6 sonuçtan 1 - 6 arası gösteriliyor
Pazartesi, 27 Mart 2017 09:57
Deniz Arık Binbay/Psikiyatrist

Hiçbirimiz her zaman en tahammüllü, en neşeli ve enerjik ebeveynler değiliz. İster istemez yoruluyoruz, tükeniyoruz. Hele de yoğun çalışma koşullarının getirdiği yüklerle başa çıkmaya çalışırken, gündemin boğuculuğunda, akşam eve enerjimiz ve sabrımız tükenmiş halde dönebiliyoruz.

Cuma, 09 Aralık 2016 10:00
Söyleşi: Neslihan Şen

Kitaplığımıza bir kedi tünedi. İsmi Kömür. Çok okuyan Aykut'u merakla dinleyen Kömür bir maceraya atılıyor. Her kitap bir macera evet ama bizim kedi Ay'a gitmeyi kafasına koydu. Bakalım neler olacak?

Cuma, 24 Haziran 2016 10:00
Hazırlayan: Bahattin Pusaoğlu

Dünyayı algılamak, işleyiş mekanizmasını çözmek insanların en çok ilgisini çeken olgulardan.  Bulutsuz, ışık kirliliğinin olmadığı bir gecede gökyüzüne büyük bir hayranlıkla bakıp, gök cisimlerini seyredip acaba “başka gezegenlerde yaşam var mı” diye kendimize sormuşuzdur.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 11:45
Görüşme: Ezgi Karataş

Büyüteç ne büyülü oyuncaktır... Minicik dünyaları kocaman oldurur. İğne Deliğinden Dünya projesi de çocuklar için bir anlamda büyüteç , zira küçücük bir iğne deliğinden dünyanın kapılarını çocuklara açacak bir hayal... 

Perşembe, 14 Mayıs 2015 10:45
Dünyayı Verelim Çocuklara

Uzun mücadeleler sonucu elde ettiğimiz haklarımız elimizden alınırken, her güne diktatör ve şürekasının zorbalıklarına uyanırken, dört yandan sıkışmışken ve aslında yaşam hakkımız elimizden alınırken çocuklar yaşadıklarımızın ne kadar farkında diye merak ettik. Onlara özgürlükle ilgili dört soru sorduk.

Salı, 13 Ocak 2015 13:30
Dünyayı Verelim Çocuklara

Geçtiğimiz günlerde hepimizi sarsan bir olay oldu. Ne yazık ki ilk ve tek örnek değil. Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız küçük çocukların evliliğine dair bir söylev verdi. Haberi buradan okuyabilirsiniz.