evlenince işi bırakmak zorunda olan Kürt kadınlar pek çoğu. “Çözüm süreci” ise onların sorunlarını çözmediği gibi aslında yeniden üretiyor. 

Pazartesi, 09 Mart 2015 10:30
Zeynep Ağdemir

Tayyip Erdoğan ve Ali Babacan arasında geçen faiz tartışması ne anlama geliyor ?

Esasen Babacan-Erdoğan arasındaki fikir ayrılığı yeni değildir denebilir. Bu yüzden, bu yazıda ikili arasında yaşanan uzlaşmazlıkların evveliyatına bakalım, sorumuzun cevabını ise diğer yazıya bırakalım.