4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazartesi, 06 Kasım 2017 10:15
Psikiyatrist Cem Taylan Erden

BilimSoL da çıkan şu yazının ardından sünnet üzerine yazmak “farz” oldu. Kinaye’den de anlayacağınız üzere bu konu coğrafyamızda sadece tıbbi açıdan ele alınamayacak kadar mühim bir mesele.

Pazartesi, 28 Eylül 2015 09:45
Deniz Arık Binbay- Psikiyatrist

Geçen hafta, Kardeşleri Düşman Etme Kılavuzu yazımızda “Kardeşleri arkadaş etmek de, düşman etmek de temel olarak ebeveynlerin elindedir. Tıpkı halkları düşman etme becerisinin, otoriteyi ellerinde bulunduranların, iktidarların yedeğinde olduğu gibi… Peki bizler, halkları kardeş, kardeşleri arkadaş kılmak isteyenler neler yapmalıyız?” diye sormuştuk.

Salı, 14 Nisan 2015 10:30
Emel Güneş

Düş kurmanın kuralları mı olurmuş? Adı üstünde, düş bu! Kim sınırlarını çizebilir, hayallerimize kim karışabilir ki? Çocukların uçsuz bucaksız bir düşünsel ufka sahip olabilmesine ömrünü adayan Gianni Rodari, çocuklar için öyküler yaratma konusundaki birikimini aktardığı kitabıyla işte böyle bir kışkırtmaya imza atıyor.

Pazartesi, 12 Ocak 2015 10:30
Hüseyin Ozan Uyumlu

Mücadeleye ve dostluğa övgü ‘Pal Sokağı  Çocukları’nın yazarı Ferenç Molnar’ı doğum günü vesilesiyle anarken Boka’yı, Nemeçek’i ve Arsa’sına sahip çıkan nice çocuğu daha önce soL Gazetesi Kitap ekinde yazdığımız bir yazıyla hatırlayalım istedik. 

Direnişle, nice yaşlara olsun!

---