24 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Şubat 2015 09:00
Akif Akalın

Bugün Associated Whistle-Blowing Press tarafından sızdırılan gizli bir Hizmet Anlaşmasında Ticaret (Trade in Service Agreement – TISA) tartışma notu, görüşmecilerin ulusal sağlık bakımı sistemleri reformları tartışmasını uluslararası ticaret ve sağlık bakımının ticarileştirilmesi lehine yaptıklarını açığa çıkarttı.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 16:15
Ali Adıgüzel

Tarih 15 Mart 2011'i gösterdiğinde sıra Suriye'ye gelmişti. Tunus, Mısır, Libya derken en zoru en sona kalmıştı. Arap Kışı Suriye'ye de geldi ama bu sefer tamamen gayri meşru şekilde hepsi terörist, cihatçı çeteler tarafından ve alçakça saldırı ile gelmişti.

Pazartesi, 23 Şubat 2015 08:45
Eren Selanik

Laik Cumhuriyeti imha operasyonu, Musul’un İngilizlerin elinde kalması için düzenlenen irtica hareketi, hilafet yanlılarının organize ettiği bir ayaklanma, şeriatçı şebekelerin emperyal güçlerle ittifak yaparak ortaya çıkardığı isyan…

Çarşamba, 25 Şubat 2015 16:30
Kadıköy

Kadıköy Meclisi'nin, Birleşik Haziran Hareketi'nin seçim politikasını tartışmak üzere dün yaptığı toplantıda, ittifak tartışmaları da ele alındı. Toplantı sonunda bağımsız hattın koruması yönünde güçlü bir eğilim ortaya çıktı.

Salı, 10 Şubat 2015 15:15
Birleşik Haziran Güncesi

13 Şubat eğitim boykotuna ilişkin aydınların destek mesajlarını yayımlamayı sürdürüyoruz.


İzzettin Önder (Akademisyen, soL Yazarı)
'Devletin laik ilkelere göre davranması. vatandaşlar arasında ayırım yapmaması gereğinin sonucudur. Ayrıca. din bireye özgü bir konudur ve diğer insanları iıgilendirmediği gibi. devleti de ilgilendirmez.

Cumartesi, 07 Şubat 2015 12:45
Birleşik Haziran Güncesi

13 Şubat okul boykotuna destek veren aydınların görüşlerini yayımlamaya devam ediyoruz. İzzettin Önder, İzge Günal ve Mülkiyeliler Birliği Vakfı Başkanı Erdal Eren de bilimsel ve laik eğitim için boykota destek veriyor.


İzzettin Önder

Devletin laik ilkelere göre davranması, vatandaşlar arasında ayırım yapmaması gereğinin sonucudur.

Cuma, 06 Şubat 2015 09:15
Birleşik Haziran Güncesi

13 Şubat okul boykotuna destek mesajlarını yayımlamayı sürdürüyoruz...


Perihan Sarı (Eski CHP PM Üyesi)

Salı, 17 Şubat 2015 10:15
Kurdewari

Memleketin pek çok yerinde protestolar ve eylemlerle karşılanan Öcalan’ın tutsak kılınıp Türkiye’ye getirildiği gün olan 15 Şubat 1999 tarihinin yıl dönümü sürecinde, sürece farklı bir cepheden bakmak için Kurdewari ekibi olarak, soL yazarı ve Komünist Parti Merkez Komite üyesi Aydemir Güler ile söyleştik.

Çarşamba, 25 Şubat 2015 09:45
Özgür Aydın

Şu kaynayan kurbağa anekdotunu bilirsiniz. Hani kaynayan suya atılan kurbağanın zıplayıp kaçacağını, ancak soğuk suya konup yavaş yavaş kaynayan suda neler olup bittiğinin farkında olmayan kurbağanın kaynayan suda öleceğini anlatan ünlü anekdot. Deneysel olarak gerçekliği kanıtlanmış mıdır bilmiyorum, zira bazı biyologlar böyle bir şey olmaz diyorlar.

Perşembe, 12 Şubat 2015 12:00
Akif Akalın

Mitolojide çocuklarını yiyen bir tanrı vardır: Kronos (Satürn). Öyküye göre Satürn kahinlerden oğullarından birinin kendi yerine geçeceğini öğrenince, iktidarını yitirmek korkusuyla çocuklarını doğar doğmaz yemeye başlar. Metaforu “iktidar” bağlamı dışında, “kendi rahatı” olarak kurduğunuzda, bugün nasıl çocuklarını yiyen bir topluma dönüştüğümüzü apaçık görebilirsiniz.

Çarşamba, 11 Şubat 2015 12:00
Murat Terzi

Renksizliği pek çok muhabbetin konusu olan Ankara’nın en önemli güzelliklerinden ve son nefes alma noktalarından biri olan Eymir üzerinde dönen tartışmalar bir türlü bitmiyor. 1994 yılında seçildiğinde ilk cümleleri ile Ankara’daki tüm kamusal alanlara saldırmaya başlayan Melih Gökçek buralarda olduğu sürece de pek biteceğe benzemiyor.

Cumartesi, 07 Şubat 2015 18:15
Birleşik Haziran Güncesi

Cenk Öner ile BHH Buca Meclisi'nin çalışmalarını ve “Boykot” hazırlıklarını konuştuk...

Pazartesi, 02 Şubat 2015 08:45
Gülçin Uz

Sonda söylenmesi gerekeni ilk önce söyleyerek başlayalım: Türkiye solunun tamamının olmasa da kimi öznelerinin; yüzünü önemli ölçüde sola dönmüş halk kitlelerine erişim sağlaması için esnemesi, kriz koşulları içinde yeni açılan dönemde solu yedekleme ve eklemleme girişimlerine karşı da çelikleşmesi gerekmektedir. Bu iki ana temanın detaylarına inmeye çalışacağım.

Pazartesi, 09 Şubat 2015 09:45
Akif Akalın

Neoliberal kapitalizmin dünyayı yeni bir “ortaçağa” sürüklediğine ilişkin yorumlar giderek artarken, bu eğilimin yalnızca sosyal ve siyasal yaşamla sınırlı olmadığı, tıp gibi bilimsel alanlarda da hızla bilimden uzaklaşılmaya başlandığı ve binlerce yıl önce terk edilmiş ilkel tıbbi uygulamaların neoliberal politikaları benimseye

Salı, 24 Şubat 2015 18:00
Savaş Sarı

(Özgecan, Nuh ve etrafımızı saran bu karanlığın bizden aldığı nice kardeşimizin anısına)

Zor günlerden geçiyoruz belli ki...
Zorluk, sadece olanlara ve olduranlara dair değil.
Zorluk, birşeylerin eksikliğinin artık katlanılamaz hale gelmesinde.
Zorluk, puslu isli bir havanın içinde solumaya çalışırken yitirmemizde insanı.

Pages