4 sonuçtan 1 - 4 arası gösteriliyor
Pazar, 06 Eylül 2015 18:45
Yalçın Akyürek

Bartın Amasra’da Türk-İş’e bağlı Genel Maden İşçileri Sendikası’nda örgütlü 500 işçi  2 Eylül 2015’ten beri grevde. İşçiler işverenin lokavt tehdidiyle karşı karşıya ve esasen bu grevin başlangıç tarihi ilgili kanunun yürürlüğe girmesi ve yeniden düzenlenmesine kadar dayanıyor. Soma katliamından bugüne kısa bir özet geçerek Amasra’daki greve gelelim.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 13:45
Yalçın Akyürek

Performansa dayalı çalışma sistemi yalnızca piyasada değil piyasadan sonra kamuda da uygulamaya geçti. Finans,hizmet,sanayi,ağır sanayi kısaca ekonomide kaymağı en bol sektörlerde bu sistem mevcut. Bu yazıda ‘’Nereden geldi, neden geldi, iktisatta yahut çalışma ekonomisinde teorisi nedir?’’den ziyade pratik karşılığını incelemeye alacağız.

Salı, 30 Haziran 2015 18:15
Akif Akalın

Çoğumuz çağımızı ve yaşadıklarımızı, üzerinden en az bir çeyrek yüzyıl geçtikten sonra tarihçilerden öğreniriz. Aramızda çağını ve yaşadıklarını kavrayabilen çok az insan vardır. Fakat değişim, bu az sayıda insan diğerleriyle buluşabilirse ve buluşabildiği ölçüde gerçekleşebilir.

Cuma, 22 Mayıs 2015 15:45
Gürkan Topbaş

"Ayrı ayrı bireyler ancak bir başka sınıfa karşı ortak savaş yürüttükleri ölçüde bir sınıf oluştururlar; öbür türlü aralarındaki rekabetle birbirlerine düşman konumda yer alırlar."