30 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 28 Aralık 2014 09:30
Bayram Uluad
birleşik haziran hareketi türkiye meclis toplantısı, Mamak Lalezar düğün salonu

Birleşik Haziran Hareketi'nin ilk Türkiye Meclisi toplantısı, forumlardan belirlenen delegelerle, toplandı. İki gün sürecek toplantılar devam ederken BHH'nin parçası olan kurucu üyeler ve çeşitli forum delegeleriyle yaptığımız görüşmeleri soL okurlarıyla paylaşıyoruz.

Cuma, 26 Aralık 2014 13:00
Görüşme: Erkan Yıldız

Türkiye Meclisi toplanmadan önceki son görüşmemizi Birleşik Haziran Hareketi Geçici Yürütme Kurulu Üyesi Önder İşleyen’le yaptık. İşleyen’in, kuruluştan bugüne hareketin gelişimini, hareketin mücadele hattını ve seçimlere ilişkin düşüncelerini paylaştığı röportajı Hazirancılarla paylaşıyoruz.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 17:30
Görüşme: Erkan Yıldız

Merhaba,

soL’un yeni blogu Birleşik Haziran Güncesi Haziran’ın tüm sıcaklığını yansıtmak üzere yayında. Tıpkı Haziran’da yaptığımız, birleşik hareketimizi örgütlediğimiz gibi hepimizin katkılarıyla...

Pazartesi, 01 Aralık 2014 18:15
Yusuf Yavuz

Dünyada çevre karnesi en kötü ülkelerin başında gelen Türkiye’de giderek artan yıkım politikaları gözleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na çevirdi.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 15:00
Burhan Özalp

TUSİAD Kasım 2014’te “Tarım, Gıda ve Hayvancılık Rekabet Gücü Temel Bulgular” başlıklı 108 sayfalık bir rapor yayınladı. Rapor Türkiye’de tarımın iyiye gitmediğinin sermaye sınıfı tarafından da onaylandığını gösteren bir belge niteliğinde ve malumun tekrardan ilanı şeklindedir.

Perşembe, 11 Aralık 2014 14:45
Özgür Hüseyin Akış

Bazı günlerde açıklama yapmak o konuyu vurgulamak bir gelenek olmuştur. 24 Kasım Öğretmenler Günü de bunlardan bir tanesidir. Bugün mecliste gündem dışı söz alan milletvekilleri öğretmenlerin önemini ve sorunlarını meclisten dile getirdiler. 

Cumartesi, 06 Aralık 2014 12:30
Yiğit Günay

soL Portal'ı yenilememizin üzerinden yaklaşık bir ay geçti.

Sizin de desteğinizle, ilk ayın sonu için öngördüğümüz hedefleri büyük oranda tutturduk. Tüm soL okurlarına teşekkürler.

Çarşamba, 31 Aralık 2014 16:30
İlter Aslaner

Yola çıktığı günden bu yana BHH için çok farklı yerlerde ve az sayılmayacak miktarda değerlendirme yapıldı. İçinde bulunanlardan başlayıp tabiki ve hedefte duranlara kadar, üzerine çokça konuşulan BHH, Türkiye Meclisi’ni topladı. Bu toplantıya dair değerlendirmeler yapmayacağım ancak, toplantının da yazıya kimi noktalarda referans olması kaçınılmaz.

Salı, 30 Aralık 2014 08:45
Yusuf Yavuz

Türkiye dünyanın önemli şeker pancarı üreticilerinden biri. Şeker üretiminde ise Brezilya, Hindistan ve Çin gibi devlerin arasında 15. sırada. Ancak son yıllarda birbiri ardına yapılan hatalı uygulamalarla şeker pancarında kendi kendine yeten bir ülke olmaktan çıkarılma yolunda hızla ilerleyen Türkiye’de pancar üreticileri tarlalarını terk ediyor.

Perşembe, 18 Aralık 2014 08:45
Hakan Erol

2002’den beri;kapitalizmle uyumlu-sermayeyle dost,emperyalizme göbekten bağlı, dinci,gerici ve faşist bir diktatörlükle yönetiliyor ülke. Ya da daha doğru bir ifadeyle ‘’yönetilmeye’’ çalışılıyor…

Türkiye krizlere gebe bir ülkedir. Ve bu kriz yer yer kendini  hisettiriyor. Çatlaklar büyüyor, çukurlar ise genişliyor.

Mesela ekonomik büyüme…

Çarşamba, 10 Aralık 2014 12:00
Ali Alptekin

Mimarlar Odası Ankara Şubesi bir mekân-politik gündem olarak yeni cumburnaşkanlığı yerleşkesini siyasi arenaya armağan etti. Bu armağan, değil sadece Ankara ve Türkiye’de, yurtdışında bir çok yayın kuruluşunda ve hatta Vatikan’ın resmi açıklamalarında bile yankı yaptı.

Salı, 30 Aralık 2014 09:15
Özenç K. Demir

Birleşik Haziran Hareketi Türkiye Meclisi 27-28 Aralık günlerinde 1500 delege ile Ankara’da toplandı.

Toplantı salonları sıcaktı. İçerik sıcaktı.

AKP düzenine tepki sıcaktı.

Çeşitli yerelliklerden gelen toplumsal dinamiklerin heyecanı sıcaktı.

Öfkenin sıcaklığı ve yıkıcılığı güzeldir, heyecan verir.

Çarşamba, 10 Aralık 2014 14:00
Sanem Suruç

Bu yazıda dedesi Saidi Nursi’nin yol arkadaşı, babası Yeni Türkiye’nin kurucularından (!) olan bir oğulun rektörlük unvanıyla taçlanan CiVisini aktarılacaktır. Buyrunuz…

Pazartesi, 08 Aralık 2014 09:00
Ozan Artun

Lisedeyken Nazım Hikmet'i anmak izne tabiydi. Uygun salon var mı gibi teknik bir meselenin ötesinde, müdür beyin rot-balans ayarını yemekti mesele her daim. Yine öyle bir günde, arkadaşlarla tüm hazırlığımızı yaptıktan sonra kapıyı tıklatıp, izni almamızın diyetini ödedik. Yüksek dozda Necip Fazıl övgüsü ve anmanın yapıldığı gün o zatın isminin maksatlı zikredilmesi...

Cuma, 05 Aralık 2014 09:00
Hasan Doğan

İktidara geldikleri ilk yıllar siyasal islamın gerici yüzünü gizlemeye ihtiyaç duyduğunu düşünerek ya da ikna için gıyabında değiştiler mi, değişmediler mi, milli görüş gömleğini çıkardılar mı derken göstere göstere rejim değişikliğine varan ve adım adım faşizme giden bir 12 yıl yaşadık. Rejim değişikliği konusunda hala tereddüt ediyorsanız son olarak 19. MEB Şurası'na bakmanızı öneririm.

Pages