6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Salı, 15 Aralık 2015 10:45
Akif Akalın

Sınıfın Sağlığı’nda Ağustos ayında yayınlanan “Küba’da sosyalizm yalnız sağlıkta mı?” başlıklı yazımızda “Küba’da sadece sağlıkta değil, yaşamın bütün alanlarında başarılı bir sosyalizm” olduğunu belirtmiş, “Küba’da sosyalizmin tarımdan eğitime, enerjiden mimariye kadar diğer alanlardaki başarılarından yeterince haberdar değilsek, bu yalnızca tembelliğimizden” şeklind

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 13:15
Akif Akalın

Türkiye’de Küba’ya ilişkin yayınlar genellikle sağlık üzerine yapılıyor. Sağlık dışındaki alanlarda gerçekten çok az yayın var. Bu durum kimilerinde Küba’da sosyalizmin yalnızca sağlık alanında başarılı olduğu yanılsaması yaratabilir. Oysa gerçek böyle değil.

Pazar, 31 Mayıs 2015 10:30
Dr. Ezgi Eren

 

Ersin Arslan cinayeti hepimizde, ancak ağırlıklı olarak eğitimli emekçi kitlelerde yoğun bir öfke biriktirmişti. Her gün benzer riskleri hepimiz yaşıyorduk. Öğretmenler, doktorlar, mühendisler, plaza emekçileri, banka çalışanları vs.

Salı, 24 Mart 2015 08:45
Akif Akalın

Sermaye ile sağlık arasındaki ilişkiler esas olarak üç eksende değerlendirilebilir: sermaye birikimi, sermaye egemenliğinin meşrulaştırılması ve egemen sermaye ideolojinin yeniden üretilmesi.

Perşembe, 05 Şubat 2015 09:00
Akif Akalın

Bugün Associated Whistle-Blowing Press tarafından sızdırılan gizli bir Hizmet Anlaşmasında Ticaret (Trade in Service Agreement – TISA) tartışma notu, görüşmecilerin ulusal sağlık bakımı sistemleri reformları tartışmasını uluslararası ticaret ve sağlık bakımının ticarileştirilmesi lehine yaptıklarını açığa çıkarttı.

Pazartesi, 02 Şubat 2015 08:45
Selçuk Görmez

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 17 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilen 3. Toplumcu Sağlık Söyleşisi’nin ses kayıtlarının son bölümünü yayınlıyoruz.