Nuh Köklü cinayetinde bir bıçaklı esnaf daha

Gazeteci Nuh Köklü'nün öldürülmesiyle ilgili soruşturmada, bir esnafın daha bıçakla olay yerinde olduğu ve cinayete yardım ettiği iddia edildi.
Pazartesi, 23 Şubat 2015 17:34

Gazeteci Nuh Köklü’nün öldürülmesine ilişkin soruşturmada, olay yerinde ikinci bir bıçaklı esnafın daha olduğu ortaya çıktı.

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine Köklü’nün bıçaklanarak öldürüldüğü ana ilişkin görüntülerde, aynı sokakta kadın kuaförü olarak çalışan N.C.’nın de elinde bıçakla yaklaştığı görüldüğüve bu arada, Köklü’yü öldüren Serkan Azizoğlu’nun elinde bıçak olduğu halde dışarıda olduğu ve bir çöp konteynırının arkasındaki Köklü’nün arkadaşlarından Emrah Elhan’ı tehdit ettiği anlaşılıyor.

Tam bu esnada Köklü, Azizoğlu’na tekme atarak, elindeki bıçağın yere düşmesini sağlamaya çalışıyor. Köklü’nün darbesiyle Azizoğlu yere düşerken, Elhan da hem bıçağa hem de saldırgana yelteniyor. Elinde bıçak olan ikinci esnaf N.C. de tam bu esnada Elhan’ı sırtından tutup fırlatarak, Azizoğlu’na müdahale etmesine engel oluyor. Aynı anda Azizoğlu bıçağını Köklü’ye saplıyor. Avukat Tamer Doğan, ikinci esnafın varlığı ile birlikte olayın seyrinin değiştiğini ve bilinçli bir cinayete dönüştüğünü savunuyor. Doğan, “İkinci esnaf, yere düşen bıçağı Serkan Azizoğlu’nun almasını sağlıyor” diyor.