Valilik istismar protestolarını hedef aldı

Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunulması sonrası yurttaşların eylemi devam ederken, İstanbul Valiliği, 'Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır' açıklaması yaptı.
Perşembe, 25 Nisan 2019 10:45

İstanbul Valiliği, Küçükçekmece'de 5 yaşında bir çocuğa cinsel istismarda bulunulmasına ilişkin tepki eylemleri sürerken bir açıklama yaptı. 

Valilik'ten yapılan açıklamada "Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır. Olayın failinin yakalanması ve en kısa sürede adalete teslim edilmesi için İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır" denilirken, "Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.