Polis çocuklara çığlık atmayı öğretiyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın sözleri Ankara Yenimahalle’de uygulamaya dönüştü. Polisler çocuklara çığlık atma “eğitimi” verdi.
Haber Merkezi
Çarşamba, 04 Mart 2015 11:01

Ankara’da bir kreşi ziyaret eden polisler çocuklara çığlık atmayı öğretti.

Toplum Destekli Polislik Şubesi’nde görevli polis memurları, Yenimahalle Belediyesi 80’inci Yıl Kreşi’ni ziyaret ederek miniklere, tehlikeden korunma yollarını ve tehlike anında yapılması gerekenleri, "uygulamalı" olarak anlattı. Çocuklar, sunumun sonunda çığlık atmayı öğrendi.

Polis memurları Fazilet Demir ve Ali Soysal tarafından verilen “eğitimde” kreşteki 4,5 ve 6 yaş grubu toplam 136 öğrenciyi renkli görseller eşliğinde bilgilendirildi.

Çocuklara yolda yürürken anne-babalarının elini asla bırakmamaları gerektiğini söyleyen polisler, kayboldukları zaman yapmaları gerekenleri de anlatarak “Kaybolduğunuz zaman ağlamak, korkmak yok. Hemen çevrenizdeki polislerden ya da güvenlik görevlilerinden yardım isteyin. Anne veya babanızın telefon numarasını, ev adresinizi, ezberleyin veya bir kağıda yazıp yanınızda taşıyın. Tanımadığınız kimselerle asla bir yere gitmeyin. Sizi zorlarlarsa çığlık atın ve çevrenizden yardım isteyin” diye konuştu.

Ardından polisler, çocuklara çığlık attırdı.