163 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 09 Aralık 2015 15:30
Dursaliye Şahan

Putin Türkiye gündeminden çekilmemeye kararlı. Yumuşatma çabaları boşuna. Boğazdan füzelerle geçiş şovları filan parmak sallar gibi.

Köşelerden 3.dünya savaşı felaket senaryo çığlıkları atanlar da fazla bir şey bilmiyor. Bu adam niye böyle yapıyor gerçek sebebi muamma. Sadece uçak düştü meselesi olamaz.

Çarşamba, 16 Aralık 2015 15:15
Yusuf Yavuz

Fethiyeli kadınların 3 yıl önce başlattığı yerel tohum projesi, "Türkiye'de güzel şeyler de oluyor "dedirtiyor...

Cuma, 04 Aralık 2015 16:00
Bayram Uluad

Siyasette gücün önemi tartışılmaz bir gerçektir ve bu yüzden ideallerini, devrimlerini, reformlarını vs gerçekleştirebilmek için hemen her siyasi hareket belli bir güce erişme çabasındadır. Ayrıca iktidar alternatifi olabilmenin yolunun da geçtiği bir evredir güçlenmek.

Çarşamba, 30 Aralık 2015 17:30
İlhan Ayer

Alman Demokratik Cumhuriyeti’nin eski Devlet Konseyi Başkanı Egon Krenz’in Çin gezisi dönüşünde anlattıkları ilgi çekici: Krenz, Çin’de son yıllarda 600 milyon kişinin fakirlikten kurtarıldığını belirtiyor. (Junge Welt, 24 Kasım 2015, s.3) 

Devletler sadece insanları fakirlikten mi kurtarmalıdır? Emekçiler büyük pastadan sadece fakirlikten kurtulacak kadar mı pay almalıdırlar?

Salı, 22 Aralık 2015 14:15
Gürkan Topbaş

Gülemiyorsun ya, gülmek
Bir halk gülüyorsa gülmektir
Ne kadar benziyoruz Türkiye'ye Ahmet Abi.

Edip Cansever / Mendilimde Kan Sesleri

‪#‎Cizre ‪#‎Silopi ‪#‎Sur

Perşembe, 03 Aralık 2015 17:30
Ümit Darıcı

Türkiye'de emekçi sorunu, islamofaşist nitelikte bir totaliter rejim kurma tehlikesi ile sınırlı kalmaz ve tek adam sorunu da değildir... Bu kadar dar bir tanımlama sistem içinde sermayedar güçlerin kendi çıkarlarının devamlılığını sağlama görevini görmezden gelme ve sınıfsal çelişkileri reddetmek anlamına gelir ki yukarda ki bakış açısı post marksist bir tespit olarak kalır.

Çarşamba, 16 Aralık 2015 10:45
Çağlar Yiğit

Hepimiz duyguları olan, hassasiyetleri olan insanlarız.
Hele solcuysak, komünistsek halkı ilgilendiren, emekçilere ve yoksullara değen her şeye dair olumlu veya olumsuz duygulanımlarımız vardır.
Kabil midir ki ülkenin bir yerlerinde insanlar ölürken, hayatlar kararırken, savaşın en kesif karanlığı bürümüşken her yeri biz hiçbir şey hissetmeyelim de susalım.

Cuma, 25 Aralık 2015 22:45
Hakan Erol

"Aydın kimliği", üzerinde ciddiyetle durulması gereken bir kavramdır. Günümüzde her yazara ve her yazana aydın deniyor. Bu sıfatta bulunanlar ya ‘’aydın’’ kavramını bilmiyor ya da bu kavramın ‘’içini boşaltmak’’ için çabalıyor. Oysa aydın duruşu diye bir şey vardır.

Salı, 15 Aralık 2015 19:45
Feride E.Tetik

Geçtiğimiz hafta soL haber sayfalarında yeni TBMM'nin ilk komisyonunun kurulduğunu okuduk: “Boşanma Araştırma Komisyonu” (1).

Cumartesi, 26 Aralık 2015 22:15
Yusuf Yavuz

HES tüneli ‘Hacerül Esvet’ olunca, Yörük Muhtar Amerikan atasözüyle köye yön verir…

Cuma, 27 Kasım 2015 14:45
Özenç K. Demir

Bir siyasal-coğrafi ölçekte; emperyalist-kapitalist zincir içerisindeki rolü ve konumu gereği aşağılık işler yapan bir iktidar düşünün, ve o iktidara kıyasla daha gelişkin ve emperyalist-kapitalist zincir içerisinde rolü ve konumu daha yukarıda ve görece sağlam bir başka iktidarı düşünün.Bu iki ülke arasında bir gerilim ortaya çıkmış olsun.Daha “aşağı” rollerde olan ülke, yukarıdakinin uçağını

Cuma, 27 Kasım 2015 11:00
Ümit Darıcı

Türkiye; oligarşik bir yönetim bataklığına saplanmıştır..Batılı aktörler tarafınca tartışılan bir meşruiyet sorunu ortaya çıkmıştır ki katiller topluluğu Nato içinden de Türkiye için birçok farklı ses yükselmektedir.

Salı, 24 Kasım 2015 18:00
Dursaliye Şahan

Bir ay önceden Troy Kitap Kulübü hazırlıklara başladı. Sevgi Soysal anılacak. Sunum Mesut Akın’a ait. 40 yaşında ölen o kadın kitaplarında ensest ilişkileri anlattığı için (toplasanız 10 sayfayı geçmez) aylarca hapis yattı.

Pazartesi, 30 Kasım 2015 16:45
Cem Kaplan

Hep bir ucundan başlanır, sonrası elbet gelirdi; çünkü bir sebebi vardı hepimizin hayatında bir yerlerde. Yaşanmışlığın bu denli acımasız olduğu topraklarda, ağıtlarda elbette fazlasıyla notalara dökülmüştür ülkemde.

Pazartesi, 16 Kasım 2015 17:30
Yusuf Yavuz

Oldukça değerli bir ağaç olan kestanenin Anadolu’nun hemen her yöresinde yetişmesine aracılık eden alakarga, hemen her bölgede farklı bir isimle anılıyor. Toroslarda ‘Falak’ diye anılan, kurnazlığıyla ünlü bu kuşa, Karadeniz’de ‘Çiha’ adını vermişler.

Pages